سفارش آنلاین از طریق اپلیکیشن‌های تلفن همراه در دوران کرونا

چگونه سفارش آنلاین به رستوران‌ها كمك می كند؟

فناوری سفارش از طریق تلفن همراه در فست فودها مانند مک دونالد، Domino و کافه‌ها مانند استارباکس در سراسر کشورها بنا بر درخواست مصرف‌کننده‌ها و حجم بالای سفارشات امری عادی است. اما با شیوع کرونا رستوران‌ها در جهت تطبیق با شرایط و ارائه‌ی بهتر خدمات، بیشتر از سفارش آنلاین استفاده می‌کنند و اینجاست که مزایای این فناوری چند برابر می‌شود.

جای تعجب نیست که این فناوری در سال‌های آینده بسیار گسترش می‌یابد. امروزه ما میدانیم که اینترنت و گوشی‌های همراه پادشاه دنیایی هستند که هر چه می‌گذرد بیشتر انسانها را به خود وابسته می‌کند. 60 درصد سفارشات آنلاین بوسیله تلفن همراه انجام می‌شود. پیش بینی می‌شود که سفارشات از طریق تلفن همراه در آینده به یک صنعت 38 میلیارد دلاری تبدیل می‌شود و 11 درصد از کل فروش رستوران‌ها با خدمات سریع بواسطه‌ی سفارشات آنلاین انجام می‌شود. این امر در دنیایی که اینروزها به جبر فاصله‌ی اجتماعی، کاهش تماس و استفاده از پول نقد گرفتار است معجزه محسوب می‌شود.

طبق این گفته‌ها سفارش از طریق تلفن همراه به یک ضرورت تبدیل شده است. حال بیایید نگاهی بیندازیم به نحوه سفارش آنلاین غذا از طریق تلفن همراه و با بعضی از رستوران‌هایی که در این زمان بهترین استفاده را انجام می‌دهند صحبت خواهیم کرد که چگونه مشتریان نسبت به قبل درخواست بیشتری برای استفاده از این سیستم دارند.

سفارش آنلاین چطور انجام می‌شود؟

سفارش تلفن همراه یک سیستم سفارش دیجیتال است که به رستوران‌ها این امکان را می‌دهد تا برنامه‌های سفارش خود را در وب سایت ایجاد کنند. با استفاده از آن، مشتریان می‌توانند منو را مرور کنند، سفارش دهند و اینترنتی آن را پرداخت کنند. از این طریق به مشتریان زمان آماده‌سازی و تحویل سفارش اطلاع داده می‌شود.

این روش کار رستوران‌ها را راحت‌تر کرده است چرا که مستقیما و به راحتی به سیستم فروش و پرداخت دسترسی دارند. آنها همچنین کنترل کاملی روی داده‌های مشتریان دارند و از این طریق می‌توانند برنامه وفاداری و پیشنهادات خود را در روند فروش محصول در بخش‌های مختلف ایجاد یا تغییر دهند.

یکی از نکات منفی در سفارش با استفاده از تلفن همراه بویژه در دوران شیوع کرونا این است که با باز شدن رستوران‌ها به دلیل عادت در استفاده‌ی راحت از سرویس‌های آنلاین ممکن است مخاطب خود را از دست بدهد.

اما مزایایی اعم از سهولت مرور منو رستوران، سفارش و پرداخت دیجیتالی، استفاده از باشگاه مشتریان و… برای مصرف‌کنندگان دارد. مشتریان در این حالت قادر به پیگیری سفارش خود هستند زیرا تخمین دقیقی از زمان آماده شدن سفارش آنها داده می‌شود.]

UEAT

UEAT وبسایت سفارش غذا است که از طریق اپلیکیشن، کیوسک و سایر خدمات، یکی از ارائه دهنده‌های برتر فناوری سفارش آنلاین است. این وبسایت هر آنچه را که برای کنترل سفارشات آنلاین رستوران‌ها لازم دارند فراهم می‌کند و سریعا آن را در عملیات خود ادغام می‌کند.

