جشنواره‌ های فیلم کوتاه

فیلم

جشنواره فیلم کوتاه 20 دقیقه ای (20minmax)

جشنواره فیلم کوتاه 20 دقیقه ای (20minmax) از ۰۴ دی ۱۳۹۹ الی ۱۰ خرداد ۱۴۰۰ در شهر اینگولشتات کشور آلمان برگزار می گردد. جشنواره فیلم کوتاه 20 دقیقه ای (20minmax) زمان و مکان لازم برای پرداختن به فیلم کوتاه، ملاقات با فیلمسازان، و بحث و گفتگو درباره ایده های آنها را فراهم می نماید.

تیم برگزاری این جشنواره خوشحال است تا درباره بیان سینمایی، سبک رسمی مستقل، داستان های تاثیرگذار فیلم های مسابقه بین المللی این رویداد اطلاع رسانی کند- بنابراین: تلفیق هنرهای کارگردانی، تدوین، صدا و نور به نمایش گذاشته می شود و به بهترین آثار جایزه اعطا می شود. همه ژانرهای فیلم کوتاه مجاز به شرکت در بخش مسابقه این جشنواره هستند: انیمیشن، داستانی، مستند، تجربی، ویدئو آرت، نماهنگ و غیره.

تنها محدودیت شرکت در این جشنواره، طول مدت زمان فیلم است که حداکثر باید ٢٠ دقیقه باشد. برنامه این جشنواره با توجه به محتوای آن، توسط برگزارکنندگان جشنواره برنامه ریزی می شود و داوران میهمان از برگزاری آن حمایت می کنند. 

فیلم

جشنواره فیلم کوتاه اوبرهاوزن

جشنواره فیلم کوتاه اوبرهاوزن از ۱۱ الی ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ در شهر اوبرهاوزن کشور آلمان برگزار می گردد. جشنواره فیلم کوتاه اوبرهاوزن به یکی از معتبرترین رویدادهای سینمایی جهان تبدیل شده و مکانی است که فیلمسازان و هنرمندان گرد هم می آیند.

فیلم کوتاه همچنان منبع اصلی خلاقیت در هنر سینما و فیلمسازی به شمار می آید؛ حوزه ای تجربی که در آن واژگان سینمایی آینده برای اولین بار متبلور می شوند. امروزه تنوع فرم، موضوع و رویکردهای این حوزه در جهان از هر وقت دیگری بیشتر است مانند: ویدئو یا فیلم، فیلم کوتاه داستانی یا مقاله، فیلم سه بعدی، فیلم های فارغ التحصیلی یا ویدئوهای هنری، انیمیشن، مستند، و تمام تلفیق های قابل تصور آنها.

امروز جشنواره فیلم کوتاه اوبرهاوزن با سابقه ای بیش از ٥٠ سال، به عنوان کاتالیزور و محل نمایشی برای پیشرفت های معاصر، گردهمایی برای آنچه غالباً در گفتگوها مورد بحث قرار می گیرد و کشف روندها و استعدادهای جدید به عنوان یکی از مهمترین موسسات فیلم کوتاه در جای جای جهان، بخشی از این حوزه بسیار مهیج به شمار می آید. حدود ٦٠٠٠ فیلم که سالانه به طور میانگین در این جشنواره شرکت می کنند، حدود ٥٠٠ فیلم که در برنامه های جشنواره به نمایش گذاشته می شود و بیش از ١١٠٠ متخصص معتبر این صنعت که دراین جشنواره حضور دارند، برای تایید این ادعا کافی است.

 

منبع 1

منبع 2

Total
0
Shares
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Previous Post
دوج کوین

دوج کوین با فهرست شدن در چند پلتفرم‌ تجاری محبوب، بار دیگر رکورد زد

Next Post
شتاب دهنده‌

نقش شتاب دهنده‌ ها و ویروس کرونا

Related Posts
سرمایه‌گذاری

سرمایه‌گذاری خطرپذیر چیست

سرمایه‌گذاری خطرپذیر یا سرمایه‌گذاری جسورانه   (Venture investing) به سرمایه‌گذاری بر استارتاپ‌ها گفته می‌شود که مبتنی بر تکنولوژی…
ادامه مطلب