شرکت تیک تاک هوش مصنوعی خود را در اختیار سایر شرکت‌ها خواهد گذاشت!

الگوریتم هوش مصنوعی شبکه اجتماعی شرکت تیک تاک دیگر محرمانه نیست و به بازار عرضه شده است. فایننشال تایمز روز یکشنبه گزارش داد ، شرکت مستقر در چین در ماه ژوئن بی سر و صدا بخش جدید Byte Plus را راه اندازی کرد که بر فروش فناوری هوش مصنوعی تیک تاک ، از جمله الگوریتم توصیه محبوب در خوراک For You خود ، به مشاغل در سراسر جهان تمرکز داشت. 

شرکت Byte Dance  که شرکت مادر شرکت تیک تاک می‌باشد، بخشی به نام Byte Plus  ایجاد کرده تا فناوری‌های شرکت تیک تاک از جمله الگوریتم پیشنهاددهنده آن را به فروش برساند.

مشتریان این شرکت می‌توانند به گزارش تایمز ، برخی از ویژگی های موجود برای فروش شامل فناوری بینایی رایانه ای برنامه کوتاه ویدیویی ، جلوه های ویدئویی در زمان واقعی ، ترجمه خودکار متن و عملکرد گفتار ، و ابزارهایی برای تجزیه و تحلیل و مدیریت داده ها است.

سپس مشتریان می توانند این فناوری را متناسب با نیازهای برنامه ها و پایگاه مصرف کنندگان خود تنظیم کنند.فناوری بینایی رایانه‌ای، افکت‌های زنده، ترجمه خودکار و سایر ویژگی‌های این نرم‌افزار را خریداری کنند.

Byte Plus Networks:

تیک تاک

یک شرکت خصوصی است که در 17 فوریه 2016 ثبت شده است. این شرکت به عنوان یک شرکت غیر دولتی طبقه بندی می شود و در شرکت بنگلور ثبت شده است. سرمایه سهام مجاز آن روپیه است.

100000 و سرمایه پرداخت شده آن Rs است. 100000 این فعالیت در سایر فعالیتهای مربوط به رایانه وجود دارد (به عنوان مثال نگهداری وب سایتهای شرکتهای دیگر / ایجاد نمایش های چندرسانه ای برای سایر شرکت ها و غیره… .)

BytePlus در ماه ژوئن و در سنگاپور آغاز به کار کرد، اما در هنگ‌کنگ و لندن نیز حضور پررنگی دارد. این شرکت قصد دارد نشان تجاری خود را در ایالات متحده نیز به ثبت برساند. هر چند مطمئن نیست که در حال حاضر بتواند در آمریکا حضور داشته باشد.

 طبق وب سایت Byte Plus در حال حاضر چند خریدار دارد. اپلیکیشن مد آمریکایی Goat و همچنین سایت رزرو سفر در سنگاپور We Go و شرکت مبتدی خرید آنلاین Chilibeli در فهرست مشتریان اولیه آن قرار دارند.

Byte Dance در خصوص برنامه‌های آتی خود برای بخش Byte Plus چیزی نگفته است. خبرگزاریinsider  در ماه آوریل از پروژه‌ای به نام Byte Plus خبر داد، اما این بخش از شرکت Byte Dance تا به امروز رسماً کار خود را شروع نکرده بود.

هر چند این اقدام بخشی از مزایای شبکه اجتماعی شرکت تیک تاک نسبت به رقبایش را از بین برد، اما در مجموع چندان هم دور از انتظار نبود.

این کار می‌تواند به Byte Dance کمک کند تا با شرکت‌هایی مثل Amazon و Microsoft در حوزه فروش ابزارهای پشت پرده به سایر کسب‌وکارها به رقابت بپردازد و به نوعی این شرکت را از ریسک‌های موجود در بازار مصون دارد.

از آن‌جا که احتمال کند شدن و حتی توقف پیشرفت‌های شبکه اجتماعی شرکت تیک تاک و همتای چینی آن یعنی Douyin در مرحله کنونی وجود دارد، فروش فناوری‌ها و الگوریتم‌های اختصاصی آن‌ها می‌تواند جریان درآمدی جدیدی برای‌شان به ارمغان بیاورد.

الگوریتم تیک تاک:

تیک تاک

الگوریتم توصیه  تیک تاک عامل اصلی موفقیت آن بوده است ، بنابراین منطقی است که ByteDance سعی کند از آن استفاده کند. همانطور که تیک تاک سال گذشته در یک پست وبلاگ توضیح داد ، برنامه تعیین می کند کدام فیلم ها را بر اساس فراداده کاربر و نحوه تعامل شما در سیستم عامل در فید شما توصیه کند ، مثلاً کدام ویدیوها را دوست دارید ، به اشتراک می گذارید یا درباره آنها نظر می دهید .

هشتگ ها یا زیرنویس های شما در پیام های خود ، نوع دستگاهی که استفاده می کنید یا تنظیمات موقعیت مکانی خود و غیره… .
این یک تجربه سفارشی ایجاد می کند که می تواند از یک کاربر به کاربر متفاوت باشد. این خوراک که For YouPage یا FYP نام دارد ، عملاً به یک میم تبدیل شده است.

داستان های بی شماری از ویروسی کاربران منتشر شده است که ادعا می کنند الگوریتم تیک تاک قبل از انجام این کار ، از جنسیت یا تشخیص پزشکی آنها آگاهی داشته است ، کشف خود تازه ای که آنها فقط پس از اینکه برنامه آنها را به جوامع خاصی از افراد هدایت کرد که تجربیات خود را به اشتراک می گذارند ، تشخیص دادند. واقعاً می تواند به طرز ناخوشایند ادراکی باشد.

با این وجود ، Byte Plus در حال ورود به یک بازار شلوغ است. همانطور که تایمز خاطرنشان می کند ، مجموعه ابزارهای آن در برابر سایر خدمات رقابتی غول های فناوری مانند Amazon Web Services ، Google ، IBM و Microsoft و سایر رقبای مستقر در چین مانند Alibaba ، Baidu و Tencent قرار خواهد گرفت. بر اساس سوابق آنلاین ، Byte Plus به دنبال ثبت علائم تجاری در ایالات متحده است ، اگرچه مشخص نیست که آیا این شرکت هنوز در خارج از کشور حضور خود را ایجاد کرده است یا خیر.

 

 

Total
0
Shares
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Previous Post
غذا

6 دلیل که پس از غذا خوردن مدام احساس خستگی می کنید!

Next Post
ربات

1ربات سبک ، (به اندازه حشره) مسیر هزارتو را به چابکی یوزپلنگ طی کرد!

Related Posts