René-Pier Plourde، به عنوان رئیس ارتباطات راه‌اندازی این وبسایت، توضیح می‌دهد که UEAT همیشه به عنوان ابزاری بدون اصطکاک با عملکرد معمول رستوران‌ها پیش بینی می‌شد تا مستقیماً با سیستم‌های فعلی رستوران ادغام شود.

او می‌گوید: “صاحبین رستوران‌ها افراد بسیار شلوغی هستند‌، آنها وقت ندارند برای مدیریت خرد و یکپارچه‌سازی ابزار سفارش آنلاین؛ آنها نمی‌خواهند توسعه دهندگان را استخدام کنند. بنابراین ما به آنها کمک می‌کنیم تا با ایجاد یک برنامه سفارش مشتری را در اولویت قرار دهند. ”

سفارش با تلفن همراه

رستوران‌ها چگونه روی چنین سرویس‌هایی سرمایه‌گذاری می‌کنند؟

در این مورد ما با دو رستوران که حجم سفارشات بالایی داشتند در این مورد صحبت کردیم. هردو با توجه به شرایط پیش آمده بواسطه‌ی کرونا تطبیق با این نوع سفارش گیری را به سرعت اعمال کردند. آنها با آغوش باز استفاده از چنین سرویس‌هایی را با آغوش باز پذیرفتند و توانستند در این شرایط سخت بهترین استفاده را در راستای کسب‌وکار خود بکنند.

فیلیپ ویلوکس، مدیر کافه رستوران  La Taniere

این تیم در La Taniere یک مینی امپراتوری تعالی آشپزی در شهر کبک ساخته است. با افتتاح سه سالن جدید در دو سال گذشته، آنها به شدت معروف شدند و عاملی برای محدود کردن سفارشات آنها وجود نداشت.

فیلیپ ویلوکس، مالک و مدیر این کافه رستوران، داستانی از تغییر سریع و استفاده از نبوغ تیم خود می‌گوید. وی یادآور می‌شود که: “یك هفته پس از بسته شدن همه رستوران‌ها، ما ایده هایی را برای ایجاد آنچه می‌توانیم برای ایجاد محصولی كه بتواند در تعداد بالای سفارش هماهنگ باشد انجام دادیم و دور یک میز با هم به اشتراک گذاشتیم”.

آنها با ارائه‌ی بسته غذایی آخر هفته برای مشتریان وفادار خود این امکان را به آنها می‌دهد تا با سفارش‌های خود در طول هفته یک بسته‌ی غذایی رایگان برای آخر هفته دریافت کنند.

فیلیپ توضیح می‌دهد: “این یک جعبه استراحت است که کل آخر هفته شما را تحت پوشش قرار می‌دهد.” طبق رعایت پروتکل‌های بهداشتی همه چیز پخته شده و بسته‌بندی است. در مدت 20 دقیقه شما یک وعده غذایی را برای دو نفر آماده می‌کنید. ”

او می‌گوید که این گروه قبلاً از UEAT استفاده می‌کردند، بنابراین آنها می‌توانند به سرعت دستورات را بر روی سیستم اعمال کنند. فیلیپ می گوید: “ما قبلاً برای فروشگاه شیرینی فروشی خود حسابی تنظیم کرده بودیم.” “ما از یک سفارش کوچک به سه رستوران رفتیم و کل مشتری‌ها را به صندوق‌های خود تبدیل کردیم.”

از تجربیات…

پایه گذاری پیشنهادات در طول آخر هفته راحتی و انعطاف پذیری بالایی را به مشتری می‌دهد. سفارش در داخل برنامه قرار داده شده و پرداخت می‌شود.

