تبلیغات موبایلی چگونه باعث رشد کسب و کارها می شود؟

تبلیغات موبایلی

تبلیغات موبایلی یکی از بهترین روش‌های بازاریابی است که در واکنش به رشد فزاینده استفاده از تلفن‌های همراه پدید آمده است. این روزها، گوشی‌های همراه به یکی از ضروری‌ترین و پرکاربردترین ابزارهای مورد استفاده بشر تبدیل شده‌اند.

این امر، پلتفرم‌های موبایلی را به یکی از مناسب‌ترین بسترهای تبلیغاتی تبدیل کرده و کارشناسان بازاریابی را بر آن داشته تا به جای نصب پوسترهای فیزیکی در گوشه و کنار شهرها به نمایش بنرها و پیام‌های تبلیغاتی در برنامه‌های تلفن همراه روی بیاورند.

امروزه، مشاهده تبلیغات پوش نوتیفیکیشن و انواع و اقسام آگهی‌های موبایلی امری عادی تلقی شده و نرخ تعامل کاربران با این قبیل روش‌های بازاریابی به طرز چشمگیری افزایش یافته است. براساس مطالعات انجام شده، تبلیغات موبایلی در سال ۲۰۱۴ میلادی ۶۵ درصد و از آن زمان تا سال ۲۰۱۹ میلادی ۲۴ درصد افزایش یافته و همچنان روند رو به رشدی را طی می‌کند.

گزارش‌ها حاکی از آن هستند که تنها در سال ۲۰۱۹ میلادی، هزینه تبلیغات دیجیتال در سرتاسر جهان در حدود ۱۷٫۶ درصد افزایش یافته و به رقم ۳۳۳٫۲۵ میلیارد دلار رسیده است. این به معنای آن است که برای نخستین بار، نیمی از بازار تبلیغات جهانی به دیجیتال مارکتینک اختصاص یافته است.

تبلیغات موبایلی

تبلیغات موبایلی چیست؟

تبلیغات موبایلی اصطلاحی است که برای آگهی‌های به نمایش درآمده بر روی تلفن‌های همراه در نظر گرفته شده است. پیامک‌های متنی، آگهی‌های کلیکی و نصبی در برنامه‌های تلفن همراه یا در صفحات وب، ویدیوهای فلش، تبلیغ از طریق بازی و تبلیغات صوتی همگی در این زمره گنجانده می‌شوند.

این نوع تبلیغات با توجه به ابعاد صفحه نمایش تلفن‌های همراه طراحی و بهینه‌سازی شده و برای جمع‌آوری داده‌های مورد نیاز خود از روش‌ها و استراتژی‌های سنتی بهره می‌جوید. با بررسی کمپین‌های بازاریابی، می‌توان نتیجه گرفت که در سال‌های اخیر، تبلیغ موبایلی از مهم‌ترین ابداعات حوزه بازاریابی بوده است. از عمده‌ترین مزایای تبلیغ موبایلی می‌توان به افزایش نرخ تعامل با مشتری، مقرون‌به‌صرفه بودن و امکان برقرار ارتباط شخصی‌سازی شده با کاربر اشاره کرد.

مجموع عوامل یاد شده در هدف‌گذاری دقیق مخاطبان و افزایش قابل توجه نرخ تعامل و بالا رفتن درآمد تبلیغ‌کنندگان و توسعه‌دهندگان موثر است.

انواع تبلیغات موبایلی بر اساس مدل تبلیغاتی

تبلیغ موبایلی اساسا به ۴ مدل عمده تقسیم‌بندی می‌شود. مدل‌های تبلیغاتی مذکور را می‌توان به قرار زیر برشمرد:

تبلیغات جایزه‌دار (Rewarded Video Ad)

تبلیغات ویدیویی جایزه‌دار عمدتا از نوع تبلیغات درون برنامه ای هستند. به این معنی که در حین کار با یک اپلیکیشن، ویدیوهای کوتاه تبلیغاتی به نمایش درآمده و پاداش از پیش تعیین شده‌ای به کاربر اختصاص داده می‌شود. از آن جا که کاربران بنا به میل و خواسته خود برای دریافت پاداش در نظر گرفته شده این قبیل ویدیوها را مشاهده می‌کنند، این مدل تبلیغاتی را می‌توان در حفظ و بهبود تجربه کاربری تاثیرگذار دانست. بالا بودن نرخ نمایش کامل یا CR این گروه از تبلیغات در افزایش درآمد موثر هزاره یا eCPM آن‌ها موثر است.

