پیش بینی 5 مورد از فناوری های آینده

فناوری

فناوری

آینده پژوهان به طور مداوم در مورد دستگاه های احتمالی فناوری آینده پیش بینی می کنند. بعضی اوقات گمانه زنی های آنها به وقوع می پیوندد ، گاهی اوقات اشتباه می کنند ، اما یک چیز قطعی است: همیشه در دنیای فناوری چیزهای جالبی وجود دارد که می توان منتظر آنها بود.

به عنوان مثال ، ارتباطات ، سرگرمی و صنایع بهداشتی از نظر نوآوری های فناوری با یک موج رشد مداوم روبرو هستند و به نظر نمی رسد که این موج به این زودی ها کند شود.

جنبش اینترنت اشیا سراسر دنیای فناوری را فرا گرفته است و همراه با آن دستگاه های جدید و بسیار جذاب نیز به وجود می آیند. مهندسان نرم افزار ، توسعه دهندگان برنامه ها و استارت آپ های فناوری همه در صدد راه اندازی انواع آزمایش های جدید برای نهایی شدن IoT هستند.

در قلب این حرکت رزبری پای قرار دارد. معلمان فنی با استفاده از رایانه های ارزان قیمت Pi ، ایده های جدید را تبدیل به طوفان فکری ، سپس آزمایش و نمونه سازی می کنند.

به عنوان مثال ، با یک مجموعه Raspberry Pi 4 ، سازندگان می توانند بدون نیاز به خرید رایانه های 2000 دلاری ، هواپیماهای بدون سرنشین و روبات ها و سایر دستگاه های با تکنولوژی پیشرفته را نمونه سازی کنند.

این امکان را برای هر کسی که دارای یک ایده فن آوری مناسب است آزمایش می کند و در نهایت آن را برای مصرف کنندگانی که تشنه ی فناوری هستند راه اندازی می کند.

فناوری

همانطور که گفته شد ، اگر به دنبال نوع جالب دستگاه های پیشرفته ای هستید که می خواهید منتظر آن باشید ، 5 دستگاه زیر را در نظر بگیرید:

دستگاه های هوشمند 5G

دنیا چشم به راه انتقال فناوری 5G از 5G است. 5G در مقایسه با 4G شبکه سریع و کم مصرف انرژی است. Huawei ، یک شرکت فناوری چینی ، پیش از این زیرساخت های 5G را برای آمادگی برای راه اندازی نهایی این فناوری ساخته است. دولت ترامپ همچنین در تلاش است تا 5G را برای آمریکایی ها توسعه دهد تا از چینی ها پیشی بگیرد.

 

اما عرضه 5G برای دستگاه های فن آوری آینده به چه معناست؟

تلفن های هوشمند ما در بارگیری برنامه ها و وب سایت ها سرعت بیشتری خواهند داشت. تأخیر آنها بسیار کمتر از 4G خواهد بود.

کارآمدتر دستگاه های خانه هوشمند. این به معنی دستورات صوتی رعد و برق برای دستگاه های مختلف خانه هوشمند است.

پوشیدنی های با دوام تر و موثرتر. به عنوان مثال ، سنسورهای تعبیه شده در ساعت های هوشمند با تأخیر کمتر همکاری یکپارچه تری خواهند داشت.

 

خانه هایی که خود را متحول می کنند

مهندسان در MIT یک آپارتمان کوچک طراحی کرده اند که می تواند خود را به هر چیزی که کاربر می خواهد تبدیل کند ، از یک دفتر خانه ، یک آشپزخانه ، یک اتاق استراحت ، یک سالن بدن سازی در خانه ، به یک اتاق خواب – شما آن را نامگذاری کنید! این آپارتمان 15 در 15 فوت CityHome نامگذاری شده است. این تحولات از طریق دستگاه های هوشمند دیواری ساخته می شوند که برای گرفتن و اجرای دستورات طراحی شده اند.

 

همچنین می توانید فضا را به گونه ای برنامه ریزی کنید که وقتی از رختخواب بلند می شوید ، مثلاً اتاق به یک اتاق سرگرمی تبدیل می شود. در این حالت ، تخت به سمت سقف بلند می شود تا فضای زمین از بین برود ، یک دیوار تلویزیون بیرون می آید ، چراغ ها عوض می شوند و همه چیز به یک مرحله سرگرمی تبدیل می شود.

 

کامپیوتر های تاشو PC

اگر Lenovo’s ThinkPad X1 Fold نشانه آینده باشد ، مطمئناً کامپیوترهای آینده تاشو خواهند بود. این رایانه های شخصی همچنین به لطف صفحه کلید کوچکی که به همراه رایانه ارائه می شود می توانند به تنظیمات سنتی لپ تاپ تبدیل شوند. صفحه کلید به طور یکپارچه در کامپیوتر قرار می گیرد

 

مترجمان صوتی پیشرفته

مسافران در حال حاضر از مترجم صوتی جیبی استفاده می کنند ، مترجمی با اندازه فنی جیبی که ترجمه های سریع را در هنگام مکالمات بی درنگ ارائه می دهد. خارجی ها مستقیماً به زبانی که بهتر می دانند با مترجم صحبت می کنند و مترجم فوراً پیام را به محلی ها می رساند. این جیب تا 74 زبان مختلف ترجمه می شود. ما می توانیم پیش بینی کنیم که با ادامه کار ، هیچ مکالمه ای در ترجمه گم نمی شود.

 

فناوری اتومبیل های خودران

فناوری

اتومبیل های خودران در خیابان های شهر ما در حال حاضر هستند ، اما بهترین راه های رانندگی خودمختار دور از واقعیت است. وسایل نقلیه خودمختار آینده واقعاً بدون راننده خواهند بود – آنها می توانند به تنهایی مسیر را تغییر دهند ، از تقاطع ها گذر کنند و جاده های منحنی را دنبال کنند.

آنها همچنین بدون دخالت انسان شروع و متوقف خواهند شد ، گرچه این بدان معنا نیست که به نظارت انسانی احتیاج ندارند. احتمالاً تا سال 2030 صدها میلیون اتومبیل با ویژگی های خودران در جاده های ما وجود خواهد داشت.

 

نتیجه

فناوری آینده قادر خواهد بود از فناوری ها و ابزارهای مختلفی برای ایجاد دستگاه هایی با اندازه جیبی و کارآمد استفاده کند. همه چیز از دوربین ها ، ساعت ها ، ساعت ها ، سیستم های روشنایی و موارد دیگر از جیب شما کنترل می شود. به دنیای متصل خوش آمدید!

 

 

 

 

 

Total
0
Shares
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Previous Post
اپل

اپل برای نیمه اول سال 2021، 30 درصد افزایش تولید آیفون در نظر دارد

Next Post
B2C

تجارت الکترونیکی B2C چیست؟

Related Posts