16 سرآشپز برتر جهان در سال 2021 ( قسمت 1 )

سرآشپز

ستاره میشلن بدون شک بالاترین افتخار برای یک سرآشپز در صنعت آشپزی بین المللی است.

 

سرآشپزها در سراسر دنیا زندگی خود را وقف کسب فقط یک ستاره می کنند تا از برتری خود یاد کنند. اما تعداد معدودی از افراد منتخب هستند که موفق به جمع آوری تعداد حیرت انگیزی از ستاره ها در مجموعه رستوران های غذاخوری خوب خود شده اند.

ما نگاهی می اندازیم به سرآشپزهای دارای ستاره میشلن جهان و اینکه چرا آنها بهترین سرآشپزهای جهان هستند.

 

1. Alain Ducasse با 19 ستاره میشلن

سرآشپز

آلن دوکاس مترادف با شکستن رکوردهای ستاره های میشلن ، در حال حاضر 17 ستاره میشلن را در اختیار دارد. این باعث می شود او آشپز زنده فعلی با بیشترین ستاره میشلن در جهان باشد.

به نظر بسیاری او به عنوان یکی از بهترین سرآشپزهای جهان شناخته می شود،که طی سالهای گذشته با تشکیل 36 رستوران در سراسر جهان یک امپراتوری تجاری ساخته است. وی همچنین یکی از تنها دو سرآشپز است که در طول زندگی حرفه ای خود 21 ستاره میشلن را در اختیار دارد و اولین آشپز صاحب رستوران دارای سه ستاره میشلن در سه شهر است.

دوکاس علاوه بر اینکه به غذاهای فرانسوی کلاس جهانی معروف است، تنها سرآشپز این لیست است که غذای خود را به فضا فرستاده است. در سال 2015, دوکاس غذا برای فضانوردانی که در مدار ایستگاه فضایی بین المللی به دور زمین می چرخیدند، غذا فرستاد. این دستاوردی است که دوکاس اظهار داشت به نظر او “مرز نهایی (پخت و پز)” است.

 

2. Pierre Gagnaire با 14 ستاره میشلن

سرآش

پیر گگنایر، دیگر سرآشپز مشهور فرانسوی، کار 40 ساله خود را صرف جمع آوری ستاره های میشلن کرده است. او که در آشپزخانه ستاره میشلن خانواده اش بزرگ شد، اولین ستاره خود را هنگامی که فقط 26 سال داشت دریافت کرد و از آن زمان متوقف نشده است. گفته می شود این سرآشپز آیکونکلاستیک “در صف مقدم جنبش آشپزی همجوشی” توسط راهنمای میشلن مشهور به از بین بردن رسم های آشپزی کلاسیک فرانسوی است.

رستوران شاخص گاگنر در Rue Balzac در پاریش بیش از دو دهه, سه ستاره میشلن را حفظ کرده است. این یک واقعیت در دنیای آشپزی است. امروز او بر 18 رستوران در سراسر جهان نظارت می کند, از جمله Sketck در لندن که یکی از برترین رستوران های ستاره میشلن در Mayfair است.


3. Martin Berasategui با 12 ستاره میشلن

سرآشپز

مارتین براساتگویی به عنوان سومین سرآشپز تزئین شده ستاره میشلن جهان ، در حال حاضر دوازده ستاره زیر کمربند خود دارد ، بیش از هر آشپز اسپانیایی دیگر. او همچنین یکی از چند سرآشپز منتخب در جهان است که دو رستوران سه ستاره ستاره میشلن به نام خود دارند.

این سرآشپز استثنایی باسک اولین ستاره میشلن خود را در سن 25 سالگی برای اولین رستوران خود ، Restaurante Martin Berasategui به دست آورد.

این رستوران مشهور در سال 2001 سومین ستاره میشلن را دریافت کرد به مدت 6 سال در لیست 50 رستوران جهان قرار دارد. در طول 44 سال ، Berasategui سه رستوران دیگر با ستاره میشلن در تنریف و بارسلونا افتتاح کرده است. وی همچنین دارای شش رستوران دیگر در سراسر جهان در جمهوری دومنیکن ، مکزیک و کاستاریکا است. وی را افسانه ای در جهان غذاهای سنتی باسک و یکی از برترین سرآشپزهای جهان می دانند.

 

4. Yannick Alleno با 10 ستاره میشلن

یانیک آلئو هجده رستوران را در سراسر جهان اداره می کند. Alleno Paris au Pavillon Ledoyen یکی از قدیمی ترین رستوران های پاریس است که در باغ های شانزه لیزه واقع شده است. این مجموعه دارای سه رستوران با امتیاز ستارگان میشلن در راهنمای میشلن 2020 فرانسه است. در سال 2020 پاویلون لدوین به پر ستاره ترین موسسه مستقل در جهان تبدیل شد.

این سرآشپز فرانسوی فقط به دنبال گرفتن ستاره نیست. از سال 2013, یانیک آلئو به تحقیق و توسعه در مورد غذاهای فرانسوی پرداخت تا جایی که شروع به حرکت آشپزی خود به نام غذای مدرن کرد. او به عنوان بخشی از تحقیقات خود, سس ها را از نزدیک مطالعه کرد و حتی تکنیکی به نام Extractions به ثبت رساند. یانیک می گوید این فرآیند باعث غلظت و کامل شدن طعم دهنده ها, انقضاء بیشتر و فراهم شدن مواد معدنی می شود.

