16 سرآشپز برتر جهان در سال 2021 ( قسمت 2 )

سرآشپز

ستاره میشلن بدون شک بالاترین افتخار برای یک سرآشپز در صنعت آشپزی بین المللی است.

 

9. Seiji Yamamoto با 7 ستاره میشلن

Seiji Yamamoto یکی از برجسته ترین سرآشپزهای ژاپنی قرن بود که برای درک بهتر آناتومی آن، مارماهی را برای سی‌تی‌اسکن فرستاد. وی علاوه بر تعهد خود به درک علم پخت و پز، به دلیل ترکیب سنت‌های پخت‌و‌پز احترام کایسکی با تکنیک‌های مدرن پخت‌و‌پز مولکولی مشهور است.

از زمان افتتاح، رستوران Yamamoto’s Tokyo Ryugin به مقصدی برای سایر نوابغ آشپزی، از جمله Joël Robuchon تبدیل شده است.

او اکنون فرماندهی دو شعبه خارج از کشور، یکی در هنگ کنگ و دیگری در تایپه را دارد که هر دو در لیست 50 بهترین رستوران آسیا قرار دارند.

سبک پخت‌و‌پز او به عنوان یکی از مفاخر طبخ غذا در ژاپن برای بیش از یک دهه‌ و ‌نیم، هدف آن انعکاس ارزشمندی خوشمزه‌های ژاپنی و تبدیل مواد ساده به آثار هنری است. در سال 2019 وی به عنوان اولین برنده جایزه American Express Icon Award انتخاب شد، که اشاره‌ای به سهم او در تلفیق پخت‌و‌پز آوانگارد با سنت‌های کلاسیک ژاپنی بود.

 

10. Andreas Caminada با 7 ستاره میشلن

آندریاس کامینادا، سرآشپز سوئیسی برنده چند جایزه، کار خود را به عنوان یک شیرینی‌پز ساده آغاز کرد. اما در سن 26 سالگی، وی به عنوان مستاجر و آشپز رستوران Schloss Schauenstein، یک رستوران قلعه‌ای تاریخی در کوه‌های آلپ سوئیس، مسئولیت پذیرفت. از آن زمان، رستوران با کسب 3 ستاره میشلن و 19 امتیاز گولت میلا، موفقیت بی‌نظیری کسب کرده است.

کامینادا صاحب 2 رستوران دیگرِ دارای ستاره‌ی میشلن در Grand Resort Bad Ragaz و Badrutt’s Palace-Hotel است.

یکی از این‌ دو رستوران فقط در زمستان باز می‌شود و توسط مارسل اسکیبا، معاون کامینادا در Schloss Schauenstein اداره می شود.

 

11. Heston Blumenthal با 6 ستاره میشلن

هستون بلومنتال به معرفی کمی احتیاج دارد. مسلماً یکی از مشهورترین سرآشپز‌های جهان، این آشپز مشهور صاحب 6 ستاره میشلن است. وی حتی از طرف اعلیحضرت ملکه به دلیل خدماتش در طب سوزنی موفق به دریافت OBE شده است.

بلومنتال، مانند چند سرآشپز دیگر در این لیست، مجذوب دانش پشت غذا است. وی به خاطر آزمایش جفت‌سازی غذا، دانش شناسایی شباهت‌های مولکولی در مواد مختلف و ترکیب آنها در یک ظرف شناخته شده است.

اگرچه این سرآشپز نوآور علاقه خود را به آشپزی در سنین جوانی کشف کرد، اما قبل از اینکه با آشپزی ارتباط جدی بگیرد، کارهای مختلفی را انجام می داد. بلومنتال در حالی که به عنوان مرد repo و کنترل کننده اعتبار کار می کرد، در اوقات فراغت خود به دیگران هنر آشپزی فرانسوی را آموخت.

نقطه عطف فعالیت بلومنتال در سال 1995 زمانی رخ داد که وی رستوران خود را به نام اردک چربی در برکشایر افتتاح کرد. در سال 2005، اردک چربی بهترین رستوران جهان لقب گرفت. شهرت وی به دلیل داشتن منوی متنوعی از چهارده روش مزه‌دار کردن غذاهایی مانند تخم مرغ نیترو مخلوط شده و بستنی بیکن بود.

