2 مورد از بهترین تبلیغات در جهان

تبلیغات

بهترین کمپین­‌های تبلیغات و دلیل موفقیت آنها

1- Nike: فقط انجام بده

نوع تبلیغ: چاپی، تلویزیونی، اینترنتی

تبلیغات

آیا می­دانید، محصولات نایک زمانی صرفا برای دوندگان ماراتون تولید می­شدند؟ اما بعد از مدتی نایک تصمیم گرفت با یکی از رقبای اصلی خود به نام Reebok رقابت کند و در نتیجه کمپین تبلیغات فقط انجام بده را راه ­اندازی کرد.

این کمپین را می­توان بهترین اقدام شرکت نایک قلمداد نمود.

در سال 1988، فروش نایک به 800 میلیون دلار رسید. این میزان در سال 1998 به بیش از 9.2 میلیارد افزایش یافت. این کمپین تبلیغات روحیه افراد در طی تمرین را نشان می­دهد. با تاکید بر انجام اقدامات، این کمپین افراد را به انجام دشوارترین اقدامات ترغیب می­کند.

نتیجه:

زمانی که قصد دارید بهترین روش را برای معرفی برند خود انتخاب کنید، این سوال را از خودتان بپرسید: قصد دارید چه مشکلی را برای مشتریان خود حل کنید؟ محصول یا خدمات شما چه راه ­حلی ارائه می­دهند؟ با بررسی این مساله، شما می­توانید از نظر عاطفی با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید.

2 – Coke: Share a Coke

نوع تبلیغ: چاپی

تبلیغات

برندهای بزرگ در انجام برخی اقدامات به شدت تحت فشار هستند. اما کوکاکولا برای افزایش محبوبیت خود چه اقدامی انجام داد؟ آنها با قرار دادن اسامی افراد بر روی بطری نوشابه ­ها توانستند توجه افراد را جلب کنند.این کمپین در سال 2011 در استرالیا آغاز شد و طی آن کوکاکولا 150 نام پرتکرار را بر روی بطری­ ها چاپ کرد.

بنابراین، افراد همواره سعی داشتند کوکاکولا با نام خود را خریداری کنند. کاربران همچنان می­توانستند به وب­سایت شرکت کوکاکولا مراجعه کرده و بطری نوشابه با نام خود سفارش دهند.

این روش توانست تحول زیادی در بازاریابی و تبلیغ این شرکت ایجاد کند. بسیاری از مشتریان به شدت به این روش علاقه داشتند. پپسی نیز مدت کوتاهی بعد از کوکاکولا از روش مشابهی برای بازاریابی محصولات خود استفاده کرد.

با این حال، کوکاکولا بیشترین موفقیت را داشت.

نتیجه:

طرفداران نوشابه همواره این برند را ترجیح می­دهند، زیرا چاپ نام فرد بر روی بطری نوعی هویت برای فرد ایجاد می­کند.

منبع 

Total
0
Shares
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Previous Post
شتاب دهنده

امکان استفاده شتاب دهنده ها از ۲ ابزار مالی صندوق نوآوری

Next Post
اوراق

آغاز مجدد فروش اوراق برای پوشش کسری بودجه دولت از خرداد

Related Posts
فریلنسر

مهم‌ترین نکات فریلنسر شدن در دوره مقابله با ویروس کرونا

      فریلنسرینگ، دورکاری یا کار در منزل همه به معنی داشتن شغلی به‌صورت آزاد و خارج…
ادامه مطلب