ترفندهای دور زدن تحریم گوگل پلی

ترفندهای دور زدن تحریم گوگل پلی

یکی از مشکلاتی که اکثر کاربران اندرویدی با آن روبرو هستند، مشاهده پیام “این مورد برای کشور شما در دسترس نیست“، در هنگام دانلود برخی اپلیکیشن ها از گوگل پلی می باشد. این مورد باعث می شود تا ما نتوانیم اپلیکیشن مورد نیاز خود را از گوگل پلی دانلود نماییم. جالب این جاست که در برخی موارد، حتی با استفاده از ابزار تغییر دهنده آی پی و تغییر آی پی ایران به یک کشور ثانویه نیز با چنین پیامی روبرو می شویم و به هیچ عنوان راهی برای دانلود اپلیکیشن مربوطه نخواهیم داشت. این مشکلات عمدتا به دلیل تحریم های ایجاد شده علیه ایران می باشد که دامن گیر کاربران اپ های اندرویدی شده است. به همین سبب در این مطلب قصد داریم تا راهی را برای حذف این پیام و ترفندهای دور زدن تحریم گوگل پلی ارائه دهیم.

ترفندهای دور زدن تحریم گوگل پلی

اگر شما اپلیکیشن گوگل پلی را باز کنید و در قسمت جستجو، نام اپلیکیشناینستاگرام را تایپ کنید، با انواع مختلفی از اپلیکیشن های مرتبط با اینستاگرام مواجه خواهید شد اما خود اینستاگرام را مشاهده نمی کنید. حتی اگر ابزار تغییر دهنده آی پی را نیز روشن کنید، به سبب ذخیره شدن اطلاعات شما در اپلیکیشن گوگل پلی استور، باز هم قادر به مشاهده و احیانا آپدیت اینستاگرام خود نخواهید بود. در این شرایط تنها راهکاری که وجود دارد، استفاده از ترفندهای دور زدن تحریم گوگل پلی می باشد.

در برخی شرایط، حتی با وجود ظاهر شدن اپلیکیشن مربوطه در لیست جستجوی گوگل پلی، هنگامی که به صفحه دانلود آن اپلیکیشن مراجعه می کنیم با پیام “This app is not available in your country” (این مورد برای کشور شما در دسترس نیست) مواجه خواهیم شد که نشان از تحریم کاربران ایرانی توسط شرکت سازنده اپلیکیشن دارد.

برای رفع این تحریم  و استفاده از تمام ظرفیت گوگل پلی ما در اینجا به معرفی ترفندهای دور زدن تحریم گوگل پلی خواهیم پرداخت. با استفاده از این روش ها شما می توانید به سادگی اپلیکیشن هایی که را که نیاز دارید، یافته و روی تلفن همراه خود نصب کنید. در ادامه این روش ها با جزئیات انجامشان، توضیح داده شده اند.

1. گوگل پلی سرویس را آپدیت کنید.

اگر به تازگی برای گوگل پلی سرویس یا اپلیکیشن های مرتبط با گوگل، اشکالی به وجود آمده است و نمی توانید به سادگی در آن ها لاگین نموده و از خدماتشان استفاده کنید، به احتمال بسیار زیاد، گوگل پلی سرویس شما آپدیت نیست و همین موضوع سبب ایجاد مشکلاتی برای شما شده است. آپدیت نبودن گوگل پلی سرویس می تواند باعث بروز مشکلاتی، از قبیل باز نشدن گوگل پلی استور، عدم اتصال به گوگل درایو و عدم کارکرد صحیح گوگل مپس نیز شود. پس توصیه می شود قبل از این که بخواهید تحریم های گوگل پلی را برای دانلود انواع اپلیکیشن ها دور بزنید، گوگل پلی سرویس خود را از طریق لینک زیر آپدیت نمایید.

ترفندهای دور زدن تحریم گوگل پلی

آپدیت گوگل پلی سرویس می تواند تا حدود زیادی مشکلات مربوط به سرویس های گوگل را رفع نماید.

2. از ابزار تغییردهنده آی پی استفاده کنید.