12. Masahiro Yoshitake با 6 ستاره میشلن

یک آشپز ژاپنی دیگر در لیست سرآشپزان دارای تاره میشلن, Masahiro Yoshitake است که موفق شده فقط با دو رستوران 6 ستاره میشلن را جمع کند.

رستوران توکیوی او سوشی یوشیتاکه علاقه مند به ترویج غذاهای ژاپنی فراتر از رول کالیفرنیا است، یک بارِ سوشی هفت نفره صمیمی است که با یک تیم چهار نفره اداره می شود، همسرش مدیر این بار خانگی و صمیمی است.

رستوران بسیار تحسین شده وی در سال 2012 سه ستاره میشلن دریافت کرد و در حال حاضر تنها اوماکاز دارای رستورانی با 3 ستاره میشلن در توکیو است.

Omakase یک عبارت ژاپنی است که به معنی ” من آن را به شما می سپارم ”  یک عمل معمول در ژاپن است که به آشپز اجازه می دهد مواد فصلی را از طریق یک سری غذاهای مبتکرانه و سوشی‌های خاص به نمایش بگذارد.

عکسبرداری هنگام صرف غذا در این ناهار‌خوری مجاز نیست و به مشتری‌ها اجازه می‌دهد تعهد کامل یوشیتاکه و تیمش را تجربه کنند. از آن زمان, رستوران یوشیتاکه به هنگ کنگ گسترش یافت و سوشی شیکون را در Landmark Mandarin Oriental افتتاح کرد که از سال 2014 هر ساله سه ستاره میشلن به وی تعلق می گیرد.

 

13. Heinz Beck با 5 ستاره میشلن

سرآشپز

سرآشپز هاینزبک به این دلیل که تنها فردی است که دارای رستورانی با 3 ستاره میشلین در رم است که در La Pergola قرار دارد، شهرت دارد. فراتر از یک حرفه عالی به عنوان یک سرآشپز بسیار رده بالا، هینز به عنوان یک رهبر در آشپزی ایتالیا و مدیترانه شناخته می‌شود.

او به عنوان یکی از اولین سرآشپزهایی شناخته شده است که اهمیت غذای سالم را مورد توجه قرار می دهد، و توجه مداوم به سلامتی و نوآوری در زمینه مواد غذایی را نشان می دهد.

وی بیش از 15 سال با دانشمندان بین المللی و دانشگاه‌های ایتالیا همکاری کرده است تا تعادل مناسب بین غذا و سلامتی را بهتر درک کند. در تلاش برای پخت‌و‌پز سبک‌تر، بک تأکید زیادی بر سلامتی و تغذیه می کند، و تاکید بسیاری بر تأثیر مواد غذایی بر بدن می کند.

بک به همراه 10 سرآشپز ایتالیایی دیگر, شوالیه‌های غذاهای ایتالیایی را برای برقراری ارتباط با نهادهای ملی و بین‌المللی و رسانه‌ها به عنوان یک جبهه متحد تاسیس کرده است.

14. Jordi Cruz با 5 ستاره میشلن

جوردی کروز با 24 سال سن، جوانترین سرآشپز اسپانیا و دومین جوان در جهان شد که ستاره میشلن دریافت کرد. از آن زمان، کروز موفق به کسب جوایز بسیار دیگر شده است و اکنون 5 ستاره میشلن به نام خود دارد.

کروز رستوران ABaC را هدایت می کند، که به عنوان مرجع غذای کاتالان بسیار شناخته می شود. با راهنمایی و هدایت کروز، این رستوران اکنون 3 ستاره میشلن را در خود جای داده است. مفهوم ABaC ساده است: سنت، مدرنیته و محصول. با استفاده از مواد تازه و مرغوب، آشپزخانه به زیبایی با سنت و خلاقیت ازدواج می کند.

آنچه در مقابل مشتری‌ها قرار می‌گیرد نتیجه چندین ساعت آزمون و خطا و آزمایش در مقابل اجاق گاز است. مهارت آشپزی کروز فراتر از آشپزخانه است زیرا او همچنین نویسنده 6 کتاب و داور مسترچف اسپانیا است.

