شیائومی می 11 بالاترین امتیاز رتبه بندی دیسپلی میت را دریافت کرد

شیائومی می 11

هفته گذشته شرکت شیائومی از گوشی پرچم دار شیائومی می 11 (Mi11)، مجهز به سخت افزاری قوی و قیمت رقابتی رونمایی کرد. گوشی ذکرشده، از یک نمایشگر بزرگ 6.8 اینچی از نوع OLED با رزولوشن QHD+ (تراکم 515 پیکسل در هر اینچ) و نرخ نو سازی 120 هرتز بهره می‌گیرد. به گفته شیائومی، این پنل می‌تواند به حداکثر روشنایی 1500 نیت برسد و از نرخ بازخورد لمسی کم نظیر 480 هرتز پشتیبانی کند. وب‌سایت دیسپلی‌میت که مرجعی برای سنجش نمایشگر محسوب می‌شود، به صورت موشکافانه به بررسی نمایشگر این گوشی پرداخته است و بر اساس شواهد تا حدی زیادی ادعای شیائومی درست بوده است.

بنا به گزارش GSMArena، دیسپلی‌میت آزمایش های نمایشگر شیائومی می 11 را به پایان رسانده است و به نظر می‌رسد این گوشی با یکی از بهترین نمایشگر صنعت موبایل تجهیز شده است؛ به طوری که بالاترین امتیاز (A+) را از سیستم رتبه بندی دیسپلی‌میت دریافت کرده و تقریبا در هر آزمون، امتیاز بسیار خوبی کسب کرده است.

شیائومی می 11

مستندات دیسپلی میت در مورد شیائومی می 11

«نمایشگر شیائومی می 11 هنگام کار در حالت های sRGBG یا DCI-P3، تقریبا به کالیبراسیون کامل نزدیک می‌شود و صد در صد پوشش کامل از آن طیف رنگ را ارائه می‌دهد. قابلیبت Auto Color تمایل به افزایش اشباع و کنتراست برای ایجاد پاپ در تصاویر دارد؛ در حالی که اشباع بیشتر از حد مجاز است و می‌تواند پوشش 139 درصد در حالت sRGB و 111درصدی در حالت DCI-P3 ارائه می‌دهد. نمایشگر یاد شده، بسیار روشن است و در حالت حداکثر روشنایی در 100 درصد (سفید مطلق) میانگین سطح پیکسل به 996 نیت می‌رسد. در حالت نیمه مطلق (50 درصد از پوشش سفید) APL تا 1221 نیت افزایش می‌یابد.

حالت های sRGB و DCI-P3 در حدود 505 نیت روشنایی ارائه می‌دهند. این صفحه نمایش به لطف بازتاب پذیری کم، حتی در نور شدید محیط از خوانایی بسیار خوبی برخوردار است. دقت رنگ‌ها بسیار خوب است و حتی زمانی که نمایشگر را با زاویه می‌بینید کاملا دقیق باقی می‌ماند. در دمای 30 درجه، نقطه سفید JNCD 0.5 به صورت ناچیزی تغییر مکان می‌دهد؛ در حالی که کانال رنگ قرمز به JNCD 3.8 منحرف می‌شود. در آن زاویه، روشنایی صفحه‌نمایش، 29 درصد کاهش می‌یابد.»

با توجه به آزمایش های انجام شده، می‌توان گفت شیائومی می 11 در بخش نمایشگر به کلی دسخوش تغییر شده و گفته می‌شود یکی از بهترین نمایشگرهای دنیای موبایل در آن به کا رفته است. در نهایت می 11 موفق به کسب 13 رکورد در پایگاه داد دیسپلی‌میت شده است.

Total
0
Shares
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Previous Post
ماه

ماه و موارد هیجان انگیزی که پیرامون آن در سال (2020) گذشت

Next Post
بازار

بازار چیست و چگونه کار می کند؟

Related Posts