16 تمرین موثر در ایجاد اعتماد به نفس برای بهبود زندگی شما

تردیدی نیست افرادی که اعتماد به نفس دارند از مزایای زیادی در زندگی برخوردار هستند. مطالعات تأیید می کند که افرادی که از اعتماد به نفس بالایی برخوردارند ، نسبت به افرادی که این کار را ندارند ، درآمد بیشتری کسب می کنند ، روابط بهتری دارند و از موفقیت شخصی و شغلی بیشتری برخوردار می شوند.

اعتما

متأسفانه ، بسیاری از افراد هر از گاهی با عدم اعتماد به نفس دست و پنجه نرم می کنند. اعتماد به نفس مهارتی است که می توان آن را آموخت و با انجام فعالیت های ایجاد اعتماد به نفس ، اقادر خواهید بود از محدوده امن خود خارج شوید و برای موفقیت در خود اطمینان حاصل کنید.

تراوش اعتماد به نفس به قدری ارزشمند است که افراد دیگر آن را به عنوان یک ضرورت مشخص می کنند. تحقیقات تأیید می کند که افراد اعتماد به نفس را بر تخصص ترجیح می دهند. دیدگاه مثبت و اعتماد به نفس شما را در نظر دیگران جذاب کرده و موجب می شود دیگران نسبت به شما و توانایی های شما اطمینان بیشتری داشته باشند.

اما نمی توانید عقب بنشینید و منتظر بمانید تا اعتماد به نفس شما را به سوی خود بکشد. این  شمایید که باید به دنبال آن بروید و مهارت هایی را تمرین کنید که می تواند دیدگاه و باورهای شما در مورد خود را تغییر دهد.

 

آیا شما برای فرا گرفتن چگونگی داشتن اعتماد به نفس آماده هستید؟

اعتماد به نفس خود را بالا ببرید، اعتماد به نفس یک اطمینان درونی قوی و آرام است که شما قادر به کسب موفقیت در آن هستید. یافتن اعتماد به نفس مناسب برای برخی از افراد دشوار است، زیرا مقدار زیاد منجر به غرور کاذب می شود و مقدار اندک نیز شما را از موفقیت باز می دارد.

داشتن تعادل سرسختی، متانت، جسارت و فروتنی مناسب، دستورالعمل یک شخصیت با اعتماد به نفس است. دو مورد اصلی که برای اعتماد به نفس مورد نیاز است، خودکارآمدی (اعتقاد به توانایی های خود) و عزت نفس است.

خودکارآمدی با عزت نفس همپوشانی دارد، این حسی است که می توانید با مشکلات کنار بیایید. این نه تنها از احساس تأیید دیگران ناشی می شود بلکه از احساس صلاحیت و لیاقت شما نیز ناشی می شود.

 

مزایای اعتماد به نفس

افرادی که اعتماد به نفس دارند وقتی تحت آزمون قرار می گیرند می توانند عملکرد خود را بدون استرس و در اوج انجام دهند. آنها توانایی های رهبری را نشان می دهند و حضوری دارند که توجه را جلب می کند. آنها همچنین به طور کلی افراد شادتری هستند که نگرش مثبتی دارند. در واقع ، افراد با اعتماد به نفس تمایل دارند که افکار منفی و احساس اعتماد به نفس کمتری داشته باشند.

اعتماد به نفس

افراد با اعتماد به نفس از نظر روحی و جسمی سالم ترند. با اعتماد به نفس ، در موقعیت های اجتماعی احساس آرامش بیشتری می کنید و در ایجاد دوستی و روابط تجاری اوقات راحت تری دارد.

افراد با اعتماد به نفس برای شریک عاطفی شان جذابیت بیشتری دارند و تمایل دارند روابط بهتری داشته باشند. اعتماد به نفس اغلب به عنوان یکی از جنسی ترین ویژگی هایی است که مردم در یک علاقه عاشقانه می بینند. همچنین انرژی مثبت اعتماد به نفس شما را مجبور می کند تا در مورد اهداف خود اقدام کنید و سریعتر به موفقیت برسید.

