چگونه میتوانیم در سال 2020 بک لینک رایگان بگیریم؟

بک لینک

یجاد لینک در سئو میتواند تا ابد ادامه داشته باشد. اما ذره ای خلاقیت و تاکتیکهای هوشمندانه به شما در شناسایی فرصتهای فوق العاده لینک سازی رایگان کمک خواهد کرد. در این مقاله قرار است روشهای جدید و مدرن ساخت بک لینک رایگان را به شما همراهان اکسیرآکادمی آموزش دهیم.

 

لینک سازی بدون زحمت

این مورد کاملا مربوط به گوگل است. کلمه کلیدی خود را بین این دو علامت قرار دهید: “عبارت مورد جستجو ” در گوگل جستجو کنید و اولین نتایجی که گوگل نشان میدهد را ببینید. سپس باید کاری کنید که تمامی سایتهای نشان داده شده در صفحه اول سرچ گوگل به سایت شما بک لینک رایگان دهند.

 

به احتمال زیاد هیچ کدام از آنها به سایت شما بک لینک رایگان ندادهاند. پس باید از این فرصت استفاده کنید و به وبمستر یا نویسنده سایت پیام یا ایمیل بفرستید و از آنها بخواهید که با ذکر شما در مقالاتشان، به سایتتان بک لینک بدهند. این یکی از آسانترین راهها برای گرفتن بک لینک میباشد. عکسهای بدون لینک هم همینقدر ساده هستند.

 

عکسهای بدون لینک

اگر با وبسایتی کار میکنید که تصاویر اختصاصی زیاد دارد و یا طراحی گرافیکی بسیار خوبی مثل اینفوگرافیک یا مواردی که به طور ویژه برای حوزه کاری با برند شما طراحی شدهاند را دارد؛ بدانید و آگاه باشید که سایتتان معدن طلاست! از جستجوی تصویری معکوس گوگل استفاده کنید و تصاویر اختصاصی سایتتان را که فکر میکنید در دیگر وبسایتها استفاده شده است، در سرچ تصویری معکوس گوگل قرار دهید.

 

بلافاصله خواهید دید که آن وبسایتها چه هستند و آیا به سایت شما بک لینک رایگان دادهاند یا خیر. بنابراین دوباره مانند مورد اول، شما صرفا لازم است از آنها بخواهید که منبع عکس را ذکر کنند و به سایت شما بک لینک بدهند.

 

صفحات 404 خود را با بک لینک تغییر مسیر دهید (ریدایرکت کنید)

این مورد کاملا تحت کنترل شماست و لازم نیست از فرد دیگری درخواست کمک کنید .صرفا لازم است که به تمامی صفحات وبسایت خود که بک لینک دارند نگاهی بندازید و آنها را با استفاده از کد وضعیت فیلتر کنید.

 

تنها کاری که باید انجام دهید، تغییر آن به 400 ها و 404 است .سپس می توانید تمام صفحات وب سایت خود را  که در حال حاضر دارای بک لینک هستند اما آن صفحه دیگر وجود ندارد یا آنجا نیست را مشاهده کنید. فقط باید آن صفحه خراب و قدیمی را به یک صفحه مربوط و جدید ریدایرکت 301 انجام دهید . این مورد خیلی خیلی ساده است و اکثرا فراموش میشود.

 

حواستان به لینکهایی که به تازگی گم شده اند باشد.

کلمه کلیدی در اینجا “اخیراً” است. اگر بتوانید با یک وب سایت دیگری که اوضاع اخیراً به طور تصادفی یا عمدی در صفحات آنها تغییر کردهاند در تعامل باشید؛ به احتمال زیاد لینک گمشده خود را پس خواهید گرفت.

دانستن جواب این سوالات نیز بسیار مهم است:

آیا این وبسایت میخواهد طراحی خود را تغییر دهد؟

آیا آنها از دست این صفحات خلاص شدهاند؟

آیا رقیبی وارد صحنه شده است و منبعی بهتر از آنچه شما داشتید ارائه داده است؟

 

تارگتهای بک لینک خود را جابجا کنید.

