تفاوت پادکست و نمایش رادیویی چیست؟

پادک

یکی از تفاوتهای پادکست با نمایش رادیویی در روشهای پخش برنامه هاست. به این شکل که یک نمایش رادیویی با استفاده از فرکانس های رادیویی از طریق امواج هوا پخش می شود. بیشتر نمایش های رادیویی فقط به همان منطقه جغرافیایی که برنامه شان پخش می شود دسترسی دارند ، اما نمایش های بزرگ صنفی رادیویی از چندین ایستگاه در سراسر کشور پخش می شود.

در مقابل پادکست نمایشی ست که برای پخش با بارگیری از طریق تلفن همراه ، رایانه یا دستگاه در اینترنت در دسترس است. پادکست ها معمولاً به صورت سریال در دسترس هستند و بصورت اپیزودی (بصورت اپیزود) شنیده می شوند.

مخاطبان در چه مکانهایی به برنامه ها گوش می کنند؟

شنوندگان رادیو برنامه ها را از استریوهای اتومبیل ، استریوهای خانگی ، بوم باکس و رادیوهای شخصی می شنوند ومخاطبان پادکست اکثرشان از طریق تلفن های هوشمند ( iPhone یا Android ) و برخی نیز از طریق رایانه گوش می دهند.

قرار دادن درج آگهی در پادکست و نمایش رادیویی؟

آگهی ها در رادیو با توجه به قطعات روز به فروش می رسند. به طور معمول ، صفوف روز یک ایستگاه مانند موارد زیر به نظر می رسد: 6 صبح تا 10 صبح ، 10 صبح تا 3 بعد از ظهر ، 3 بعد از ظهر تا 7 بعد از ظهر و 7 بعد از ظهر تا نیمه شب. اوقات رانندگی یا صبح و شب هنگام مسافرت مردم ، معمولاً محبوب ترین زمان های روز هستند. و همچنین وقتی هر ایستگاه بیشترین شنونده را داشته باشد. “نرخ” یا آنچه ایستگاه از تبلیغ دهنده مطالبه می کند منعکس کننده این امر است.

آگهی ها در پادکست هایی فروخته می شوند که نوع مخاطبی را که شدت تمایل بیشتری به تبلیغ دارد ، هدف قرار دهد. برای مثال؛ یک تبلیغ کننده که تجهیزات ورزشی بیس بال را می فروشد می خواهد پادکست هایی را در پیرامون بیس بال پیدا کند. بیشتر تبلیغات در هر قسمت فروخته می شود و در ابتدای (پیش از پخش) ، وسط (اواسط پخش) یا در انتهای (پس از پخش) یک قسمت پادکست قرار می گیرد.

آیا تبلیغات می توانند میزبان شنونده در رادیو و پادکست باشند؟

پادکست

در رادیو می تواند اینگونه باشد، البته به عوامل زیادی از جمله کیفیت تبلیغات ، پیشنهاد تبلیغاتی ، زمان پخش تبلیغات و چند بار پخش تبلیغات بستگی دارد. از آنجا که ماهیت رادیو به صورت زنده پخش می شود فضای تبلیغاتی محدودی برای فروش دارند.

در پادکست ها نیز بله! آنها توسط مجری برنامه خوانده می شوند که از نظر شنونده به عنوان منبع معتمد یا تأثیرگذار شناخته می شوند. بنابراین تبلیغ بسیار طبیعی ، معتبر و جذاب ارائه می شود.

 

و از آنجا که بیشتر تبلیغات پادکست توسط میزبان نمایش ها خوانده می شوند ، محتوای تبلیغات بسیار جذاب است. شنوندگان از تبلیغات چشم پوشی نمی کنند ، زیرا آنها نمی خواهند هیچ بخشی از نمایش را از دست بدهند.

طرفداران اغلب از تبلیغات به عنوان برخی از لحظات مورد علاقه خود یاد می کنند. برای مقایسه ، وقتی تبلیغاتی از رادیو می آید ، شنوندگان با فشار دادن دکمه از پیش تعیین شده ، ایستگاه ها را تغییر می دهند. شنوندگان پادکست انتخاب می کنند. آنها قصد دارند کل نمایش را بشنوند.

بیشتر تبلیغ کنندگان تبلیغات را در نمایش های مستقر دوست دارند که بیش از 1000 مخاطب شنوایی دارند. اما این بدان معنا نیست که نمایش های شنوندگان کمتر ارزشی ندارند.

