تغییر صدای دستیار صوتی اپل در نسخه 14.5

دستیار صوتی

در آخرین نسخه ی بتای iOS 14.5  شرکت اپل صدای دستیار صوتی سیری را تغییر داده است. این تغییر به کاربر اجازه ی انتخاب صدای پیش فرض را می دهد.

طبق گزارش ورج، این تغییر در نسخه‌ی بتای iOS 14.5  به مرحله ی اجرا خواهد رسید.

هنگام انتشار جدیدترین نسخه ی اپل (( iOS 14.5  برای عموم، کاربران آیفون و آیپد می توانند در مرحله‌ی راه اندازی صدای مورد نظر خود را برای دستیار صوتی سیری انتخاب نمایند. تا قبل از این، کاربر به اجبار باید از صدای زنانه برای این قابلیت، استفاده می‌کرده است.

به گفته‌ی تک کرانچ، در این آپدیت، اپل با معرفی 2 صدای کاملا متفاوت که برای جامعه‌ی انگلیسی زبانان در دسترس قرار گرفته، با موتور عصبی تبدیل متن به گفتار خود، توانایی این دستیار صوتی را بهبود بخشیده است.

در دنیای امروز ترجیح جنسیتی در تمامی مشاغل و ابعاد مختلف زندگی رسوخ کرده است. اما این خبر اقدام بزرگی در تغییر این نوع تفکر جهانی در حوزه‌ی فناوری به شمار می‌رود. طبق تحقیقات، با استفاده از صدای زنانه در این نوع دستیاران صوتی، احتمال از بین رفتن احساسات منفی و جبهه‌گیری در کاربر پایین خواهد آمد.

در دنیای فناوری امروزه برخی اشتباهات جبران ناپذیری در روند توسعه‌ی این تکنولوژی اتفاق افتاده است. اما این اقدام شرکت اپل گامی موثر در پیشگیری از این اتفاقات محسوب می‌شود.

تک کرانچ مدعی می‌شود که دستیار صوتی سیری از 500 میلیون دستگاه، در ماه بیش از 25 میلیارد درخواست دریافت می‌کند.

 

https://www.zoomit.ir/ai/369484-apple-siri-female-voice-default-new-voices-ios-14-5/

Total
0
Shares
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Previous Post
E3

تایید برگزاری E3 به شکل کاملا آنلاین و رایگان؛ فهرست شرکت های حاضر در نمایشگاه

Next Post
آیفون ۱۱

آیفون ۱۱ پرو با لوگوی کج اپل به قیمت ۲۷۰۰ دلار فروخته شد

Related Posts