 

ویژگی های افراد با اعتماد به نفس

افراد با اعتماد به نفس دوست دارند چیزهای جدید را امتحان کنند زیرا از شکست نمی ترسند. این بخشی از داشتن یک ذهنیت رشد است ، به این معنی که شما اعتقاد دارید می توانید مدام رشد کنید و این را با تلاش خود اندازه می گیرید ، نه با نتایج.

افراد با اعتماد به نفس همچنین قادر به تصمیم گیری خود بدون تأثیر غیرمستقیم دیگران هستند زیرا آنها می دانند چه می خواهند. آنها می توانند ریسک پذیر باشند، نگهبانان خود را رها کرده و آزادانه زندگی کنند.

بنابراین ، چه کاری می توانید برای افزایش اعتماد به نفس خود انجام دهید؟ در اینجا برخی فعالیت ها ذکر شده است که می توانید برای تقویت اعتماد به نفس و بهبود زندگی خود انجام دهید.

 

16 فعالیت ایجاد اعتماد به نفس

 1. کاری انجام دهید

بیرون بروید ، به یک تیم ورزشی بپیوندید ، برای کاری داوطلب شوید ، به طور منظم شرکت کنید. هرچه بیشتر بیرون بروید و با جامعه خود درگیر شوید ، اعتماد به نفس بیشتری خواهید داشت. این می تواند به ایجاد روابط مثبت با همسالان کمک کرده و به شما اطمینان دهد که مورد استقبال افراد دیگر قرار می گیرید. اگر این امر باعث ایجاد رعب و وحشت شد ، با فعالیتی شروع کنید که در آن تا حدی مهارت دارید.

 

 1. محکم قدم بردارید ، لبخند بزنید و به چشمان دیگران نگاه کنید.

اگر به نظر می رسد که اعتماد به نفس دارید ، احتمالاً آن را احساس خواهید کرد. داشتن هاله اعتماد به نفس احتمالاً باعث جلب توجه مثبت افراد دیگر و فرصت های جدیدی می شود. اگر آنطور که دوست دارید احساس اعتماد به نفس نمی کنید می توانید آن را در درونتان بسازید.

اعتماد به نفس

اعتماد به نفس به شما کمک می کند تا مهارت ها در هنگام ضرورت بسیار تاثیرگزار باشند ، از جمله در هنگام مصاحبه شغلی ، سخنرانی در جمع یا در یک رویداد اجتماعی. روی بهبود زبان بدن و تعاملات اجتماعی خود نیز کار کنید.

 

 

 1. هر روز ، یک کار کوچک خلق کنید تا از منطقه امن خود خارج شود.

هرچه بیشتر از منطقه راحتی خود خارج شوید و از طرفی با موفقیت بیرون بیایید ، بیشتر متوجه همه کارهایی خواهید شد. هر روز کمی وقت بگذارید ، انعطاف ایجاد کنید تا با ناراحتی راحت باشید. ممکن است چند شکست داشته باشید ، اما اشکالی ندارد. شکست بخشی از یادگیری و گسترش خود است.

در آنجا هرچه بیشتر خود را اعمال کنید اعتماد به نفس بیشتری در انجام هر کاری خواهید داشت ، حتی اگر کاری باشد که قبلاً هرگز انجام نداده اید.

 

4- کاری غیرمنتظره و عمدی انجام دهید تا جلوی موانع اعتماد به نفس خود را بگیرد.

اجازه ندهید چیزی مانع شما شود. مردد بودن می تواند سطح اعتماد به نفس شما را کاهش دهد زیرا این بدان معناست که خودتان را قضاوت می کنید. باز هم ، این یک روش عالی برای اثبات خود است. باور به اینکه تواناییهایی دارید که هنوز آنها را کشف نکرده اید. به خودت اعتماد کن. سعی کنید کارهای بیشتری انجام دهید.

 

5- برای کمک به رشد خود موقعیت های ناراحت کننده ای را جستجو کنید.

بسیاری از مردم آنقدر در زندگی خود راحت هستند که در واقع بدبخت هستند. راحتی می تواند باعث جذب شدن ، خستگی و نارضایتی شما شود. دکتر الیزابت لومباردو ، روانشناس خاطرنشان می کند افرادی که به طور منظم به دنبال تجربیات جدید هستند ، در کل خلاق تر و از نظر عاطفی مقاوم تر از افرادی هستند که در روال زندگی خود گیر می کنند.

