گوشی های هیجان انگیز سال 2021 (بخش دوم)

گوشی

در اینجا به بررسی آن دسته از گوشی هایی که هنوز به بازار عرضه نشده اند (تلفن های آینده برای سال 2021) می پردازیم.

گوشی

گوشی‌های مورد انتظار سال ۲۰۲۱ – نیمه‌ی اول

 

گ

گلکسی Z Flip 3  : تاریخ رونمایی احتمالی (سه ماه دوم سال ۲۰۲۱)

تقریبا این اطمینان وجود دارد گوشی گلکسی Z Flip 3 در نیمه‌ی دوم سال ۲۰۲۱ راهی بازار ‌شود. چرا که از طریق افشاگران معروفی اطلاعات پیرامون این محصول منتشر شده است. نکته‌ی جالب در این رابطه، البته که تغییر نام آن است. در حالی که سامسونگ از محصولی با نام گلکسی Z Flip 2 اصلا رونمایی نکرده بود، اما با این حال قرار است گوشی بعدی این سری را Z Flip 3 بنامد.

دو دلیل برای این کار وجود دارد. یکی اینکه در حال حاضر دو گوشی با سخت‌افزار متفاوت از این سری راهی بازار شده‌اند و به همین خاطر است که سامسونگ میخواهد سومین نسل از این گوشی را اینگونه نام‌گذاری کند.

دلیل دوم هم Z Fold 3 است. گوشی تاشویی که به صورت افقی تا می‌شود. احتمالا سامسونگ قصد دارد این دو گوشی را از لحاظ شماره‌گذاری در یک ردیف قرار دهد. از این رو به نوعی این تغییر نام منطقی به نظر می رسد.

اما گلکسی Z Flip 3 قرار است با نمایشگری ۱۲۰ هرتزی، طراحی زیباتر با حواشی کمتر نمایشگر و بلندگوهای استریو،  پردازنده‌ی اسنپدراگون ۸۸۸، بدنه‌ای باریک‌تر و همچنین با شیشه‌ی محافظ مقاوم‌تری راهی بازار شود.

گفته شده این محصول ۶.۷ اینچی است و مانند مدل‌های کنونی این سری، به صورت عمودی و به کمک یک لولا تا می‌شود. این گوشی احتمالا در سه ماه دوم سال آینده رونمایی خواهد شد.

 

گوشی

گوگل پیکسل ۵a تاریخ رونمایی احتمالی (سه ماه دوم سال ۲۰۲۱)

گوگل امسال ( 2020) به عنوان پرچم‌دار خود از گوشی پیکسل ۵ رونمایی کرد. اما این محصول چون از پردازنده‌ی اسنپدراگون ۷۶۵G بهره برده بود که فاصله‌ی زیادی از لحاظ پردازشی و گرافیکی با اسنپدراگون ۸۶۵ داشت ، فقط  در رده قدرتمندترین گوشی خود گوگل قرار گرفت و نه در حد و اندازه‌ ی پرچم‌دارهای دیگر شرکت‌ها.

اما به احتمال بسیار زیادی، پیکسل ۵ نیز مدل ارزان‌قیمت‌تری درست مانند پرچم‌داران سری ۴ خواهد داشت ،که با توجه به سیاست گوگل در نحوه نام‌گذاری آن‌ها، احتمالا پیکسل ۵a نام خواهد داشت.

با این حال پیکسل ۵ خود به خود در میان‌رده قرار خواهد گرفت. به همین خاطر اصلا به خاطر حذف چه قابلیتی، قرار است نسخه‌ی ارزان ‌قیمت این گوشی به حساب بیاید مشخص نیست و در عین حال چگونه و چرا تفاوت منطقی پیکسل ۵a با پیکسل ۴a 5G وجود داشته باشد.

با این حال اگر قرار به تولید و عرضه‌ی این چنین محصولی در سال ۲۰۲۱ باشد، ماه مه (اردیبهشت) باید محتمل‌ترین تاریخ رونمایی از آن درنظر گرفته شود. همچنین پیش بینی میشود پیکسل ۵a درست مانند ۴a در دو اندازه متفاوت راهی بازار شود.

 

سونی اکسپریا ۱ مارک ۳: تاریخ رونمایی احتمالی (سه ماه دوم سال ۲۰۲۱)

یکی دیگر از پرچم‌داران گوشی های هوشمند سال جدید که در سه ماه دوم سال ۲۰۲۱ احتمالا راهی بازار شود، سونی اکسپریا ۱ مارک ۳ خواهد بود.

با توجه به گزارشات متعددی که پیرامون شرکت کهنه‌کار ژاپنی بدست آمده، ظاهرا سونی قصد دارد برای ایجاد رقابتی تنگاتنک با آیفون ها و گوشی های سامسونگ که هرساله در اندازه های متفاوتی به بازار عرضه می شوند پرچم‌داران آینده‌ی خود را در سه اندازه‌ی کوچک (کامپکت)، متوسط و بزرگ طراحی کند.

