معرفی روش های محافظت از پیج اینستاگرام

اینستاگرام

می‌دانید اینستاگرام یک راه سرگرم کننده برای کشف خلاقیت شما در هنگام گرفتن عکس و به اشتراک گذاری آنها با دوستان خود است. پلت فرمی عالی برای به اشتراک گذاشتن کار شما یا ایجاد یک نام تجاری شخصی است و  از این رو یک راه شگفت انگیز برای کشف محتوا از سراسر جهان است. با این حال، این پلت فرم نیز یکی از رسانه‌های اجتماعی است و خطرات زیادی را برای شما و اطلاعات شخصی شما به ارمغان می‌آورد.

همه ما کم و بیش دانش و اطلاعاتی در خصوص رسانه‌های اجتماعی داریم اما برخی از افراد امنیت و حفظ حریم خصوصی را جدی نگرفته و از آن ترسی ندارند. تصور این دسته افراد این است که ما اطلاعات‌مان را در یک مکان امن قرار داده‌ایم و فقط توسط دوستان و فالوورهای ما احاطه شده است، پس هیچ چیز بدی برای ما اتفاق نمی‌افتد، اما این یک اشتباه بزرگ است و به‌راحتی آب خوردن می‌توانند از اطلاعات شما سو استفاده کنند.

در ادامه می‌خواهیم راه‌های محافظت از پیج اینستاگرام را معرفی کرده و سپس به توضیح هرکدام از آنها بپردازیم:

  1. تأیید اعتبار دو عامل (دو مرحله‌ای) را فعال کنید.
  2. دسترسی به برنامه‌های جانبی را لغو کنید
  3. اجازه دسترسی به موقعیت مکانی خود را ندهید
  4. اطلاعات پروفایل خود را خصوصی نگه دارید.
  5. فالوورهای مزاحم را بلاک کنید.
  6. چک کنید اکانت شما توسط کسی هک نشده باشد.(login activity)

محافظت از پیج اینستاگرام با خصوصی کردن اکانت

با تبدیل حساب عمومی خود به حساب خصوصی، یک گام مهم در حفظ حریم خصوصی برمی‌دارید، این گزینه به شما اجازه می‌دهد عکس‌های خود را با یک گروه انتخابی از افراد به اشتراک بگذارید، درحالی‌که آن تصاویر هیچ وقت توسط دیگران قابل مشاهده نیست و پنهان خواهد بود. به این ترتیب، تنها به افرادی که شما اجازه دهید، از فعالیت‌های شما آگاه خواهند شد.

برای استفاده از حالت خصوصی اینستاگرام، اقدامات زیر را انجام دهید:

نسخه موبایل 

وارد پروفایل‌تان شده و سپس روی سه خط گوشه سمت راست کلیک کرده و از منوی باز شده settings را انتخاب کنید تا وارد تنظیمات شوید. در صفحه بعدی گزینه Privacy and Security را انتخاب کرده و سوییچ گزینه Private Account را فعال کنید.

نسخه وب 

وارد پروفایل تان شده و سپس روی آرم چرخ‌دنده کلیک کنید تا وارد تنظیمات شوید، حال در صفحه باز شده گزینه Privacy and Security را انتخاب کرده و در نهایت چک باکس گزینه Account Privacy را بزنید و فعال کنید.

پس از فعال‌کردن این گزینه، فقط فالوورهای شما می‌توانند پست‌ها، استوری‌ها و پروفایل شما را مشاهده کنند و دیگر افراد برای مشاهده فعالیت‌هایتان باید درخواست ارسال کنند.

محافظت از پیج اینستاگرام با بلاک کردن فالوورهای مزاحم

شما یک حساب کاربری Instagram ایجاد کرده‌اید و فالوور می‌خواهید، بنابراین، دیگران به دنبال کشف شما هستند و شما هم به دنبال فالو کردن دیگران. از این رو، پس از مدتی، ممکن است افراد غریبه و ناشناس شروع به ارسال نظرات نامناسب و توهین‌آمیز و مزاحمت‌هایی هم در دایرکت برای شما ایجاد کنند.

بلاک کردن در اینستاگرام، باعث قطع هرگونه ارتباط آنها با شما می‌شود و دیگر از طریق دایرکت و ارسال کامنت برای شما مزاحمتی نخواهند داشت و تنها پس از ورود به پیج شما یک پیغام مشاهده خواهند کرد مبنی‌بر No posts yet یعنی هیچ پستی تا الان ارسال نشده است.

نسخه موبایل

برای انجام این کار کافی است وارد پروفایل شخص موردنظر شده و روی دکمه منو از گوشه سمت راست کلیک کرده و حال از منوی باز شده گزینه Block User را انتخاب کنید.

نسخه وب

در نسخه وب نیز اگر آیدیشان را می‌دانید وارد پروفایل آن شخص شوید یا از لیست فالوورهای تان آنها را پیدا کرده و به پروفایل شان رفته و سپس روی نقطه‌ای که کنار نام آنها آمده است اشاره کرده و گزینه Block this user را انتخاب کنید. به این ترتیب شما به‌راحتی موفق به محافظت از پیج اینستاگرام از افراد سودجو و مزاحم شده‌اید.

