کدام مدل مو مناسب فرم صورت شماست؟ موی چتری، فر یا باب

مدل مو

چه مدل مو به نظر شما خارق العاده می رسد؟

مدل مو

“چه مدل مویی می خواهید؟” این سوالی است که معمولا به محض نشستن زیر دست‌ آرایشگران از شما می‌پرسند، مطمئنا بلافاصله پس از شنیدن این سوال شما دچار استرس و سردرگمی می‌شوید. احتمالا انتخاب صحیح سخت است. آیا در نهایت به دنبال یک مدل موی کوتاه و جسورانه می‌روید، یا اینکه ریسک نمی‌کنید و فقط تقاضا می‌کنید انتهای آن کوتاه شود؟

تعیین اینکه کدام مدل مو به فرم صورت شما زیبایی بخشیده و مناسب چهره شماست می تواند بسیار دشوار باشد. درست مثل ورزش که با ایجاد تناسب اندام‌ موجب اعتماد به نفس می‌شود، داشتن موهای مناسب با سبک صورت موجب زیبایی بیشتر ظاهر شما شده که این مورد نیز عزت نفس شما را بهبود بخشیده و حس خوبی به شما می‌دهد.

اگر نوع فرم صورت‌تان را نمی‌توانید تشخیص دهید ناامید نباشید، چون در این مقاله ما شما را راهنمایی می‌کنیم تا دفعه بعدی که روی صندلی آرایشگاه می‌نشینید، دقیقاً بدانید چه چیزی بگویید!

 

 اهمیت شکل صورت در انتخاب مدل مو

قبل از انتخاب مدل موی کاملاً جدید، تعیین و مشخص کردن اینکه فرم صورت شما به چه شکل است بسیار اهمیت دارد. به عنوان مثال، شما ممکن است صورتی گرد، قلبی شکل، بیضی یا مربع داشته باشید. اگر از شکل خود مطمئن نیستید، می توانید از آرایشگر خود که متخصص چهره‌شناسی محسوب می‌شود سوال کنید. اطمینان داشته باشید آرایشگران مو اغلب برای ارائه مشاوره در این مورد از قبل آموزش دیده‌اند.

 

با توجه به موارد گفته شده پس از شناسایی مدل چهره خود می‌توانید سبک‌های مناسب مدل صورت‌تان را انتخاب کنید.

صورت گرد

مدل مو

آیا صورت گرد دارید و نمی خواهید چهره تان روی این حالت بیشتر تمرکز کند؟ پس بهتر است موهایتان در کنار صورت صاف یا موج دار باشد. به طور کلی، موهای بلند با صورت گرد بهتر است. بهتر است از حجم زیاد مو در اطراف گوش خودداری کنید و مدل موی بلند تا روی گوش شما زیبا نخواهد بود، زیرا باعث می شود صورت شما چه بسا گردتر دیده شود.

صورت قلبی شکل

مدل مو

افرادی که صورت قلبی دارند اغلب دارای گونه‌های سیبی شکل، پیشانی پهن و چانه باریک هستند. اگر فرم صورت شما این شکلی است، پس خوش شانس هستید، زیرا مدل‌های زیادی متناسب با این فرم صورت هستند!

حجم بالای سر شما خوب است، چرا که این امر به صورت مثبت بر چهره شما تأکید می‌کند. حتی می توانید سراغ مدل موهای جذاب بروید، مانند موهای چتری یا باب!

صورت بیضی شکل

مدل مو

درست مانند صورت قلبی شکل، بسیاری از مدل های مو نیز متناسب با صورت بیضی شکل هستند. افرادی که دارای این شکل صورت هستند، معمولاً دارای یک خط مو هستند که کمی گرد شده و فک‌شان کمی باریک تر از قسمت شقیقه آنها است.

مدل موهای با طول متوسط برای صورت بیضی شکل (بطور مثال باب) بهتر به نظر می رسند. بهتر است از کوتاهی مو خودداری کنید، زیرا این امر باعث تمرکز بر قسمت بالای سر شما می‌شود و این موجب بلندتر به نظر رسیدن صورت شما خواهد شد.

صورت مربعی

مدل مو

ویژگی یک صورت مربع این است که شما یک خط فک زاویه‌دار دارید. این احتمال وجود دارد که شما بخواهید این را تا حدودی برطرف کنید. با استفاده از موی چتری می‌توانید این کار را انجام دهید. اطمینان حاصل کنید که موها به دور صورت شما می ریزند. بنابراین، چتری‌های صاف ایده خوبی نیستند.

اگر به دنبال مدل مویی با حجم زیاد باشید، اطمینان حاصل خواهید کرد که خط فک پهن شما کمتر به چشم می آید. به عنوان مثال، بهتر است به فر یا لایه‌ها فکر کنید. این باعث می شود موهای شما به زیبایی دور صورت شما بریزند و صورت شما کمی گردتر به نظر برسد.

نتیجه:

باتوجه به نکاتی که به آن در این مقاله پرداختیم، تاکید میکنیم از این نکته غافل نشوید، وقتی نوبت به انتخاب مدل موی جدید می‌رسد، فرم صورت‌تان یکی از مهمترین عواملی است که باید در نظر بگیرید. پس از همه ، شما می‎‌توانید زیباترین سبک جدید را انتخاب کنید، اما اگر مناسب صورت شما نباشد، تمام آرزوی شما بر باد خواهد رفت.

بنابراین، به جای انتخاب آخرین روند، سعی کنید به جای آن سبک متناسب با فرم صورت خود را انتخاب کنید. صورت شما ممکن است به شکل مستطیل، بیضی، مربع، دایره، مثلث، قلب یا الماس باشد، مدل مناسب به طور ماهرانه آن را قاب و متعادل کرده و زیبایی شما را دو چندان می‌کند.

 منبع:

tips-and-tricks.co

 

 

Total
0
Shares
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Previous Post

نحوه ست کردن لباس

Next Post
مصاحبه

روز مصاحبه چه بپوشیم؟

Related Posts