اما اکسپریا ۱ مارک Xperia 1 III) ۳ (قدرتمندترین پرچم‌دار این شرکت برای سال آینده خواهد بود که با پردازنده‌ی اسنپدراگون ۸۸۸، دوربین سه‌گانه، طراحی بروز و زیبا  راهی بازار می‌شود.

با توجه به سیاست های شرکت سونی در قبال رونمایی از پرچم‌داران این سری گوشیای هوشمند، اینطور به نظر می‌رسد که ماه فوریه (بهمن) یا در دیرترین حالت ماه مارس (اسفند – فروردین)، محتمل‌ترین زمان برای معرفی اکسپریا ۱ مارک ۳ باشند.

 

گوشی‌های مورد انتظار سال ۲۰۲۱ – نیمه‌ی دوم

 

سامسونگ گلکسی Z Fold 3  تاریخ رونمایی احتمالی ( سه ماه سوم سال ۲۰۲۱)

گلکسی Z Fold 2  بهبودی‌های فراوانی به نسبت نسل اول با خود به همراه داشت، به همین دلیل پیش‌بینی می‌شود گلکسی Z Fold 3 خیلی بهتر از آنچه که انتظارش را داریم باشد. در واقع این گوشی خواهد توانست به صعود سامسونگ در این زمینه کمک کند، و هم انتظار می رود ب‌تواند این شرکت را برای مدت‌ها از رقابت دور نگه دارد.

از این جهت که گلکسی Z Fold 2 اولین محصولی بود که باعث پوشاندن نقاط ضعف گوناگون نسل اول شد و اگر با توجه به فناوری‌های خارقالعاده ای که سامسونگ اکنون در حال کار روی آن است، این پیشرفت با نسل سوم هم تداوم داشته باشد، اعتماد کاربران بسیار بیشتر خواهد شد. و بالعکس در مقابل اگر این نسل با مشکلی مواجه شود، سامسونگ دچار چالش بزرگی خواهد شد.

به نظر می‌رسد Z Fold 3  در ماه سوم سال ۲۰۲۱ و به جای گوشی‌های محبوب سری گلکسی نوت ۲۱ راهی بازار شود. قابلیت‌هایی که باعث می‌شوند گلکسی Z Fold 3  در رده جذابترین گوشی های سال 2021 قرار گرفته و شاهد حضور آن در بازار باشیم عبارتند از طراحی این گوشی هوشمند با بدنه‌ای باریک‌تر با پشتیبانی از قلم S-Pen .

نسل آینده‌ی گوشی‌های تاشوی سامسونگ باریک‌تر و سبک‌تر خواهند بود

 

 

گوشی

سری گلکسی نوت ۲۱ : تاریخ رونمایی احتمالی (سه ماه سوم سال ۲۰۲۱)

خبرهای متعددی در رابطه با گوشی‌های گلکسی نوت ۲۱ منتشر شده است که تقریبا همه ی آن‌ها روی عدم ارائه ی این سری به بازار در سال ۲۰۲۱ اتفاق نظر د‌ارند. با این حال منابعی وجود دارند که معتقدند سامسونگ گلکسی نوت ۲۱ را به عنوان آخرین سری از پرچم‌داران نوت امسال راهی بازار خواهد کرد.

راس‌یانگ، بنیان‌گذار شرکت DSCC یکی از همین منابع است که همین اواخردر یکی از پست‌های خود در توییتر مدعی این شده بود که سامسونگ احتمالا سری گلکسی نوت ۲۱ را راهی بازار میکند.

سامسونگ در صورتیکه سری گلکسی نوت ۲۱ را هم سال جدید راهی بازار کند، با ترافیک پرچم‌دار در سال ۲۰۲۱ مطمئنا مواجه خواهد شد به همین سبب این امکان وجود دارد که گوشی‌های این شرکت مانع فروش یکدیگر شوند.

از طرفی هم اگر قیمت پرچم‌داران تاشو بیشتر از آنچه انتظارمیرود باشد و یا با مشکل فنی مواجه شود، اینجاست که سامسونگ مطمئنا به سری گلکسی نوت ۲۱ نیاز خواهد داشت.

این درست دلیل خبرهای ضد و نقیضی است که در این رابطه منتشر می‌شود. با این حال اگر قرار بر رونمایی سری گلکسی نوت ۲۱ باشد، به احتمال زیاد مثل همیشه این اتفاق در ماه آگوست (۱۱ مرداد) باید رخ دهد.