محافظت از پیج اینستاگرام با فعال‌کردن تایید دومرحله‌ای

یکی دیگر از راه‌های محافظت از پیج اینستاگرام، فعال‌کردن تأیید دو مرحله‌ای است. با این کار هر بار که وارد سیستم Instagram در یک دستگاه جدید شوید، یک پیام متنی حاوی یک کد تأیید دریافت می‌کنید که باید آن را واردکرده تا به پیج تان وارد شوید.

نسخه موبایل

مراحل زیر را دنبال کنید:

Settings > Privacy and Security> Two-Factor Authentication > Get Started

سپس پیام متنی را انتخاب کنید.

اگر شما ترجیح می‌دهید به‌جای آن از یک برنامه تأیید اعتبار مانند Google Authenticator استفاده کنید، به‌جای Text Message گزینه Authentication App  را کلیک کنید. اگر این برنامه را نصب‌کرده باشید آن را نمایش می‌دهد، در غیر این صورت برنامه دیگری را پیشنهاد خواهد کرد.

نسخه وب

وارد پروفایل تان شده و سپس روی آرم چرخ‌دنده کلیک کنید تا وارد تنظیمات شوید، حال در صفحه باز شده گزینه Privacy and Security را انتخاب کرد و در نهایت گزینه Edit Two-Factor Authentication Setting را کلیک کنید.

پیام متنی را انتخاب کنید و اگر یک برنامه تأیید اعتبار در دسترس داشته باشید، همچنین میتوانید “استفاده از برنامه تأیید هویت” را انتخاب کنید. در غیر این صورت، این گزینه خاکستری خواهد شد.

 

محافظت از پیج اینستاگرام با جلوگیری از دسترسی برنامه‌های جانبی

چندین برنامه‌ جانبی وجود دارند که از شما می‌خواهند به داده‌های اینستاگرام دسترسی پیدا کنند، مانند یک app که پست‌های اینستاگرام را برنامه‌ریزی می‌کند؛ بنابراین قبل از این‌که اجازه دهید به اطلاعات شما دسترسی داشته باشد، در اجازه دادن به آنها مطمئن شوید و مواردی که واقعاً لازم است دسترسی بدهید.

برای لغو دسترسی به برنامه‌هایی که قبلاً آن را دارید، باید از رابط وب استفاده کنید، شما نمی‌توانید این کار را از طریق برنامه تلفن همراه انجام دهید.

نسخه وب

وارد پروفایل تان شده و سپس روی آرم چرخ‌دنده کلیک کرده تا وارد تنظیمات شوید، گزینه Authorized Apps را انتخاب کنید تا لیست برنامه‌هایی که مجاز به دسترسی به اینستاگرام هستند را مشاهده کنید. هر برنامه‌ای که می‌خواهید دسترسی آن را لغو کنید، روی دکمه Revoke Access کلیک کنید و سپس Yes را انتخاب کنید.

محافظت از پیج اینستاگرام با مخفی کردن موقعیت مکانی

یکی دیگر از اقدامات مهمی که می‌توانید برای سرقت هویت خود نشان دهید و مدارک حساب کاربری خود را از مجرمان اینترنتی مخفی کنید این است که مطمئن شوید خدمات مکان شما برای Instagram خاموش است؛ بنابراین اولین قدم برای محافظت از پیج اینستاگرام، این است که خدمات مکان خود را برای Instagram از طریق تنظیمات تلفن خود در بخش حریم خصوصی غیر فعال کنید.

 

محافظت از پیج اینستاگرام از طریق چک کردن هک شدن حساب

به حساب خود وارد شده و از طریق لاگین اکتیویتی چک کنید اگر شخص دیگری وارد اکانت شما شده است رمز خود را عوض کنید.

نسخه موبایل

در موبایل مسیر زیر را دنبال کنید:

Settings > Privacy and Security > Access Data

نسخه وب

وارد پروفایل تان شده و سپس روی آرم چرخ‌دنده کلیک کنید تا وارد تنظیمات شوید، سپس مسیر زیر را دنبال کنید:

Privacy and Security> View Account Data

شما به صفحه دسترسی پیدا می‌کنید که اطلاعات زیادی در مورد نحوه استفاده از حساب کاربری شما دارد. شما می‌توانید بر روی هر رده کلیک کنید تا اطلاعات بیشتری از قبیل تغییرات حریم خصوصی حساب، ورود، خروج، هشتگ‌ها و غیره مشاهده کنید. اگر چیزی را که ناآشنا است می‌بینید، ممکن است به این معنا باشد که شخص دیگری دارد از حساب شما استفاده می‌کند. پس بلافاصله گذرواژه خود را برای قفل‌کردن آنها تغییر دهید.

Total
0
Shares
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Previous Post
فریلنسر کیست

فریلنسری و 15 فعالیت مفید که می‌توانید به‌صورت فریلنس انجام دهید!

Next Post
شیائومی

شیائومی می 10S با اسنپدراگون ۸۷۰ و دوربین ۱۰۸ مگاپیکسلی معرفی شد

Related Posts