نقطه اشباع / رقت آگهی در پادکست و نمایش رادیویی

همه ما می دانیم که تبلیغات رادیویی برای همیشه ادامه دارد! بعضی اوقات ممکن است 8-10 تبلیغ را در طول یک بخش پخش کنید. با این کار نسبت اشباع بیش از حد تبلیغات برای نمایش محتوا ایجاد می شود.

یک قسمت پادکست معمولی به مدت 20-60 دقیقه اجرا می شود. و بیشتر پادکست ها فقط 1-2 قسمت تبلیغاتی را در هر قسمت پخش می کنند. این یک محتوای تبلیغاتی بسیار کم برای نشان دادن نسبت محتوا ایجاد می کند –

 

دسترسی مخاطبان به پادکست ها و نمایش رادیویی

پادکست

گستردگی یک نمایش رادیویی به میزان جمعیتی که شنونده آنها هستند بستگی دارد. اکثر نمایش های رادیویی قابلیت دسترسی به میلیون ها شنونده را دارند. بیشتر نمایش های پادکست نیز که فروش تبلیغات را در اختیار دارند ، هر قسمت 5،000 تا 100،000 شنونده دارند. برخی از آنها حتی بیش از این ارقام مخاطب دارند.

تعامل شنونده ها

نمایش های رادیویی می توانند جذاب باشند ، اما بیشتر آنها موضوعات عمومی از جمله سیاست ، ورزش و امور مالی را پوشش می دهند. شما نمایش های مطلوبی را پیدا نمی کنید که مطابق با علایق دقیق یک شخص باشد.

پادکست

اما در مقابل شنوندگان پادکست شنوندگان بسیار درگیر و سرگرم کننده ای هستند زیرا نمایش هایی را که گوش می دهند نیز انتخاب می کنند. نمایش های پادکست دارای انواع و اقسام طبقه بندی هاست، بنابراین مطمئناً نمایش هایی را پیدا می کنید که مطابق با علایق شما هستند.

قالب و طول زمان پخش

نمایش های رادیویی معمولاً روزانه شنبه تا جمعه پخش می شوند. بیشتر آنها در هنگام رفت و آمد صبح پخش می شوند و طول آنها 1-4 ساعت است.

پادکست ها اپیزودیک هستند (در قسمت های مختلف تولید می شوند) و معمولاً هر هفته یک قسمت جدید پخش می شوند. بیشتر نمایش ها از 20 دقیقه تا یک ساعت اجرا می شوند.

قابلیت های هدف گیری مخاطب

رادیو برای رسیدن به مخاطب در یک منطقه جغرافیایی خاص بسیار مناسب است. اکثر نمایش ها / ایستگاه های رادیویی همچنین دارای اطلاعات دموگرافیک هستند که به راحتی در دسترس هستند.

در پادکست به دلیل نمایش های مختلف در دسترس ، به راحتی می توانید مخاطبانی را با علایق خاص هدف قرار دهید. با استفاده از آمارهای خاص دیگر می توانید مخاطبان را هدف قرار دهید. این داده ها توسط شرکت های میزبان پادکست و میزبانانی که از مخاطبان خود نظر سنجی می کنند ، ارائه شده است.

از آنجا که پادکست ها از اینترنت بارگیری و پخش می شوند ، اکثر آنها دارای دامنه ملی / جهانی هستند.

ردیابی ROI پادکست و نمایش رادیویی

تبلیغ کنندگان رادیویی که می خواهند عملکرد تبلیغات خود را ردیابی کنند، می توانند این کار را با داشتن کد تبلیغاتی و یا URL شماره تلفن منحصر به فرد ذکر شده در تبلیغات از قبل ضبط شده انجام دهند. بیشتر تبلیغات رادیویی، تبلیغات آگاهی از مارک تجاری را دنبال می کنند که به دنبال افزایش آگاهی کلی شرکت در جامعه هستند.

تبلیغ کنندگان پادکست که می خواهند عملکرد تبلیغات خود را ردیابی کنند می توانند این کار را با ذکر نام کد تبلیغاتی و یا URL صفحه نشست منحصر به فرد توسط مجری برنامه انجام دهند. به این بازاریابی پاسخ مستقیم می گویند.

Total
0
Shares
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Previous Post
گوشی برتر

5 گوشی برتر سال 2020

Next Post
گوشی مسافری

گوشی مسافری دیگر شامل معافیت 80 دلاری نیست

Related Posts