 

گوشی

سری آیفون ۱۳ – تاریخ رونمایی احتمالی: سه ماه سوم سال ۲۰۲۱

 

آیفون ۱۳ یکی دیگر از گوشی‌های هوشمند مورد انتظار سال ۲۰۲۱ است. اپل معمولا در سه ماه سوم هر سال و در ماه سپتامبر (شهریور – مهر) پرچم‌داران خود را رونمایی می‌کرد ولی بنا به دلایلی، که شیوع ویروس کرونا بخشی از آن‌هاست، امسال این رونمایی با یک ماه تاخیر مواجه می شود.

با این حال بعید است باز هم اپل در سه ماه چهارم از پرچم‌داران خود رونمایی کند. هرچند با این وجود باز هم چیزی به طور حتم مشخص نیست.

به اعتقاد یکی از تحلیل‌گران نام آشنای اپل،  مینگ چی‌گو، سری آیفون ۱۳ از لحاظ تعداد و اندازه‌ی نمایشگر مشابه همان آیفون ۱۲ خواهد بود.

این یعنی شاهد چهار گوشی با نام‌های آیفون ۱۳ مینی (با نمایشگر ۵.۴ اینچی)، آیفون ۱۳ (با نمایشگر ۶.۱ اینچی)، آیفون ۱۳ پرو (با نمایشگر ۶.۱ اینچی) و آیفون ۱۳ پرو مکس (با نمایشگر ۶.۷ اینچی) خواهیم بود.

مینگ چی کو معتقد است تفاوت چشمگیری بین این دو سری از لحاظ طراحی وجود نخواهد داشت و به جای آن، شرکت کوپرتینویی تمرکز خود را روی بهبود کیفیت دوربین، خصوصا در مدل‌های پرو معطوف خواهد کرد.

مدل آیفون ۱۳ پرو و پرو مکس قرار است از دوربین‌های فوق عریض با لنز ۶P، پشتیبانی از قابلیت فوکوس خودکار وگشودگی دیافراگم f/1.8  بهره ببرند‌. اینگونه به نظر می‌رسد، برای اینکه قیمت این گوشی‌ها در محدوده‌ی معقولی باقی بماند این قابلیت در مدل‌های استاندارد و مینی وجود نخواهد داشت.

 

موتورولا موتو ریزر ۲۰۲۱ : تاریخ رونمایی احتمالی (نیمه‌ی دوم سال ۲۰۲۱)

با توجه به مشکلاتی که موتو ریزر ۵G با آن مواجه شد، به نظر می‌رسد احتمال آن وجود دارد موتورولا نسخه‌ی دوم آن را تولید نکند. خبرهای کمی در این رابطه منتشر شده که موتورولا قصد تولید نسخه‌ی بعدی گوشی‌های تاشوی خود را داشته باشد.

اما با توجه به پیشرفتی که شرکت‌های مختلف در این زمینه داشته اند، بعید به نظر می‌رسد موتورولا به این زودی‌ از طراحی و تولید چنین محصولاتی دست بکشد. این سبب می شود چنین  انتظاری می شود که در ماه سپتامبر (شهریور – مهر) شاهد معرفی نسخه جدید ۲۰۲۱ باشیم.

 

گوشی

سری وان‌پلاس ۹T – تاریخ رونمایی احتمالی: سه ماه چهارم سال ۲۰۲۱

معمولا اینگونه است که وان‌پلاس در فصل پاییز یک نسخه‌ی T از پرچم‌داران خود را راهی بازار می‌کند. با توجه به وان‌پلاس ۸T، احتمالا ۹T با پردازنده‌ی اسنپدراگون ۸۸۸ راهی بازار می‌شود. جز این، خبر بیشتری در رابطه با این محصول وان‌پلاس منتشر نشده چرا که تا پاییز سال 2021 حدودا یک سال زمان باقی مانده و بدیهی است که الان خبر خاصی در این رابطه نشنویم.

 

گوگل پیکسل ۶ – تاریخ رونمایی احتمالی: سه ماه چهارم سال ۲۰۲۱

هر چند گوگل امسال یک گوشی میان‌رده را به عنوان پرچم‌دار خود راهی بازار کرده است، اما بعید است سال ۲۰۲۱ هم این اتفاق تکرار شود. طبق خبرها، پرچم‌دار گوگل پیکسل ۶ نام خواهد داشت که احتمالا در سه ماه چهارم سال آینده راهی بازار می‌شود. قابلیت‌های این محصول هنوز مشخص نیست.

گوگل پیکسل ۶ احتمالا زودتر از انتظار راهی بازار خواهد شد.

Total
0
Shares
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Previous Post
گوشی

گوشی های هیجان انگیز سال 2021 (بخش اول)

Next Post
ماه

ماه و موارد هیجان انگیزی که پیرامون آن در سال (2020) گذشت

Related Posts