ناراحتی را در آغوش بگیرید تا به رشد خود کمک کنید.

 

 1. با مدل مو، لباس های زیبا و لوازم جانبی یک تصویر خوب از خود ایجاد کنید.اعتماد به نفس

وقتی قیافه ات خوبه، حالت خوبه!

بهبود تصویر از خود مانند پیشرفت هر مهارت است که به زمان و تمرین نیاز دارد. اما لذت بردن از ظاهر و سبک خود یک پیروزی آسان است که می توانید به سرعت آن را مدیریت کنید. داشتن اعتماد به نفس مستلزم پرورش نگرش مثبتی در مورد خود و اینکه چگونه می خواهید خود را به دنیا معرفی کنید.

یاد بگیرید که با مراقبت خوب از خود و ظاهر خود شایستگی خود را قدر بدانید و عزت نفس خود را ارتقا دهید. با شروع از درون و کار کردن ، می توانید اعتماد به نفس خود را تقویت کنید. این همچنین به شما کمک می کند هرگونه سوء برداشت منفی از دیگران که ممکن است مانع موفقیت شما شود ، از بین برود.

 

 1. مثبت باشید. با کلمات خوب پاسخ دهید.

روش های زیادی وجود دارد که می توانید افکار منفی را به افکار منطقی و مثبت تبدیل کنید. هر بار بر روی چند فکر منفی متمرکز شوید تا به خود یادآوری کنید که چگونه یک رویکرد مثبت می تواند اعتماد به نفس شما را تقویت کند.

 

در اینجا چند استراتژی مثبت اندیشی آورده شده است که می تواند به شما در بهبود زندگی کمک کند:

 • از اغراق پرهیز کنید.
 • افکار منفی را به محض بروز آنها متوقف کنید.
 • روی نکات مثبت تمرکز کنید.
 • نقص و ایرادات خود را با فضل بپذیرید.
 • انتقاد را با افکار و کلمات تشویقی جایگزین کنید.
 • نگران مواردی نباشید که از کنترل شما خارج هستند.
 • مسئولیت احساسات خود را بر عهده بگیرید.
 • با خودت مهربان باش.
 • روی چیزهایی که مهارت دارید بیشتر تمرکز کنید.

 

8- آرام و مشخص صحبت کنید.

آرام صحبت کردن به شما در برقراری ارتباط موثرتر کمک می کند. به شما این امکان را می دهد تا زمانی اختصاص دهید و احساسات خود را به آنچه می گویید متصل کنید و به شما کمک می کند تا بهتر نظر خود را بیان کنید. آهسته تر صحبت کردن به شما امکان می دهد تا روی بحثی که با کسی دارید ، تمرکز کنید. وقتی به فرمول بندی و بیان آنها می پردازید ، به شما در پاسخ دادن اطمینان می دهد.

کاهش سرعت نیز به شما کمک می کند تا رساتر و با هدف صحبت کنید و باهوش تر و حرفه ای تر به نظر برسید.

 

 1. روزانه به میزان دانش و تخصصتان بیفزایید. یک ژورنال بخوانید ، به دنبال اطلاعات جدید باشید ، بنویسید.

یک نکته جالب در مورد زندگی این است که شما هرگز مجبور نیستید یادگیری را متوقف کنید. همیشه اطلاعات جدیدی برای یادگیری و کشف وجود دارد. شما باید به طور مداوم به دنبال اطلاعات جدید باشید تا در توانایی های خود موفق و مطمئن باشید. برای گذراندن کاملترین زندگی ، به دنبال راه هایی باشید که بتوانید هر روز آگاهیتان را بهبود ببخشید.

اعتماد به نفس

این نباید موجب متوقف شدن شما در کارهایی باشد که از قبل در انجام آن مهارت دارید. برای کسب اطلاعات بیشتر و گسترش دستاوردهای خود ، در مورد علایق ، مهارت های شغلی یا اشتیاق کاملاً جدید زندگی خود تحقیق کنید.