تبلیغات بینابینی (Interstitial)

تبلیغات بینابینی در حین استفاده از برنامه‌های گوناگون یا مشاهده صفحات وب، در بازه‌های زمانی از پیش تعیین شده، به صورت بنرهای تمام صفحه یا ویدیوهای گذرپذیر و بدون در نظر گرفتن ترجیحات کاربر نمایش داده می‌شوند. ویدیوهای گذرپذیر به گروهی از تبلیغات ویدیویی اطلاق می‌شود که پس از گذشت ۵ ثانیه از آغاز نمایش، کاربر می‌تواند نمایش آن را متوقف کند. با توجه به ارائه این گروه آگهی‌ها برخلاف میل کاربران، نرخ نمایش کامل یا CR آن‌ها بسیار پایین است.

تبلیغات پیش‌نمایشی (Pre-roll)

تبلیغات پیش‌نمایشی شامل آگهی‌هایی ویدیویی ۱۰ تا ۳۰ ثانیه‌ای است که پیش از محتوای کلیپ تصویری اصلی برای کاربران به نمایش درمی‌آیند.

تبلیغات همسان (Native)

تبلیغات همسان با هماهنگی کامل با ساختار کلی محتوا و به صورت کاملا طبیعی در معرض دید کاربران قرار گرفته و به حفظ یکپارچگی و هویت بصری محتوا و بهبود تجربه کاربری کمک می‌کنند. در عین حال، این مدل تبلیغاتی در افزایش درآمد توسعه‌دهندگان نیز تاثیرگذار هستند.

انواع تبلیغات موبایلی بر اساس هزینه

انواع تبلیغ موبایلی براساس هزینه عبارتند از:

هزینه به ازاء فعالیت (Cost Per Action)

در روش CPA، هزینه‌های مورد توافق با شبکه‌های تبلیغاتی براساس تعداد فعالیت‌های انجام شده مورد نظر تبلیغ‌کنندگان تعیین می‌شوند. از جمله این فعالیت‌ها می‌توان به تعداد کلیک، مشاهده کامل ویدیو، اشتراک، عضویت و مواردی از این قبیل اشاره کرد.

هزینه به ازاء نصب (Cost Per Install)

در روش CPI، هزینه‌های مورد توافق با شبکه‌های تبلیغاتی براساس تعداد نصب برنامه تعیین می‌شوند. به‌کارگیری این روش به بالا بردن میزان کاربران اپلیکیشن‌ها کمک می‌کند. در پلتفرم یکتانت می‌توانید تبلیغات نصب اپلیکیشن خود را به روش CPI انجام دهید.

هزینه به ازاء نمایش کامل ویدیو (Cost Per Complete View)

در روش CPCV، هزینه‌های مورد توافق با شبکه‌های تبلیغاتی براساس تعداد نمایش‌های کامل ویدیو تعیین می‌شوند. این روش غالبا در کمپین‌های اطلاع‌رسانی به‌کار رفته و عموم مردم را با برند یا محصولات آشنا می‌کند.

هزینه به ازاء کلیک (Cost Per Click)

در روش CPC، هزینه‌های مورد توافق با شبکه‌های تبلیغاتی براساس تعداد کلیک بر روی آگهی‌ها تعیین می‌شوند.

