10 توصیه عملی برای پیاده سازی بازاریابی دیجیتال در سال 2021

بازاریابی

 با ما نوآوری های بازاریابی دیجیتال را مرور کنید تا قادر شوید فرصت های بهبود منجر به فروش را شناسایی کنید

 

بازاریابی

نزدیک شدن به سال جدید همیشه علاقه زیادی به روند بازاریابی دیجیتال و نوآوری در بازاریابی وجود دارد. و به درستی ، از آنجا که بررسی نوآوری در بازاریابی دیجیتال ، فن آوری و سیستم عامل ها برای سال آینده موجب شناسایی فرصت های جدیدی می شودکه صاحبان مشاغل و بازاریابان می توانند از آنها استفاده کنند.

آنچه را که به عنوان روند اصلی در چارچوب چرخه حیات مشتری در این مقاله مطالعه خواهید کرد، تعریف چند فعالیت کلیدی بازاریابی دیجیتال میباشد که توسط صاحبان کسب و کارمی توانند مورد استفاده قرار بگیرند تا رشد کسب و کارشان را از این طریق کنترل کنند:

 • دسترسی بهتر از طریق کانال های دیجیتال
 • افزایش تعامل دیجیتالی با مخاطبان خود
 • مدیریت بهتر بازاریابی دیجیتال برای ادغام آن در فعالیت های بازاریابی
 • برنامه های بازاریابی دیجیتال خود را برای رشد در سال آینده بهبود ببخشید

 

نتیجه تحقیقات مدیریت بازاریابی دیجیتال در سال 2020 نشان می دهد که بسیاری از مشاغل برای استفاده از جدیدترین و همیشه سبزترین تکنیک های بازاریابی دیجیتال ، رویکرد برنامه ریزی شده ای ندارند. روند بازاریابی دیجیتال ما یک روش ساده برای ساختار یک برنامه بازاریابی دیجیتال ارائه می دهد.

 

چرا روند بازاریابی دیجیتال را باید مرور کنیم؟

این برای همه مشاغل مهم است که بررسی کنند چگونه می توانند جدیدترین روند بازاریابی را مهار کنند تا بتوانند از طریق قانون تمرکز بازاریابی آخرین نوآوری ها را اعمال کنند. مزایای این طرز فکر را ما برایتان توضیح می دهیم:

به طور معمول روندها مستقل از عوامل اقتصادی هستند ، اما امسال چنین نیست. البته ، تفاوت بزرگ تأثیرگذار بر تغییرات در سرمایه گذاری بازاریابی در سال 2021 از ویرانی است که COVID-19 در سراسر جهان بوجود آورده است. اگرچه در برخی از بخشها که تقاضا در آنها افزایش یافته، برندگانی وجود داشته است ، اما میزان موفقیت بسیاری از کسب و کارها کاهش یافته اند.

صرف نظر از این ، روشهای رشد کم هزینه یا بدون هزینه مهمتر از هر زمان دیگری هستند. این شاید توضیح دهد که چرا تحقیقات نشان می دهد که تکنیک های مبتنی بر هوش مصنوعی که در این مقاله به آنها خواهیم پرداخت ، نسبتاً محبوب نیستند.

حریم خصوصی و رضایت مشتری در حال ظهور فناوری قابل توجهی در منحنی بازاریابی است ، اما جای تعجب است که در هر دو منحنی وجود ندارد ، به ویژه از آنجا که یکی از بزرگترین روند تبلیغات در سال 2020 اقدامات اپل ، گوگل و موزیلا برای افزایش کنترل های حریم خصوصی برای کاربران آنها است. در مرورگرهای خود که تهدید می کند به طور قابل توجهی مدل های تبلیغاتی فیس بوک ، گوگل و شبکه های تبلیغاتی را متزلزل می کند.

هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی برای بازاریابی در حال ورود به “راه ناامیدی” است. این متناسب با یافته های تحقیق بدست آمده در مورد مدیریت بازاریابی دیجیتال در بین بازاریابان است که نشان می دهد علی رغم تعداد فروشندگان ارائه دهنده راه حل های AI ، اشتیاق نسبی نسبت به استفاده از هوش مصنوعی و یادگیری ماشین وجود ندارد. تحقیقات همچنین نشان می دهد که بسیاری از مشاغل در شرایط  بلوغ کم، در بازاریابی دیجیتال خود هستند.