 

15. Paco Perez با 5 ستاره میشلن

سرآشپز

از زمان کودکی این آشپز اسپانیایی آرزو داشت فوتبالیست شود. با این حال، اشتیاق واقعی او پس از شروع کار در کنار خانواده‌اش در سن 12 سالگی آشکار شد. از آنجا، پرز به آموزش در رستوران‌های مختلف ادامه داد. امروز، او یکی از بهترین الهامات برای پیشرفته‌ترین غذاهای قرن 21 است. به ویژه، او در دنیای آشپزی با رستوران 2 ستاره میشلن Miramar، یک رستوران زیبا در سواحل مدیترانه، شناخته می شود.

داستان میرامار یک کار خانوادگی دل انگیز است. در سال 1939 مکانی توسط آلباسیته و آلفونس سرا به عنوان مسافرخانه ای با 45 اتاق تاسیس شد، فقط در دهه 1990 بود که میرامار شروع به ایجاد تغییر و تحول کرد.

این اتفاق زمانی رخ داد که پرز عاشق مونته سرا، نوه بنیانگذاران شد. به عنوان یک زوج، آنها این مکان را به یک مکان ناهار خوری زیبا با فقط 5 اتاق اختصاصی برای مهمانان تبدیل کردند و بقیه تاریخ کار آن‌ها هم در دسترس است.

16. Quique Dacosta با 5 ستاره میشلن

کیکه داکوستا وقتی در سن 17 سالگی در رستوران El Poblet شروع به کار کرد کاملاً تصادفی خود را در دنیای غذا پیدا کرد. او نمی‌دانست آنجا به خانه‌اش تبدیل خواهد شد.

El Poblet که قبلاً رستوران برنج و غذاهای دریایی خانوادگی بود اکنون نام خود را به رستوران Quique Dacosta تغییر داده و 3 ستاره میشلن را جمع آوری کرده است. در طول سال‌ها، سبک‌های مختلف آشپزی با هم مخلوط، مطابقت و ترکیب شدند تا به اختراع غذاهای جدید والنسیایی کمک کنند.

آنچه در مورد داکوستا منحصر به فرد است علاقه او به برنج است. موضوعی که وی برای تحقیق در آن زمان انتخاب کرد و تلاش زیادی را به آن اختصاص داده است.

داکوستا اکنون انقلابی در دنیای برنج ایجاد کرده است. در سال 2005، او كتاب Arroces Contemporáneos خود را منتشر كرد، كه در آن مروری عمیق بر این عنصر شاخص است. داكوستا 3 كتاب دیگر نیز منتشر كرده است، از جمله آخرین کتاب De Tapas con Quique Dacosta، كه خوانندگان را به سفر در غذاهای چهار رستوران خود می برد، كه هر كدام از آنها 20 غذا ارائه می دهند.

 

و در انتها بطور ویژه از Joël Robuchon با 31 ستاره میشلن یاد می کنیم

سرآشپز

جوئل روبوچون، معروف به ” سرآشپز قرن “، در 6 آگوست 2018 درگذشت. در آن زمان او با 28 ستاره تزئین شد، بیش از هر آشپز دیگر در جهان. این سرآشپز فرانسوی به عنوان پیشگام عصر آشپزی پس از نوول شناخته می شود و کمال گرایی بی امان وی به غذای فرانسوی, معتبرتر و بی انتها ترجمه شده است.

روبوچون، صاحب 12 رستوران در سراسر جهان، همچنین مربی سابق یک آشپز با استعداد دیگر در این لیست – گوردون رامسی است. او مانند مربی معروف خود به داشتن طبع گرم مشهور است. هر دو سرآشپز پس از پرتاب بشقاب به سمت رامسی و رمزی که از آشپزخانه بیرون ریخت، تنش میان آنها را پذیرفتند.

 

Total
0
Shares
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Previous Post
سرآشپز

16 سرآشپز برتر جهان در سال 2021 ( قسمت 1 )

Next Post
ویروس کرونا

درگیری کسب‌وکارها با ویروس کرونا

Related Posts
فریلنسر

هنری که هر فریلنسری باید داشته باشد

تعداد فریلنسرها یا “افرادی که به صورت مستقل کار می‌کنند” به سرعت در حال افزایش است، زیرا بسیاری…
ادامه مطلب