این یک تاکتیک جدید است که اخیراً توسط سارا هالنبک خارقالعاده در وبسایت سیج مدیا توجه من را به خود جلب کرده است .آنها تیم بسیار بااستعدادی دارند. شدیدا خواندن این مقاله را که کاملا در مورد جابجایی تارگتهای بک لینک است و در کمال تعجب هرگز برای من اتفاق نیفتاده است را توصیه میکنم مطالعه کنید. منظورم از جابجایی تارگتهای لینک این هست که زمانی که شما به منابع، محتوا یا محصولات قدیمی بک لینک دادهاید و میخواهید آنها را به منابع جدیدتر یا صفحات مهمتر در وبسایتتان بک لینک دهید.

سارا در این باره به جزئیات بسیار خوبی می پردازد و می تواند توضیح دهد که چگونه می توانید این کار را با موفقیت انجام دهید و این برای سایت شما چه معنی دارد. خیلی راحت و صریح توضیح داده است ،من خواندن آن را به شدت پیشنهاد میکنم.

 

سایتهایی که رقبا به جز شما را معرفی میکنند.

سایتهایی را که رقبا را لیست میکنند اما شما در لیستشان نیستید را بررسی کنید. این سایتها برای شما منبع اطلاعات به حساب میآیند.

شما میتوانید با ذکر کردن رقبا منهای شرکت خودتان در نقل قولها، با گوگل بازی کنید .

این کار کم کم به شما میفهماند که چه وبسایتهایی گزینههایی عالی برای گرفتن بک لینک رایگان هستند. چرا که شما در دستهبندی آنها قرار میگیرید.

 

رابطه ایجاد کنید.

و در آخر، روابط موثر ایجاد کنید. هر چه از اهمیت این موضع بگویم کم گفتهام. این مورد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است ،فقط به خاطر تداوم شغلتان و کاری که در زمینه سئو و مارکتینگ به طور کلی انجام میدهید .با افرادی که در حیطه شغلی شما کار میکنند روابط موثر بسازید. فرقی نمیکند در دیگر وبسایتها باشد و یا مشابه وبسایت خودتان.

 

نه تنها میتوانید از این افراد ایدههای خوبی بگیرید و در زمینههای مختلف از آنها کمک بخواهید، بلکه شما میتوانید به آنها در زمینه موضوعات خارقالعادهای که روی آنها مشغول به کار هستند نیز کمک کنید و از آنها حمایت کنید. همه اینها باعث ایجاد حس مثبت دوطرفه و اتفاقات خوب در آینده میشوند. بنابراین اگر تا به حال با دیگران رابطه مثبتی ایجاد نکردهاید، من به شدت به شما پیشنهاد میکنم که هر چه سریعتر دست به کار شوید .

 

شروع این کار بسیار سرگرم کننده است و کلی افراد خوب در این صنعت وجود دارند که از آشنایی با آنها پشیمان نخواهید شد.

 

جایزه: اجازه دهید مردم انکر تکست را انتخاب کنند.

کلمات و کاراکترهای موجود در یک متن که به سایت یا متنی دیگر لینک میشوند را انکر تکست میگویند انکر تکست در واقع همان قسمتی از یک لینک است که کاربر آن را مشاهده میکند و قادر است بر روی آن کلیک کند.

در آخر ما در واقع میخواهیم که نگاهی مدرن به شیوههای لینکسازی در سال 2020 و بعد از آن داشته باشیم. و بخش بزرگی از آن به این موضوع میرسد که بگذاریم مردم در سال 2020 انکر تکست را برای بک لینک شما انتخاب کنند.

 

5 یا 10 سال پیش استاندارد این بود که انکر تکستی بسیار اختصاصی برای کلمه کلیدی که میخواستید در آن رتبه بندی شوید را درخواست کنید. اما دیگر اینطور نیست. مخصوصا با اضافه شدن BERT ، گوگل به اندازهای در درک متن و زبان وب سایتها پیچیده شده است که این کار واقعا غیرضروری به نظر میرسد. احتمال ایجاد مشکل با درخواست لینک انکر تکست نیز وجود دارد.

 

این مقاله در وبلاگ اکسیر آکادمی نیز پست شده است.

Total
0
Shares
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Previous Post
اینستاگرام

قسمت اول: ۱۶ ترفند اینستاگرام که هر شخصی باید بلد باشد!

Next Post
سئو

چگونه با سئو ویدئو رتبه بالایی در گوگل داشته باشیم؟

Related Posts