اکنون این مورد نیز وارد “دهانه” می شود. ارزیابی زیر توضیح می دهد که چرا گارتنر ترجیح می دهد از شخصیت پردازی استفاده کند تا شخصی سازی که برای توصیف این روش بیشتر استفاده می شود.

نوآوری جدید کمتری نسبت به سالهای گذشته پدید آمده و نسبتاً تعداد کمی از فناوری های واقعی جدید در حال ظهور هستند. این نشان می دهد که بلوغ در ابزارها حاصل شده و تکنیک های کاملاً جدید در آینده نادر خواهند بود.

درست است ، بیایید به توصیه های دقیق در مورد نوآوری هایی برسیم که براساس فعالیت های چرخه عمر مشتری RACE گروه بندی کرده ایم تا نشان دهد چگونه می توان از تکنیک های جدید برای فعالیت های بازاریابی استفاده کرد

افزایش آگاهی از طریق رسانه های دیجیتال  REACH:

در اینجا، ما روی تغییر در جستجو و بازاریابی در شبکه های اجتماعی تمرکز خواهیم کرد ، دو کانالی که برای بازاریابان بسیار مهم است، اگرچه استفاده از تبلیغات نمایش برنامه ای در میان برند های معروف همچنان افزایش می یابد.

 

پیشنهاد 1

جستجوی ارگانیک: به روزرسانی های اصلی و EAT را کنترل کنید

بازاریابی

 

در طول سال 2020 ، به روزرسانی های اصلی تأثیر قابل توجهی بر قابلیت مشاهده ارگانیک برای برخی از بخش ها داشته است. در مشاوره آنچه که مدیران وب باید درباره به روزرسانی های اصلی Google بدانند ، Google این موارد را توضیح می دهد:

“هر روز ، Google معمولاً یک یا چند تغییر را برای بهبود نتایج جستجوی ما ایجاد می کند. زیاد قابل توجه نیستند اما به ما کمک می کنند تا به تدریج پیشرفت کنیم.

هدف ما تأیید چنین به روزرسانی هایی است که احساس کنیم اطلاعات عملیاتی وجود دارد که ممکن است مدیران وب ، تولیدکنندگان محتوا یا دیگران درباره آنها بکار گیرند.

مشاوره و مطالعات موردی اخیر اغلب به اهمیت چند ساله کیفیت محتوای تأثیرگذار بر سیگنال های تخصص ، اقتدار و اعتماد اشاره می کنند. بنابراین هر کسی که در جستجوی رقابت در جستجو است باید کپی آخرین دستورالعمل های کیفیت جستجو را برای محک زدن محتوای خود بدست آورد.

پیشنهاد 2

 جستجوی آلی: به فرصت های داده های ساخت یافته و ویژگی های SERP نگاه کنید.

پیش بینی هایی درباره تغییر داده های ساختار یافته در آینده ارائه شده است. این پیش بینی ها در حال تحقق هستند زیرا در سپتامبر 2020 اولین نمونه از قطعه های ساختاریافته را در SERP مشاهده کردیم که گواه روند آینده است.

پیشنهاد 3

جستجوی گفتاری: جستجوی صوتی همچنان پرجوش است اما برای اکثر مشاغل سود کمی خواهد داشت

متأسفانه مجبور به ذکر آن هستیم که ما اغلب توصیه های گنگ و نامفهومی را می بینیم که جستجوی صوتی گرایش شماره یک کسب و کارها است. اگر مجدد فکر کنید ، ممکن است پیش بینی اغلب نادرست از آب در بیاید. نقل قول سال 2014 را به خاطر آورید که “جستجوی گفتاری تا سال 2020 50٪ از کل جستجوها را انجام می دهد”.

