Hydraloop کارخانه تصفیه آب خانگی

hydraloop

Hydraloop یک سیستم قدرتمند بازیافت آب مصرفی خانگی است، دستگاهی که کوچکتر از یخچال منزلتان بوده و فضای کمی را اشغال می کند.

Hydraloop

با Hydraloop کارخانه بازیافت آب شخصی خودتان را در منزل داشته باشید. با کمبود آب که به یک نگرانی فزاینده تبدیل می شود، ما به فوریت به روش های جدید و ابتکاری برای کاهش مصرف آب نیاز داریم.

Hydraloop یک روش ساده برای بازیافت حداکثر 85٪ از آب مصرفی به صاحبان خانه و سازندگان ساختمان ارائه می دهد  همه اینها از طریق یک جعبه خاکستری امکانپذیر استکه خیلی بزرگتر از یخچال متوسط شما نیست.

 

جبران کمبود آب با Hydraloop

حدود 2.3 میلیارد نفر در سراسر جهان در شرایط کمبود آب زندگی می کنند. بسیاری از این افراد در مناطق خشک زندگی می کنند ، اما حتی مناطقی با آب و هوای مرطوب نیز در دنیا با تنش بی آبی روبرو شده است.

علاوه بر این ، افزایش جهانی دما ، و در نتیجه خشکسالی در بسیاری از مناطق ، منجر به افزایش تقاضای آب شده است، به ویژه در اروپا که سال گذشته موج های گرمای بی سابقه ای را تجربه کرد.

 

اگرچه بخش عمده ای از این مصرف آب به عهده كشاورزی است ، اما خانوارهای داخلی و جهانگردی نیز فشار بیشتری به مخازن و حوضه های آب ، به ویژه در مدیترانه وارد می كنند.

در حال حاضر ، اتحادیه اروپا فقط حدود 2.4 پساب فاضلاب شهری را تصفیه و آماده استفاده مجدد می کند ، در حالی که گزارش سال 2018 نشان می دهد این تعداد باید بسیار بیشتر باشد.

 

بازیافت آب احتمالاً کلید حل این مشکل است ، اما یک شرکت استارتاپی به مصرف کننده نهایی اجازه می دهد تا در انجام سهم خود برای صرفه جویی در مصرف آب نیز مشارکت کند. Hydraloop یک دستگاه تصفیه آب  که برای خانه ها ، هتل ها و مشاغل طراحی شده است.

Hydraloop

هدف از ساخت Hydraloop

هدف Hydraloop این است که راهی آسان و راحت در اختیار مصرف کنندگان قرار دهد تا علاوه بر بازیافت آب خانگی، صرفه جویی در هزینه را نیز در این روش انجام دهد.

 

هیدرالوپ از ( مرکز تحقیقات آب در لیواردن هلند ) یک واحد دستگاه بازیافت به اندازه یخچال تولید کرده که می تواند پساب خانگی را از منابعی مانند توالت ، ماشین لباسشویی و حمام و دوش بازیافت کند.

این سیستم به زیرساخت های موجود آب یک خانه متصل می شود و از طریق یک فرآیند 6 مرحله ای تصفیه و ضد عفونی ، شامل رسوب گذاری ، شناور سازی ، شناور سازی هوای محلول ، تقسیم کف و برطرف کردن اشعه ماورا UV بنفش ، فاضلاب را منتقل می کند.

Hydraloop

آب حاصل از آن تمیز و ایمن در نظر گرفته می شود تا دوباره برای شستشو ، باغبانی یا شستشوی توالت استفاده شود.

 

میزان صرفه جویی آب با Hydraloop

طبق Hydraloop ، یک سیستم می تواند 45 تا 85 درصد از آب یک خانوار متوسط ​​را تصفیه کند ، به طور بالقوه تا 20000 گالن در سال صرفه جویی می کند.

حتی در خانه های کشورهایی که پاییز ، زمستان و آب و هوای خنک تری دارند کاربرد خواهد داشت، کاربران Hydraloop همچنین می توانند انتظار داشته باشند که در گرمایش صرفه جویی قابل توجهی داشته باشند.

 

این سیستم همچنین به گونه ای طراحی شده است که تا حد امکان برای کاربر راحت باشد. گرچه در مقایسه با بسیاری از لوازم خانگی حجیم است ، اما طراحی باریک Hydraloop باعث کاهش مشخصات فضایی آن می شود و فقط با یک نگاه به خطوط براق و واضح می توان تصور زیادی در مورد ظاهر کلی آن داشت.

از همه مهمتر، Hydraloop تقریباً کاملاً خودکفا است و فقط به حداقل نگهداری و بدون مواد شیمیایی، فیلتر یا سایر عناصر مصرفی نیاز دارد. همچنین همراه با برنامه ای است که به کاربران امکان می دهد وضعیت آن و میزان بازیافت آب را کنترل کنند.

 

در حال حاضر ، Hydraloop سه نسخه جداگانه از سیستم خود را می فروشد: خانه ، باغ و استخر.

Hydraloop  با برچسب قیمتی در حدود 4000 دلار ، این سیستم برای بسیاری از خانوارها دقیقاً مقرون به صرفه نیست ، گرچه این هزینه اولیه در نهایت با صرفه جویی در مصرف آب و برق به طور بالقوه جبران می شود.

 

بازار اصلی Hydraloop

به طور کلی ، به نظر می رسد بازار اصلی Hydraloop می تواند ساختمان های تجاری و هتل هایی باشد که اغلب با تقاضای آب زیاد روبرو هستند.

نصب ساده و نیاز کم به تعمیر و نگهداری مطمئناً آنها را برای مشاغل آگاه از پول نقد جذاب خواهد کرد ، در حالی که Hydraloop ادعا می کند محصولات آنها به شما کمک می کند تا یک گواهینامه LEED و BREEAM را نشان دهید که آگاهی از محیط زیست را در طراحی ساختمان نشان می دهد. و همه اینها همچنین به بهبود ارزش املاک و مستغلات خاص کمک می کند.

 

هتل ها ، به ویژه در مناطق خشک یا دور افتاده ، نه تنها از نظر صرفه جویی و استفاده مجدد از آب ، بلکه از دیدگاه بازاریابی نیز ممکن است بیشترین سود را ببرند.

این شرکت ادعا می کند Hydraloop می تواند به شما کمک کند تا اعتبار پایدار یک استراحتگاه یا هتل را نشان دهد. مسئله ای که ممکن است فقط با تشدید بحث در مورد تغییر آب و هوا و سفر برای مسافران مهمتر شود.

 

در حال حاضر ، فعالیت های Hydraloop به اروپا ، خاورمیانه و آفریقا محدود شده است ، اگرچه اکنون هدف آن ایالات متحده است. در حقیقت ، این نمایشگاه در ایالات متحده با شور و هیجان زیادی روبرو شده است و در نمایشگاه CES2020 امسال در لاس وگاس بهترین جایزه استارتاپی را کسب کرده است.

 

Total
0
Shares
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Previous Post
جمعه سیاه

جمعه سیاه  چه روزی است وچرا آن را جمعه سیاه می نامند؟

Next Post
بیل گیتس

اظهار نظر بیل گیتس درباره ادامه همه گیری COVID-19

Related Posts