تبلیغات موبایلی

مزایای تبلیغات موبایلی

موراد زیر از عمده‌ترین مزایای تبلیغ موبایلی به حساب می‌آیند:

 • دسترسی به طیف گسترده مخاطبان
 • امکان هدف‌گذاری دقیق با در نظر گرفتن موقعیت مکانی و سایر داده‌های موثر
 • امکان برقراری ارتباط به ساده‌ترین نحو ممکن و در کلیه اوقات شبانه‌روز
 • ایجاد شرایط مناسب برای درک و آشنایی با رفتارهای کاربران
 • مقرون به صرفه بودن
 • امکان ارائه تبلیغات شخصی‌سازی شده مناسب با شرایط و ترجیحات کاربران
 • امکان برخورداری از گزینه‌ها و راهکارهای خلاقانه
 • بالا بودن نرخ تبدیل
 • بهبود تجربه کاربری
 • ایجاد فضای مشارکت و تعامل
 • کمک به معرفی برندها و محصولات جدید
 • افزایش درآمد توسعه‌دهندگان
 • افزایش نرخ خرید
 • افزایش نرخ ارجاع و بازدید از وب‌سایت
 • افزایش میزان نصب اپلیکیشن یا دانلود برنامه
 • افزایش اثربخشی کمپین‌های تبلیغاتی

چه عواملی باعث موفقیت در تبلیغات موبایلی می‌شود؟

موارد زیر از اصلی‌ترین عوامل موفقیت در تبلیغ موبایلی به حساب می‌آیند:

ارائه محتوای تبلیغاتی جذاب و خلاقانه
ارائه محتوای جذاب، مناسب و خلاقانه به شما کمک می‌کند تا نظر مخاطبان هدف را به خود جلب کرده و مشارکت آن‌ها را افزایش دهید.

سازگاری با انواع سیستم‌های عامل
این امر، برقراری ارتباط با طیف گسترده‌تری از مخاطبان را امکان‌پذیر می‌کند.

شخصی‌سازی
جمع‌آوری و توجه به اطلاعاتی نظیر جنسیت، سن، موقعیت مکانی و موارد دیگری از این قبیل به شما کمک خواهد کرد تا مخاطبان خود را با دقت هر چه تمام‌تر هدف‌گذاری کنید.

توجه به رفتار کاربران
توجه به رفتارهای کاربران از مهم‌ترین عواملی است که به جلب نظر آن‌ها کمک کرده و اهداف تبلیغاتی شما را برآورده می‌کند.

تبلیغات موبایلی چه کمکی به کسب و کارها می کند؟

با توجه به گستردگی چشمگیر کاربران تلفن‌های همراه، تبلیغ موبایلی از موثرترین روش‌های معرفی محصولات، خدمات و برندها به حساب می‌آید.

ارائه تبلیغات مناسب در تلفن‌های همراه با در اختیار قرار دادن فرصت‌های منحصر به فرد برای برقراری ارتباط با کاربران در کلیه ساعات شبانه‌روز به افزایش نرخ مشارکت کاربران کمک می‌کند.

در عین حال، انجام این کار با بالا رفتن نرخ خرید، اشتراک، عضویت یا دانلود و نصب اپلیکیشن‌ها همراه است. به علاوه، ایجاد فضای مناسب برای دسترسی به جریان پایدار درآمد را می‌توان از دیگر مزایای تبلیغ موبایلی دانست که در رشد و گسترش کسب‌وکارها تاثیرگذار است.

سخن آخر

کسب بهترین نتیجه ممکن از تبلیغات موبایلی نیازمند اتخاذ رویکردی سنجیده و به‌کارگیری سیاست‌های بازاریابی جامعی است. پلتفرم ادیوری با برگزاری کمپین‌های تبلیغاتی متنوع، الگوریتم‌های پیشرفته، نمایش هوشمند و هدفمند آگهی‌‌ها، پشتیبانی از تمام زبان‌ها و فناوری‌های ایجاد اپلیکیشن و بازی و بسیاری راه‌کارهای دیگر به افزایش بازده تبلیغاتی و رونق بخشی کسب‌وکار شما کمک خواهد کرد. حاصل این همکاری، هدف قرار دادن مناسب‌ترین مخاطبان و به حداکثر رساندن کارایی روش‌های بازریابی خواهد بود.

Content retrieved from: https://www.yektanet.com/blog/11333/%d8%aa%d8%a8%d9%84%db%8c%d8%ba%d8%a7%d8%aa-%d9%85%d9%88%d8%a8%d8%a7%db%8c%d9%84%db%8c/.

Total
0
Shares
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Previous Post
کاسه تبتی

مدیتیشن با کاسه تبتی

Next Post
پوست خشک

درمان سریع خشکی پوست صورت و بدن

Related Posts