خوب ، ما در سال 2020 هستیم و هنوز هم به طور گسترده مورد تبلیغ قرار می گیرد و البته ، استفاده از بلندگوی هوشمند به طرز چشمگیری افزایش یافته است ، اما واقعیت این است که جستجوی مبتنی بر صدا در تلفن همراه و دسک تاپ تأثیر کمتری در اجرای عملی سئو برای اکثر مشاغل دارد.

جستجوی صوتی شامل استفاده از یک دستور گفتاری برای بازیابی اطلاعات مورد نظر شما از موتورهای جستجو با دو نوع جستجوی صوتی است که هر یک از نظر نوع خروجی متفاوت است. اما فقط اولین مورد مربوط به SEO است:

نوع 1: هنگامی که کاربر تصمیم می گیرد از دستورات گفتاری برخلاف تایپ کردن یک پرس و جو در Google استفاده کند. این امر به عنوان یک جستجوی وب عادی تلقی می شود ، داده های آن در Google Search Console جمع آوری می شود ، بنابراین سئو به صورت عادی انجام می شود.

نوع 2: هنگامی که کاربر برای دریافت پاسخ گفتاری استفاده از دستور صوتی گفتاری را انتخاب می کند. این مورد در مورد بسیاری از بلندگوهای هوشمند مانند Google Home و Amazon Alexa وجود دارد. این جستجوها در Google Search Console وارد نشده اند و ارتباط بسیار کمی با SEO دارند.

بنابراین ، مشاغل می توانند با ایجاد تمرکز بر اصول سئو مانند جستجوی کلمات کلیدی ، بهترین روشهای بهینه سازی در صفحه ، داده های ساخت یافته و ایجاد محتوای با کیفیت بالا با اعتماد به نفس بالا ، برای تغییر در رفتار جستجو ، در رفتار جستجو تغییر کنند.

اضافه می کنم که تغییر در رفتار کلمات کلیدی ناشی از افزایش سوالات صوتی محلی برای بهینه سازی آنها در صورتی که خریداران محلی را هدف قرار دهید ، مهم است.

پیشنهاد 4

جستجوی پولی: استفاده از بهینه سازی یادگیری ماشین را با دقت ارزیابی کنید

اگرچه تحقیقات ما نشان می دهد که اکثر قریب به اتفاق مشاغل گفته اند که از یادگیری ماشینی استفاده نمی کنند ، اما بسیاری از آنها از آن به عنوان یک سرویس خارجی استفاده می کنند ، زیرا این بخش عمده ای از جستجوی ارگانیک و پولی است و به ویژه گزینه هایی را در Google Ads ارائه می دهد.

ممکن است متوجه شده باشید که پیشوند SMART به بیشتر سرویس های Google متصل می شود. هدف این است که به کسب و کارها کمک کنیم تا پیچیدگی هدف گذاری آگهی ها را برای افزایش بازده سرمایه (ROI) مدیریت کنند ، البته از درآمد تبلیغات گوگل نیز محافظت کنند.

کمپین های هوشمند در Google Ads برای ساده سازی روند پیچیده مدیریت Google Ads برای مشاغل کوچک معرفی شده اند. با این وجود ، در کاهش بینش و کنترل کمپین ها ، نکات منفی بزرگی وجود دارد ، به این معنی که مشاغل کوچک ممکن است این راه حل را پشت سر بگذارند.

 

برخی استفاده از هوش مصنوعی را کاهش کنترل می دانند و حق دارند ROI را زیر سوال ببرند. اما نظر ما این است که مشاغل باید یادگیری ماشینی را بپذیرند و مهارت های درک آن را گسترش دهند.

پیشنهاد 5

تست بهینه سازی تبلیغات با توسعه بسترهای تبلیغاتی پیچیده تر می شود

با توجه به اینکه بیش از دو سوم تبلیغات دیجیتالی اکنون به فیس بوک و گوگل برمی گردد ، بهینه سازی در این سیستم عامل ها اهمیت بیشتری پیدا می کند. با این حال تحقیقات انجام شده نشان می دهد که تنها 9٪ از بازاریابان می توانند تأثیر 10٪ تغییر در هزینه های بازاریابی را به طور دقیق پیش بینی کنند.

