توسعه مشاغل خانگی با آموزش و حمایت از پیشران‌ها

آموزش

آموزش و حمایت از پیشران ها موجب توسعه مشاغل خانگی می شود.

یک فعال حوزه مشاغل خانگی با اشاره به برخی قوانین سختگیرانه در این حوزه، گفت: موضوع آموزش و حمایت از پیشران ها موجب توسعه مشاغل خانگی می شود.
به گزارش بازارکار، سیده بی‌بی ماه بهرام‌زاده در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به اینکه در قالب یک شرکت تعاونی و خیریه و در بخش‌های تولیدی خدماتی، مراقبتی و آموزشی فعالیت می کنم، اظهار کرد: این مجموعه در حوزه مشاغل خانگی در تولید انواع پوشاک، خوش خواب، طبخ نان خانگی، آموزش نیرو جهت نگهداری از کودک و سالمند و … فعال است.


وی با اشاره به قوانین سختگیرانه حوزه مشاغل خانگی، گفت: متاسفانه برای گرفتن برخی مجوزها باید از هفت خوان رستم عبور کنیم.

این فعال حوزه مشاغل خانگی با بیان اینکه البته تجربه، پشتکارو ایده های درست می تواند موجب توسعه مشاغل خانگی شود، معتقد است در وهله نخست آموزش درست و اصولی موجب توسعه مشاغل خانگی می شود، اما اگر آموزشی نباشد و حتی میلیاردها تومان هم هزینه شود، در نهایت به شکست می رسیم.

وی ادامه داد: در وهله دوم حمایت از پیشران ها برای توسعه مشاغل خانگی دارای اهمیت است، چراکه یک شخص به تنهایی نمی تواند در این حوزه موفق شود و باید با کمک مسیر خود را آغاز کند.

بهرام‌زاده با اعتقاد بر اینکه مشاغل خانگی باید در حوزه های زودبازده و تولید با حجم اندک انجام شود، گفت: تولیدات مشاغل خانگی قابلیت ارائه و فروش در بازارهای ملی و منطقه ای را دارد و معتقدم هنرهای دستی در حوزه مشاغل خانگی از جمله فرش حتی قابلیت صادرات به خارج کشور را دارند، البته این کار نیازمند مدیریت صحیح است.

وی تاکید کرد: افرادی که وارد حوزه مشاغل خانگی می شوند نیازمند تشویق، حمایت و مدیریت صحیح هستند.

این فعال حوزه مشاغل خانگی درباره طرح ملی توسعه مشاغل خانگی در اصفهان نیز، گفت: اگرچه این طرح می تواند موجب بهبود فعالیت حوزه مشاغل خانگی شود، اما نیازمند پیگیری بیشتر از سوی مجریان طرح است.

منبع

Total
0
Shares
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Previous Post

اضطراب سلامتی چیست؟

Next Post

اوپو بخاطر فرود موفق مریخ‌نورد چین، از نسخه مریخ فایند ایکس ۳ پرو رونمایی کرد

Related Posts