 

 1. دستیابی به اهداف کوچک و آسان، برای دستیابی به موفقیت در رسیدن به اهداف

برای رسیدن به یک هدف بزرگ ، شما باید با نقاط عطف کوچکتر شروع کنید. موفقیت های سریع به شما احساس غرور و انگیزه می دهد. با عادت های کوچک که بخشی از اهداف بزرگتر است شروع کنید. اطمینان حاصل کنید که انجام آنها نسبتاً آسان است ، بنابراین در تلاش برای کارهای بزرگتر می توانید از پیشرفت خود اطمینان داشته باشید.

این به شما کمک می کند احساس موفقیت کنید زیرا شما قادر خواهید بود از لیست کارهایی که باید انجام می دادید عبور کنید و احساس کنید در حال پیشرفت هستید.

 

 1. روزانه یک عادت کوچک را تغییر دهید. مثلا هنگام بیدار شدن یک لیوان آب بنوشید.

تحقیقات نشان داده است که تشریفات در واقع این قدرت را دارند که باعث می شوند اعتماد به نفس بیشتری داشته باشید. اگر تغییرات کوچک را با انگیزه شروع کنید ، می توانید عادت های کوچک خود را به رفتارهای عادی تبدیل کنید که حتی بدون فکر کردن در مورد آن انجام می دهید.

از عادت های مثبت کوچک شروع کنید و با یک تحت فشار گذاشتن کوچک و انجام هر روزه آن، خود را به چالش بکشید. سپس ، به محض تبدیل شدن آن تغییرعادت به یک روال ، آن را به دو فشار تبدیل می کنید. به آرامی اما مطمئناً ، شما یک آیین انجام یک تمرین روزمره کامل را ایجاد خواهید کرد.

چالش را امتحان کنید بطور مثال عادت نوشیدن یک لیوان آب هنگام بیدار شدن از خواب را ایجاد کنید. فقط از عادات کوچک شروع کنید و ببینید به کجا می تواند شما را ببرد.

 

 1. در پایان روز ، پنج موردی را که بخاطر آنها خرسند وسپاسگزار هستید بنویسید.

فواید تمرین شکرگذاری بسیار زیاد است. اگر وقت بگذارید و مرتباً قدردانی را تمرین کرده و مواردی را که به خاطر آنها سپاسگزار هستید مورد توجه قرار دهید و تأمل کنید ، احساسات مثبت بیشتری از جمله اعتماد به نفس را تجربه می کنید، ابراز مهربانی بیشتری می کنید و حتی سیستم ایمنی بدن خود را تقویت می بخشید.

به یاد داشته باشید ، نیازی نیست که شکرگذاری را فقط به زمان های مهم و مناسبت ها موکول کنید. هر شب کمی وقت بگذارید تا در مورد چیزهایی که قدردانشان هستید ، تأمل کنید.

تحقیق انجام شده توسط روانشناس UC دیویس ، رابرت امونز ، نشان می دهد که داشتن یک دفترچه سپاسگزاری و نوشتن تأملات کوچک در مورد لحظاتی که بخاطر آن سپاسگزار هستید ، می تواند به طور قابل توجهی بهزیستی ، اعتماد به نفس و رضایت کلی شما از زندگی را افزایش دهد.

 

 1. فضای زندگی و کار خود را سامان بخشیده و مرتب کنید.

فکر کردن در مورد تمیز کردن می تواند دلهره آور باشد ، اما هنگامی که صحبت از سازماندهی می شود ، مزایای زیادی وجود دارد که می توانید بهره مند شوید. شما آنقدر روز خود را در دفتر و فضای زندگی خود می گذرانید که مسلماً می تواند در احساس شما تأثیر بگذارد. قرار گرفتن در یک فضای بهم ریخته می تواند ناخودآگاه با ایجاد نگرشی بدبینانه باعث تحریک شما شود. اگر روزانه در معرض این امر باشید ، دنیای درونی شما را آلوده می کند.

همچنین ، برداشت های اولیه ماندگار هستند. در نظر بگیرید که مشتریان و بازدیدکنندگان هنگام ورود به یک دفتر کار تمیز و مرتب یا فضای زندگی در مقایسه با فضای نامرتب و آشفته ، درباره شما و طرز فکر شما چه نظری پیدا خواهند کرد.

 

 1. ورزش کنید. تصویر بدن شما مهم است.