استفاده از اسناد و بهینه سازی خلاقانه برای درک سفرهای پیچیده مشتری در دستگاه های تلفن همراه و دسک تاپ و مکان های مختلف تبلیغات از اهمیت بیشتری برخوردار می شود. به عنوان مثال ، فقط در فیس بوک ، یک تبلیغ می تواند در مکان های مختلفی مانند Feed News Facebook ، در طول Instagram Stories ، Reels یا در Instant Article نمایش داده شود.

این مطالعات موردی IQ فیس بوک نشان می دهد که چگونه شرکت های پیشرفته تری با استفاده از سفارشی سازی جدید قرار دادن آگهی فیس بوک برای رسیدن به اهداف خود ، روی بهینه سازی آگهی کار می کنند.

پیشنهاد6

گزینه های تعامل را برای سیستم عامل های پیام مرور کنید

بازاریابی

هر یک از شبکه های اجتماعی از پیام رسانی مستقیم و گروهی پشتیبانی می کند و البته برنامه های اختصاصی بسیاری مانند WhatsApp ، Messenger و Snapchat وجود دارد. همانطور که در این شبکه اجتماعی جالب / این سیستم عامل پیامرسانی نشان داده شده است، اینها همچنین فرصتهای بیشتری را برای دسترسی به مخاطبان فراهم می کنند، این را در نظر داشته باشید شما نمی توانید همزمان همه جا باشید و باید پیام خود را تنظیم کنید …

 

پیشنهاد 7

جنگ های حریم خصوصی

پیامدهای افزایش محافظت از حریم خصوصی مصرف کننده در اثربخشی تبلیغات را مرور کنید. به نظر می رسد مدت زمانی طولانی است که GDPR در ماه مه 2018 راه اندازی شده است و برای اعمال شفافیت بیشتر در مورد حفظ حریم خصوصی با قوانین مشابهی که در ایالات متحده در کنار بسیاری از پنجره های بازشوی آزار دهنده کوکی ایجاد می شود ، مفید بوده است.

آخرین تحولات در زمینه حفظ حریم خصوصی شاهد اختلاف نظر بین بازیکنان بزرگتر در سیستم عامل های دیجیتال است. Chrome در حالی که همچنان از علایق تبلیغاتی خود محافظت می کند ، حریم خصوصی خود را افزایش داده است.

اما تغییر بزرگتری با انتشار iOS 14 اپل با تأثیر بر گزینه های تبلیغاتی و پیگیری در ماه های آینده هنوز مشخص نشده است ، اما برخی عناوین چشمگیر مانند Apple iOS 14 را بدست آورده اند.

 

توصیه: اطمینان حاصل کنید که طراحی های بصری متناسب با نام تجاری است؟

در تمام کانال های ارتباطی ، برداشت های اول مهم است ، بنابراین روند در طراحی بصری و گرافیک می تواند در ایجاد اولویت برای یک نام تجاری تأثیر بگذارد. مطمئناً ، همه ما می توانیم آگاهانه یا ناآگاهانه از یک طراحی وب استفاده کنیم.

غالباً ، مقالات مربوط به روند طراحی وب بر اساس طراحان وب یا سایت های نمایندگی است که با استفاده از فن آوری های جدید طراحی مرزها را محدود می کنند و اگرچه ممکن است این رویکردها برای اطلاع رسانی به سایت های تجاری ادامه یابد ، اما معمولاً چنین نیستند. بنابراین ما باید روند طراحی بصری را در محبوب ترین سایت هایی که مخاطبان ما با آنها آشنا هستند در نظر بگیریم تا ببینیم آیا یک سایت است.