فیلیپ می‌گوید که آنها از دیوارهای آجری ضخیم ساختمان 40000 ساله به نفع خود استفاده کرده‌اند و پنجره‌های یکی از رستوران‌ها را برای سفارشات بیرون‌بر تطبیق دادیم. او می گوید: “حیاط پنجره به فاصله حدود دو متر از داخل رستوران تا بیرون است. ما چادرهایی را در بالای دو پنجره و نوار راهنما برپا کرده‌ایم تا مردم را هدایت کنیم و از فاصله دو متری سیگنال دهیم. ”

سیستم سفارش از طریق تلفن همراه به آنها اجازه می‌دهد تا روند تحویل را بسیار کارآمدتر کنند. او توضیح می‌دهد: “شما در مورد پرداخت هر مشتری که در پنجره حاضر است، گله نمی‌کنید.” آنها فقط شماره سفارش خود را با نام و شناسه خود ارائه می‌دهند. ”

فیلیپ در ادامه توضیح می‌دهد كه چگونه این فناوری به آنها كمك می‌كند تا بهتر برنامه ریزی كنند و ضایعات مواد غذایی را به حداقل برسانند، “همه آماده سازی به سفارشاتی كه وارد شده‌اند محاسبه می‌شود. ما در آغاز هفته یك حد ثابت داریم و براساس چگونگی آخر هفته و هفته‌های قبل همه چیز را برنامه‌ریزی می‌کنیم. ”

هوگو فیلیپین مدیر رستوران Chic Alors

هوگس فیلیپین، صاحب بیسترو و پیتزا فروشی شیک آلورز در شهر کبک است، او این فناوری را در حال حاضر برای سرعت بخشیدن به کارش بی‌ارزش دانست.

او می‌گوید: “ما خوش شانس بودیم كه خیلی قبل‌تر از این فناوری در رستوران خود استفاده می‌کردیم. قبل و بعد از دوران کرونا بیشتر کار خود را از طریق همین کانال انجام می‌دادیم. هنوز هم 30 درصد فروش خود را با پرسنل کمتر به همین روش انجام می‌دهیم”.

داشتن کنترل روی سفارشات آنلاین، تجارت را در طول بحران کرونا زنده نگه داشته است. و به مشتریان راحتی آنها را که در طی چنین زمان سخت و طاقت فرسا می خواستید ارائه دهید. کنترل سفارشات و داشتن برنامه سفارش خود در مکالمه با رستوران POS به رستوران کمک می کند تا سفارشات را بهتر در اولویت قرار داده و به موقع آنها را به روشی کارآمد تر تحویل دهد.

هوگوس در ارتباط با همکاری خود با تیم UEAT می گوید: “تنظیمات این وبسایت کاملا برای نوع کارکرد ما مناسب بود. ما از این طریق توانستیم به افزایش چشمگیری در سفارشات خود دست یابیم. تیم آنها به خوبی پاسخگوی  خواسته های ما در امر سفارش آنلاین بودند و به سفارشات ما سرعت بخشیدند. استفاده از این وبسایت به ما کمک کرد تا بجای گرفتن سفارش و پردازش پرداخت و ارزش افزوده مبلغی را پس انداز کنیم و مسئولیت خود را در قبال سفارشات مردم با اشتیاق بیشتری انجام دهیم”.

از تجربیات…

استفاده از فرآیند ثبت سفارش آنلاین در منزل، برندسازی شما را تقویت و کنترل اطلاعات مشتریان را به راحتی برای شما فراهم می کند. شما می توانید با استفاده از داده های مشتری در تصحیح و بهبود تجربه سفارشات خود استفاده کنید. همچنین پیشنهادات شخصی مشتریان و همچنین شوق آنها در تکرار بعضی خریدها، ایده‌های فروش عالی را به شما می‌دهد. علاوه بر تمام اینها شما از نظر ظاهری برنامه‌های خود را کنترل می‌کنید بنابراین تجربه ای بینظیر را با همان سطح از خدمات سفارش به صورت فیزیکی در اختیار مشتریانتان قرار می‌دهید.

