تجارت الکترونیکی B2C چیست؟

B2C

B2C

تجارت الکترونیکی B2C چیست؟
تعریف: تجارت الکترونیکی B2C مخفف اصطلاح Business to Consumer (فروش به مشتری) است. در این روش مبادله فروش کالا یا خدمات از طریق اینترنت بین فروشگاههای آنلاین و مشتریان شخصی است.

صاحبان مشاغل کوچک حتی با داشتن یک برنامه فشرده ، نمی توانند با ابتکاراتی که موجب بازگشت کم سرمایه یا عدم بازگشت می شوند ،اشتیاقی برای تلاش داشته باشند. یافتن و جذب هر چه بیشتر خریداران واجد شرایط ، هدفی است که باعث رشد و شکوفایی تجارت شما می شود. اما شما چطور این کار را باید انجام دهید؟

پاسخ بازاریابی وب است. و بیشتر صاحبان مشاغل کوچک می خواهند بدانند منظور از بازاریابی وب چیست؟

از بازاریابی وب اکنون برای اشاره به هرگونه فعالیت تبلیغاتی که بصورت آنلاین انجام می شود استفاده می شود. بیشتر فعالیت های بازاریابی اکنون به دلیل هزینه کمتر از طریق اینترنت انجام می شود.

ترجیح مصرف کننده برای راحتی خرید آنلاین – همراه با سهولت راه اندازی فروشگاه آنلاین – تجارت الکترونیکی را در میان سریعترین بخشهای رشد اقتصادی قرار داده است.

خاستگاه B2C برای تجارت الکترونیکی

ریشه تجارت الکترونیکی به اواخر دهه 1990 برمی گردد. با افزایش استفاده از اینترنت ، بسیاری از مشاغل مزایای فروش مستقیم به مصرف کنندگان از طریق وب را مشاهده کردند. اکنون فقط در ایالات متحده بیش از 100000 تجارت الکترونیکی B2C وجود دارد. رشد تجارت الکترونیکی به سرعت در حال افزایش است

 

چرا تجارت الکترونیکی B2C رشد سریعی را تجربه می کند

تجارت الکترونیکی تجربه خرید را برای مصرف کنندگان و فروشندگان ساده می کند. فروشگاه های آنلاین موفق می توانند ظرف چند روز راه اندازی شوند ، در حالی که خریداران از راحتی خریدهای مهم و از راحتی در خانه خود قدردانی می کنند.

B2C

چگونه می توان از بازاریابی برای رشد تجارت آنلاین استفاده کرد

تجارت الکترونیکی B2C یکی از سریعترین بخشهای رشد اقتصاد است ، بدون رقابت نیست. بسیاری از شرکت های B2C تحت وب با شناسایی جایگاهی مناسب با فرصت های رقابتی ، پیشرفت می کنند.

ایجاد حضور پررنگ در بازاریابی وب برای مشاغل آنلاین بسیار مهم است. مشتریان می توانند در خیابان قدم بزنند و به یک فروشگاه فیزیکی برخورد کنند. در وب ، این نوع مواجهه نیاز به قابل مشاهده بودن در یک یا چند کانال مانند SEO ، SEM و ارجاع های وابسته دارد.

بیشتر بازاریابی در مدارس قدیمی محدود به محیطی است که در بازاریابی وب وجود ندارد. به عنوان مثال ، یک تبلیغ رادیویی فقط در تعداد مشخصی از مکان های جغرافیایی قابل شنیدن است. یک تابلوی تبلیغاتی جاده ای تنها توسط رانندگانی که در آن جاده خاص هستند دیده می شود.

اما بازاریابی اینترنتی B2Cبه سراسر جهان می رسد! مشتریانی که به هیچ وجه با آنها روبرو نشده اید می توانند از طریق بازاریابی وب در وب سایت شما به عنوان خریدار ظاهر شوند.

بازاریابی برای مشاغل آنلاین B2C اختیاری نیست ، اما برای سوق دادن مداوم کاربران جدید به فروشگاه آنها ضروری است. اگرچه تلاش فعالانه تری برای مشاغل آنلاین مورد نیاز است ، اما سیستم عامل های تجارت الکترونیکی با ویژگی های بازاریابی و ادغام های ساده شخص ثالث ، این تلاش ها را بسیار ساده می کنند.

طراحی کاربر پسند در سایت های B2C

خریداران در ویترین فروشگاه های فیزیکی کاملاً از چیدمان ، تمیزی و سهولت یافتن محصولات و اطلاعات فروشگاه آگاه هستند. این فاکتورها برای مشاغل تجارت الکترونیکی به همان اندازه وجود دارد.

B2C

قفسه ها و ویترینی جذاب جایگزین شده با:

طرح رنگی: وب سایتی که چشم نواز نباشد اشتیاق بازدید برخی کاربران از سایت شما را خاموش می کند. اطمینان حاصل کنید که متن بر خلاف پس زمینه به وضوح قابل مشاهده است و رنگ ها به روشی خوب مارک تجاری شما را نشان می دهند.

پیمایش: مهم نیست که محتوا چقدر آموزنده یا جذاب باشد ، مصرف کنندگان باید آن را پیدا کنند. ناوبری ساده که به وضوح کاربران را به سمت درست هدایت می کند.

چیدمان: دقیقاً مانند پیمایش ، خود صفحه باید به شکلی جذاب ارائه شود. صفحه را با اطلاعات زیاد شلوغ نکنید، در صورت لزوم از منوهای زبانه دار استفاده کنید تا مرورگرها بیش از حد شلوغ نشوند.

 

Total
0
Shares
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Previous Post
فناوری

پیش بینی 5 مورد از فناوری های آینده

Next Post
کرونا

در مورد گونه جهش یافته جدید ویروس کرونا (D۶۱۴G) چه می دانید؟

Related Posts
فریلنسر

هنری که هر فریلنسری باید داشته باشد

تعداد فریلنسرها یا “افرادی که به صورت مستقل کار می‌کنند” به سرعت در حال افزایش است، زیرا بسیاری…
ادامه مطلب