اگر در دستیابی به یک اپلیکیشن خاص در گوگل پلی استور به مشکل تحریم ها برخورد کرده اید، بهترین راه استفاده از ابزار تغییر دهنده آی پی می باشد. شما می توانید با استفاده از این ابزار، آی پی ایرانی خود را به یک کشور دیگر تغییر داده و در نتیجه موفق به رفع تحریم گوگل پلی شوید. در برخی شرایط حتی در صورت استفاده از این ابزار، بازهم پیام عدم دسترسی به اپلیکیشن در کشور شما ممکن است نمایش داده شود که پیشنهاد می شود از روش سوم استفاده کنید.

ترفندهای دور زدن تحریم گوگل پلی

ابزار تغییر دهنده آی پی می تواند موقعیت کشور شما را تغییر دهد.

3. دیتای گوگل پلی را پاک کنید.

اگر با وجود استفاده از ابزار تغییر دهنده آی پی، بازهم مشکل دسترسی به اپلیکیشن را دارید، ابتدا به بخش تنظیمات گوشی خود رفته و از آنجا به قسمت برنامه ها یا Apps وارد شوید. در این بخش اپلیکیشن Google Play Service (خدمات گوگل پلی) و Google Play Store (فروشگاه گوگل پلی) را باز کرده و “حافظه نهان” را به همراه “دیتای برنامه” پاک کنید. با این روش کل دیتای شما از این دو اپلیکیشن پاک خواهد شد. حال ابزار تغییر دهنده آی پی را راه اندازی کرده و گوگل پلی را باز نمایید. در این قسمت از شما خواسته می شود که یک بار دیگر آدرس جیمیل و پسورد حساب کاربری خود را وارد کنید. پس از ورود صحیح اطلاعات، حال شما می توانید به سادگی اپلیکیشن مورد نظر خود را یافته و آن را دانلود و نصب نمایید.

ترفندهای دور زدن تحریم گوگل پلی

پاک کردن دیتا و کش گوگل پلی می تواند داده های قدیمی شما را پاک کرده و در نتیجه در دانلود اپ به شما کمک نماید.

4. استفاده از سایر مارکت های اندرویدی

اگر اپلیکیشن مورد نظرتان را در گوگل پلی نمی توانید دانلود کنید، برای استفاده از ترفندهای دور زدن تحریم گوگل پلی می توانید از سایر مارکت های اندرویدی استفاده کنید. مارکت هایی مثل uptpdown، Apkpure، Android central و حتی وب سایت هایی نظیر کافه بازار و مایکت نیز جزو فروشگاه های اپلیکیشن های اندرویدی معتبری محسوب می شوند که می توان با استفاده از آن ها، اپلیکیشن های مورد نیاز خود را به سادگی دانلود و روی تلفن همراه خود نصب نمایید.

ترفندهای دور زدن تحریم گوگل پلی

مارکت های مختلف اندرویدی دیگری هستند که می توان از آن ها استفاده نمود.

5. ترفندهای دور زدن تحریم گوگل پلی با استفاده از مرورگر

یکی دیگر از ترفندهای دور زدن تحریم گوگل پلی، استفاده از مرورگر سیستم می باشد. برای این منظور ابتدا از طریق مرورگر کامپیوتر یا لپ تاپ خود یا حتی گوشی تلفن همراه، اپلیکیشن مورد نظرمان در گوگل جستجو کرده و صفحه دانلود آن از طریق گوگل پلی را باز می کنیم. اگر در این قسمت گزینه Install را انتخاب کنیم، با پیام درخواست باز کردن از طریق گوگل پلی مواجه می شویم که در صورت تایید آن، دوباره به مشکل مشاهده پیام “این مورد برای کشور شما در دسترس نیست” برخورد می کنیم. اما در این جا ما تنها به لینک برنامه نیاز داریم. پس بدون اینکه بخواهیم برنامه را در گوگل پلی باز کنیم، لینک برنامه را از طریق آدرس بار مرورگر، کپی کرده و در وب سایت apps.evozi.com وارد می کنیم تا عملیات دانلود اپلیکیشن، بدون نیاز به ابزار تغییر دهنده آی پی، آغاز شود.

Total
0
Shares
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Previous Post

سازمان جهانی بهداشت: کرونا دشوار‌ترین موقعیت اضطراری است که تا به امروز تجربه کرده‌ایم

Next Post
اصول بهداشتی

اصول بهداشتی رستوران‌ها در جهت آماده‌سازی برای بازگشایی ایمن

Related Posts