هوگوس معتقد است که مشتریان سفارش مستقیم از رستوران ها را ترجیح می‌دهند زیرا تجربه بهتری به آنها می‌دهد. او می‌گوید: “نکته‌ی جالب توجه اینجاست که، سفارش آنلاین می‌تواند به مشتریان اجازه دهد محصولات را با جزئیات و عکس هایی با کیفیت بالا مشاهده کنند، در مورد همه مواد تشکیل دهنده ، اندازه‌ها مطالعه کنند و قیمت گذاری دقیقی کسب کنند. آنها می‌توانند با لوازم جانبی که در طول فرآیند سفارش آنلاین در اختیار آنها قرار داده می‌شود بازی کنند و فوراً ببینند که چگونه قیمت و کمیت تغییر می‌کند. ”

او می‌گوید: “شما می‌توانید از طریق سفارش آنلاین بطور مؤثر بهبود روند کار رستورانی خود را بهبود ببخشید، زیرا افزودنی‌ها و به روزرسانی ها به راحتی می‌توانند به عنوان بخشی از فرآیند سفارش به مشتری معرفی شوند نه اینکه مجبور باشید توسط یک منشی به تمام سوالات مشتریان پاسخ دهید. در نتیجه این تجربه به من ثابت کرد که:

“سفارشات آنلاین 30 الی 40 درصد بیشتر از سفارشات تلفنی است”.

باشگاه مشتریان

آینده ی سفارش آنلاین چگونه خواهد بود؟

سفارشات آنلاین توسط تلفن های همراه بسیاری از مشکلات و دردسرهای معاملاتی را مانند قبض های تقلبی، مشکلات واریز وجه، نگرانی های امنیتی و همچنین نگرانی هایی که به واسطه ی بیماری کرونا بوجود آمده است را از بین میبرد. این روش استفاده فیزیکی از پول نقد را از بین میبرد چراکه تمامی پرداخت ها توسط کارهای بانکی و بصورت آنلاین انجام می شود.

با شروع Covid-19 و قرنطینه و رعایت اصول بهداشتی، UEAT یک سیستم سفارش جدید بدون تماس را به وجود آورد و آن را برای کمک به رستوران ها در شرایط فعلی تطبیق داد. رنه پیر توضیح می دهد که این سرویس توسط تلفن همراه به مشتریان این امکان را می دهد تا QR کد سفارش خود را اسکن کرده و مستقیما به مرحله ی پرداخت آنلاین متصل شوند.

این سیستم تقریباً تمام لمس های فیزیکی مراحل سفارش بصورت سنتی را در رستوران های سنتی را از بین می‌برد. همانطور که رنه پی مشاهده می کند ، “مشتریان در این زمان نمی خواهند از منوهای کاغذی و پایانه های پرداخت استفاده کنند.”

“مشتریان می‌توانند با استفاده از تلفن همراه خود سفارش داده و پرداخت کنند در این صورت استفاده از وجه نقد بصورت کامل از بین می‌رود و تماس های غیر ضروری را کاهش می‌دهد”.

در آخر…

آیا مشتریان برای این تغییر شدید در تجربه سفارش آماده هستند؟ آیا ممکن است در طولانی مدت به این روند عادت کنند؟ رنه پیر معتقد است زمانی که مزایای استفاده از یک سیستم فناوری برای مردم در عمل ثابت شود در استفاده از آن تردید نمی‌کنند. او برای این موضوع از اولین دستگاه‌های خودپرداز مثال می‌زند که در دهه 1980 مردم ملزم به استفاده از آن شدند. او می‌گوید:” در ابتدا مردم احتیاط می‌کردند که از این طریق پرداخت‌های خود را انجام دهند. اما به مرور با راحت‌تر شدن فرآیند پولی خود به استفاده‌ی آن عادت کردند. بطوریکه امروزه عدم استفاده از دستگاه‌های خودپرداز اختلال در کل سیستم مالی و زندگی مردم ایجاد می‌کند”.

بدون شک، مشتریان همانطور که دارند با هر فناوری جدید دیگری که به وجود آمده است خود را سازگار می‌کنند. انتظار دارید فناوری رستوران و تلفن بدون تماس بیشتر در رستوران‌ها به جلو پیش برود زیرا برای مشتریان‌، وقتی همه چیز بصورت واضح مشخص می‌شود، آنها به راحتی دغدغه‌های منفی خود را رها می کنند و به استفاده از سیستم جدید عادت می‌کنند.

Total
0
Shares
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Previous Post

برنامه وفاداری و آینده ی آن برای رستوران ها در دوران کرونا

Next Post
کارورزی

دوره کارورزی دیجی‌کالا برای دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر

Related Posts