 

5. Anne-Sophie Pic با 8 ستاره میشلن

 

از توانمندی خانمها بشنویم! آن سوفی, سرآشپز زن با بیشترین ستاره میشلن است که هشت ستاره را در پنج رستوران خود نگه داشته است.

این سرآشپز فرانسوی پس از مرگ پدرش در سال 1997، رهبری رستوران خانواده اش Maison Pic را به عهده گرفت و هیچ آموزش رسمی آشپزی نداشت. پس از کسب سه ستاره برای این رستوران، Pic یک رستوران دوم را با نام رستوران An-Sophie Pic افتتاح کرد که ژن آشپزی در خانواده اش را جشن می گیرد. تبار آشپزی از والنس. این هدف نشان دادن روح مبتکرانه است و همانطور که خود راهنمای میشلن می گوید، “تاریخ خانواده Pic را با داستان علم غذا در فرانسه پیوند می دهد.”

 

6. Gordon Ramsay با 7 ستاره میشلن

گوردون رامسی به دلیل رفتار ناپایدار آشپزخانه و غذاهای استثنایی بریتانیا مشهور، و بدون شک مشهورترین آشپز جهان است. اگرچه وی در طول زندگی حرفه ای خود 16 ستاره میشلن دریافت کرده است، اما در حال حاضر هفت ستاره دارد. رستوران اصلی وی، رستوران گوردون رامسی در لندن، از سال 2001 تاکنون 3 ستاره در اختیار دارد و این رستوران با دوام ترین رستوران با 3 ستاره میشلن لندن است.

آشپز، رستوران دار و شخصیت تلویزیونی اسکاتلندی دارای 35 رستوران در سطح جهان است. او تقریباً در هر قسمت از جهان انگلیسی زبان به صفحه تلویزیون راه پیدا کرده و یک امپراتوری بسیار موفق ایجاد کرده است. در سال 2019، گوردون رامزی در لیست Forbes سی و پنجمین مشهور پردرآمد در جهان بود. یکی بالاتر از ریحانا. از سال 2020، دارایی خالص گوردون رامسی 220 میلیون دلار برآورد شده است که بیشتر آن از برنامه های تلویزیونی معروف وی مانند Hell’s Kitchen , Kitchen Nightmares و Master Chef حاصل می شود.

 

7. Thomas Keller با 7 ستاره میشلن

سرآشپز

 

راهنمای میشلن ممکن است افتخار نهایی در میان سرآشپزهای ایالات متحده نباشد، اما توماس کلر نمونه ای خوب را انتخاب کرده است. او تزئیناتی ترین سرآشپز آمریکایی است که در حال حاضر 7 ستاره در اختیار دارد. او همچنین تنها سرآشپز آمریکایی است که از شش ستاره خود به طور همزمان شش ستاره را در اختیار دارد.

یکی از پنج رستوران وی، با سه ستاره میشلن، اخیراً بیست و پنجمین سالگرد تاسیس خود را جشن گرفت و در دو نوبت به عنوان بهترین رستوران کره زمین شناخته شد. کلر، اهل کالیفرنیا، به دلیل آشپزی به سبک فرانسوی در آمریکا بسیار مشهور است و در فرانسه نام خوبی برای خود به ارمغان آورده است. با اطمینان می توان گفت که وی یکی از بهترین سرآشپزهای آمریکایی است.

 

8. Yoshihiro Murata با 7 ستاره میشلن

سرآشپز

این آشپز ژاپنی با چهار رستوران در سراسر جهان و 7 ستاره میشلن، نمادی از آشپزی است که نزدیک به 50 سال است غذای ژاپنی را تبلیغ می کند. وی که به عنوان استاد غذاهای کایسکی شناخته می شود، در سال 2020 به عنوان بخشی از برنامه جوایز 50 بهترین رستوران های آسیا، به عنوان دریافت کننده جایزه معتبر American Express Icon Award معرفی شد.

موراتا صاحب نسل سوم خانواده ryotei ( رستوران درجه یک ژاپنی ) با کیفیت 3 ستاره میشلن در کیوتو  است که در آن وی با یک رویکرد تازه و مدرن به غذاهای کلاسیک کایسکی پدران خود ادای احترام می کند.

با توجه به تخصص خود در زمینه بین المللی، آخرین فعالیت موراتا Tokimeite است، یک رستوران معتبر Waygu در Mayfair. گسترش امپراتوری آشپزی وی به اروپا تنها نشانه موفقیت جهانی او نیست. هستون بلومانتال، دیگر سرآشپز ستاره دار میشلن در این لیست، از 30 سالگی زیر نظر موراتا در ژاپن تحصیل کرد. سرآشپز مشهور انگلیسی موراتا را تأثیرگذار بر شیوه پخت و پز خود می داند.

Total
0
Shares
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Previous Post

ضعف آیفون 12 مینی

Next Post
سرآشپز

16 سرآشپز برتر جهان در سال 2021 ( قسمت 2 )

Related Posts
رژیم

ویژگی‌های یک رژیم اصولی و صحیح در دوران کرونا

داشتن بدنی زیبا و خوش فرم مهم است اما سلامتی شما مهم‌تر! گروه‌های مواد غذایی مهم در رژیم…
ادامه مطلب