لرزش‌گیر پیشرفته سنسور شیفت در گوشی‌های سامسونگ

لرزش‌گیر

لرزش‌گیر پیشرفته سنسور شیفت احتمالاً به گوشی‌های سامسونگ اضافه می‌شوند.

این لرزش‌گیر اولین‌بار در آیفون 12 پرو مکس به کار رفت. کار این فناوری ثابت نگه‌داشتن سنسور به‌جای لنز است تا در نتیجه تصویری شفاف‌تر و باکیفیت‌تری داشته باشیم. سامسونگ نیز اعلام کرد می‌خواهد از این فناوری درگوشی‌های هوشمند خود استفاده کند.

وب‌سایت GalaxyClub اعلام کرد که سامسونگ در حال کار روی فناوری سنسور شیفت است، اما ممکن است این خبر با شایعه همکاری سامسونگ و شرکت الیمپوس ارتباط داشته باشد. سال‌ها سامسونگ از فناوری لرزش‌گیر اپتیمال استفاده کرده و این فناوری را در گلکسی A51 نیز به کار برده است. اما این فناوری جهت جلوگیری از لرزش لنز است.

لرزش‌گیر

در فناوری سنسور شیفت از لرزش خود سنسور دوربین جلوگیری می‌شود. نتیجه این فناوری کیفیت بالاتر و وضوح بیشتر است.

این فناوری بیشتر از یک سال دیگر به گوشی‌های سامسونگ راه پیدا می کند. این شرکت معمولا فناوری‌های بزرگ دوربین خود را در سری پرچمداران گلکسی اس معرفی می‌کند. هفته پیش شایعه شد که سامسونگ در حال همکاری با برند الیمپوس است که تجربه خوبی در زمینه تولید دوربین‌های مجهز به لرزشگیر سنسور شیفت دارد.

اگر شایعه همکاری سامسونگ با الیمپوس رد شود، بازهم دور از انتظار نیست که سامسونگ این فناوری را تولید و در گوشی های موبایل خود به کار ببرد. به دلیل این که آیفون تمام گوشی های خود را در سال جاری به این فناوری مجهز می کند و رقیب های اندرویدی آن نباید از این رقابت عقب بمانند.

سامسونگ به‌عنوان بزرگ‌ترین فروشنده موبایل دنیا و رقیب شماره یک اپل، مطمئناً بهترین گزینه برای پیش‌گام شدن در این مسیر است و اگر این فناوری را در گلکسی اس ۲۲ دیدیم، نباید چندان تعجب کنیم.

 

منبع

Total
0
Shares
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Previous Post
رمزارز

آموزش رمزارز در دبیرستان های یک ایالت آمریکایی

Next Post
سایت های استارتاپی

بهترین سایت های استارتاپی ایران

Related Posts