اعتماد به نفس ارتباط زیادی با آنچه به آن اعتقاد دارید و برای رسیدن به آن مصمم هستید دارد. برای اکثر ما ، احساس اعتماد به نفس شامل احساس خوب در مورد بدن و سلامت جسمی است. ورزش ابزاری حیاتی است که اعتماد به نفس شما را بهبود می بخشد. وقتی از نظر جسمی احساس خوبی دارید ، از نظر ذهنی نیز قوی ، توانمند و موفق هستید.

پایبندی به یک عادت ورزشی باعث افزایش اعتماد به نفس می شود ، زیرا می دانید آنچه را که لازم است برای رسیدن به اهداف خود انجام دهید ، دارید. و مطمئناً ، ورزش می تواند بدن شما را متحول کرده و به تناسب اندام شما کمک کند ، که این موجب می شود اعتماد به نفس شما تقویت شود.

مانند هر عادت یا هدف جدید دیگری ، با یک عادت ورزشی کار را شروع کنید. فقط با پنج دقیقه در روز شروع کنید و به آرامی به زمان ورزش مورد نظر خود برسید. این به شما کمک می کند بدون اینکه در مراحل اولیه تحت فشار قرار بگیرید ، به برنامه خود پایبند باشید.

 

 1. مسیری جدید را امتحان کنید یا مسیر دیگری را طی کنید.

از نقش خود بیرون بیایید و کارهای مختلف را انجام دهید. این تغییرات جزئی می تواند به شما در کشف چیزهای جدید و خارج شدن از روال عادی کمک کند. این یک راه موثر اما مطمئن است که باعث میشود از منطقه امن خود خارج شوید. اگرچه داشتن یک احساس روتین و جهت دهی همیشه می تواند مفید باشد ، اما گاهی اوقات حرکت به جلو بدون داشتن یک برنامه مشخص یا انتظاراتی برای آنچه در آینده ممکن است پیش بیاید می تواند هیجان انگیز و انگیزه آور باشد.

 

 1. با دیگران مهربان باشید آن را قبل از دیگران پرداخت کنید ، مهربانی مهم است.

هیچ چیز با ارزش تر از مهربانی و کمک به دیگران نیست و افراد با اعتماد به نفس قادر هستند به راحتی هر کجا که می روند مهربانی را گسترش دهند. مهربانی به دلایل زیادی مهم است. این می تواند اضطراب شما را در موقعیت های اجتماعی کاهش دهد ، احساس خوبی به شما بدهد و برای دریافت کنندگان مهربانی شما امید ایجاد کند.

مهربانی مسری است و می تواند اثر دومینو داشته باشد. در طول روز خود به دنبال فرصت هایی بگردید تا برای یک دوست یا یک غریبه کاملاً دوستانه چیزی بگویید یا کاری انجام دهید. از مهربانی به همسر ، فرزندان و اعضای خانواده خود غافل نشوید.

سعی کنید با مهربانی پاسخ دهید ، حتی اگر شخصی رفتار بدی داشته باشد یا حرف ناخوشایندی به شما گفته باشد. مهربانی شما می تواند به نوعی خلع سلاح باشد و به دیگران روش بهتری نشان دهد. اگر به کمی اعتماد به نفس نیاز دارید ، به یاد داشته باشید که اعتماد به نفس مهارتی است که می توانید هر روز آن را تمرین کرده و بر اساس تمرینات روزمره آن را تقویت کنید.

یکی یا دو مورد از این اقدامات را برای تمرکز انتخاب کنید و یک دفترچه را با جزئیات نحوه افزایش احساس اعتماد به نفس خود نگه دارید. فقط دیدن اینکه چگونه اعتماد به نفس شما افزایش می یابد اعتماد به نفس شما را بیشتر می کند!

 

درمورد تجربیات خود از انجام برخی از فعالیتهای این لیست ، برای ما بنویسید و این مقاله را با دوستانی که فکر می کنید نیاز دارند از این نکات بهره مند شوند ، به اشتراک بگذارید.

 

 

Total
0
Shares
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Previous Post
اسنپدارگون 480

کوالکام اسنپدراگون 480 را با پشتیبانی از 5G برای گوشی های اقتصادی معرفی کرد

Next Post
آنر

قطع همکاری مدیران ایرانی آنر با این برند چینی

Related Posts