حاشیه‌های بورس امروز ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ / رکورد شکنی روند منفی در شاخص کل

بورس

در جریان معاملات امروز ۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۰ شاخص کل بازار سرمایه افتی ۱۳ هزار واحدی را تجربه کرد و با روندی نزولی و منفی به کار خود پایان داد. امروز عمده شاخص‌سازان منفی و بی‌توجه یه سیگنال‌های مهم بازارها و توافقات برجام به کار خود ادامه دادند.

به گزارش تجارت‌نیوز، شاخص کل بورس با ۱۳ هزار واحد ریزش در مدار یک میلیون و ۱۸۰ هزار واحد قرار گرفت. شاخص کل هم‌وزن هم با هزار و ۱۹۷ واحد منفی در ارتفاع ۴۲۴ هزار و ۴۸۲ واحد قرار گرفت. ارزش معاملات امروز به ۲ هزار میلیارد رسید. همچنین تعداد معاملات ۲۱۴ هزار و ۵۶۰ با حجم ۲ میلیارد و ۹۸۰ میلیون برگه سهم بود.

 

بورس

در معاملات امروز بازار سرمایه «فولاد» و «شستا» در صدر نماهای منفی موثر بر شاخص بودند و نمادهای «وبملت» و «وپسار« از تاثیرگذاران مثبت در شاخص بودند. در جریان معاملات امروز «وبملت»، «وتجارت» و «اپال» از نمادهای پرتراکنش بودند.

بیشترین ارزش معاملات را امروز «دارایکم»، «پالایش» و «وبملت» داشتند. و برترین‌های گروه‌های صنعتی، بانکی‌ها، گروه‌ صنایع شیمیایی و فلزات اساسی بودند.

 

قدم اول برای ورود به دنیای کسب و کار اینترنتی را با ما بردار

 

بورس

صندوق‌های دولتی هم امروز حال خوشی را تجربه نکردند. دارایکم با منفی ۱٫۹۵ درصد کاهش قیمتی نسبت به روز قبل مواجه شد و در قیمت ۱۳ هزار و ۵۴۷ ریال مورد معامله قرار گرفت و در قیمت ۱۳۲ هزار و ۵۹۱ ریال به کار خود پایان داد. امروز هم سهامداران حقیقی صف فروش دارایکم را تشکیل دادند و ۹۸٫۱ درصد از آنها معادل ۳۰ میلیون و ۱۵۴ هزار برگه سهم از این نماد را فروختند.

صندوق پالایش یکم هم با ۴ درصد کاهش قیمت نسبت به روز گذشته در قیمت ۷ هزار و ۹ ریال مورد معامله قرار گرفت و در قیمت ۷ هزار و ۲ ریال به پایان رسید. خریدار امروز این صندوق سهامداران حقیقی بودند و ۹۹٫۹ درصد از این نماد را مورد معامله قرار دادند.

آخرین اخبار بازار سرمایه را در صفحه بورس تجارت‌نیوز بخوانید.

در حال بارگذاری…

بورس

 

منبع 

Total
0
Shares
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Previous Post
گلکسی S21

هزینه کمتر تولید سری گلکسی S21 نسبت به گلکسی S20 برای سامسونگ

Next Post

۱۰ تغییری که بعد از ترک قهوه برایتان اتفاق میفتد

Related Posts