 

فهرست روندهای طراحی گرافیک وب که احتمالاً تا سال 2021 ادامه خواهد یافت:

 1. پالت های رنگ خاموش
 2. شیب های رنگی
 3. تصاویر انتزاعی و رویایی
 4. قلم های ساده سنگین
 5. جریان و خطوط
 6. عکس سهام اصلی و معتبر
 7. صفحات فرود مینیمالیستی
 8. انیمیشن های مارک دار

 

پیشنهاد 8

برای تقویت فروش ، نوآوری در طراحی تعامل و فیلم را در نظر بگیرید

طراحی UX دارای این خلاصه عالی است ، با مثالهایی از آنچه آنها به عنوان آخرین روند طراحی تعامل مشاهده می کنند و می توانیم ادامه آن را تا سال 2021 ببینیم. تکنیک های طراحی تعاملی برای بازاریابان که باید از آنها آگاه باشند شامل موارد زیر است:

تعاملات خرد: تعاملات فراتر از کلیک ساده روی پیوندهای ساکن به صفحات دیگر که مطالب را به روز می کنند.

تصاویر متحرک: از طریق ایمیل نیز تحویل داده می شود.

گرافیک سه بعدی برای رابط کاربری تلفن همراه و وب

واقعیت مجازی و افزوده شده: اپل با ARKit خود که اکنون در نسخه 4 است ، نوآوری کاربران iOS را برانگیخته است.

طرح های نامتقارن: برای سالهای متمادی تقارن از طریق طراحی شبکه و طراحی وب با پاسخگویی موبایل اعمال می شود ، بنابراین عدم تقارن متمایز است.

 

پیشنهاد 9

برای همسویی بهتر استراتژی محتوا با مشتریان ، رویکرد مدیریت بازاریابی محتوا را توسعه دهید

یک یافته در جدیدترین تحقیقات مدیریت بازاریابی محتوا این است که در بازار یابی محتوا تمرکز مشتری وجود ندارد. این تحقیق نشان می دهد که اکثر مطالب در حال حاضر توسط پروژه ها / کمپین ها علیرغم اهمیت تعاملات همیشه روشن برای ایجاد و تولید سرنخ از طریق محتوای بالای قیف و سپس پرورش آن از طریق محتوای پایین و میانه قیف ، برانگیخته می شوند.

بازاریابی

با این حال ، گرایش بیشتر به محتوای متمرکز بر شخصیت و سفر است. شما می توانید استراتژی بازاریابی دیجیتال خود را با استفاده از ماژول ها و منابع شخصی در مسیر یادگیری تجربه دیجیتال برای اعضای تجاری بهینه کنید.

 

پیشنهاد 10

رشد بازاریابی تأثیرگذار همچنان ادامه دارد ، اما با استفاده هدفمندتر از تأثیرگذاری اینفلوئنسرها

چند سالی است که با کاهش فرصت های ارگانیک برای توزیع محتوا از طریق جستجو و شبکه های اجتماعی ، تمرکز بیشتری بر بازاریابی اینفلوئنسر شده است. بازاریابی به علاوه اینفلوئنسر پتانسیل افزایش جذب مخاطب و قدرت تأیید و توصیه هایی را می داند که می دانیم یکی از دلایل اصلی خرید است.

 

در اینجا برخی از روندهای اصلی در بازاریابی اینفلوئنسری را بیان کرده ایم

 • ظهور اینفلوئنسرهای کوچک
 • تمرکز بیشتر روی بازاریابی عملکردی
 • اینفلوئنسرها به عنوان یک استراتژی همیشه روشن
 • روابط طولانی مدت با اینفلوئنسرها از تقویت کننده ها گرفته تا ارتباطات

با تمرکز بیشتر بر عملکرد و بازگشت سرمایه ، ابزارهای بازاریابی اینفلوئنسر با دور شدن از اقدامات مبتنی بر پیروی توئیتر که نماینده دیگری ندارند ، به تکامل خود ادامه خواهند داد. به عنوان مثال اخیراً لیست های تأثیرگذار B2B آینده را بر اساس API توییتر با تأثیرگذار سنتی ترکیب می کند که می تواند شامل موارد زیر باشد:

تأثیرگذارهای اجتماعی

محتواسازان

سخنرانان رویداد

تحلیلگران صنعت

کارمندان برند

برند ها و نشریات

باتشکر از همراهی شما، موفق باشید

 

Total
0
Shares
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Previous Post
برد برد

نگرش برد برد چیست؟

Next Post
جستجوی معنایی

جستجوی معنایی (semantic search) چیست؟

Related Posts