تبلیغات خلاقانه؛ 10 ایده بکر تبلیغات با تکنیک‌های منحصربه‌فرد

تبلیغات

1.در تبلیغات کاری کنید مخاطب‌تان با دقت بیشتری به تصویر نگاه کند

تبلیغات خلاقانه - آگهی تبلیغاتی برای موتورسیکلت هوندا

هیچ‌کس ترافیک سپربه‌سپر را دوست ندارد، البته به جز موتورسیکلت‌هایی که می‌توانند جاخالی بدهند و از لابه‌لای کامیون‌ها، اتومبیل‌ها و اتوبوس‌ها، مانند مسیری هزارتو عبور کنند.

موتورسیکلت هوندا نیز در مجموعه‌ای از آگهی‌های خود از این ایده استفاده کرده و در آنها انواع گوناگون وسایل نقلیه را به صورت مسیری هزارتو نشان داده است.

2. برای رساندن پیامی مهم، از حیوانات استفاده کنید

تبلیغات خلاقانه - آگهی تبلیغاتی برای دوربین عقب خودروی فورد

شاید در این تصویر به نظر برسد که سگی در حال سلفی گرفتن است، ولی این‌طور نیست.

این آگهی توسط اُگیلوی استانبول (Ogilvy Istanbul) برای دوربین عقب خودروی فورد طراحی شده است و سگی را نشان می‌دهد که مستقیم به دوربین یا در واقع، به مخاطبان این آگهی خیره شده است تا حس این پیام مهم را در آنها ایجاد کند که «با این دوربین، بهتر می‌توانیم دوستان کوچک خود را ببینیم و در نتیجه، کمتر با آنها تصادف می‌کنیم.»

3. به مخاطبان خود یادآوری کنید که بعضی افراد با چه شرایطی زندگی می‌کنند

تبلیغات خلاقانه - آگهی تبلیغاتی برای روز جهانی آلزایمر

آلزایمر، بیماری ناتوان‌کننده‌ای است که موجب از دست رفتن حافظه و اختلال در زندگی فرد می‌شود و باید موارد معمول و لازم برای سپری کردن روز را به افراد مبتلا به آلزایمر یادآوری کرد.

در آگهی چاپی بالا که توسط سیمون ماسکانی (Simone Mascagni) و برای alzheimersday2012.org طراحی شده نیز، از همین تکرار استفاده می‌شود.

این آگهی در مورد روز جهانی آلزایمر است و چالش‌های بیماری آلزایمر را به مخاطبان یادآوری می‌کند.

4. با ظاهر مجله بازی کنید

تبلیغات خلاقانه - آگهی تبلیغاتی برای بیماران مبتلا به آلزایمر در بلژیک

این آگهی مربوط به روز آلزایمر در بلژیک نیز مفهومی مبتنی بر از دست دادن حافظه دارد.

در اینجا در یک صفحه‌ی مجله، حل شدن یا جارو شدنِ جوهر و حروف چاپی نشان داده می‌شود، درست مانند حافظه‌ی افراد مبتلا به آلزایمر که به تدریج پاک می‌شود.

همراه با این تصویر، این پیام به مخاطب منتقل می‌شود که «امروز، ۸۵ هزار بلژیکی آنچه را که در روزنامه‌ها می‌خوانند، به یاد نمی‌آورند. بیایید از آنها حمایت کنیم.»

5. از ستون‌های روزنامه استفاده کنید

تبلیغات خلاقانه - آگهی تبلیغاتی برای چاقو

در آگهی بالا از ستون‌های روزنامه برای تبلیغ چاقوهای Carulla استفاده شده است و تصویری از ماهی تکه‌تکه شده در میان ستون‌های روزنامه نشان داده شده است.

6. اشیا را به صورت بخش‌هایی از بدن انسان نشان بدهید

تبلیغات خلاقانه - آگهی تبلیغاتی در مورد مزایای دوچرخه سواری

در این آگهی، بخش‌های دوچرخه به صورت بخش‌هایی از بدن نشان داده شده است تا مزایای دوچرخه‌سواری برای سلامتی را یادآوری کند.

مفهوم، طراحی و انسجام این آگهی موجب خلق تبلیغات خلاقانه و جذابی شده است که به راحتی برای مخاطب قابل درک است.

7. تفسیر تازه‌ای از تصویری مشهور ارائه بدهید

تبلیغات خلاقانه - آگهی تبلیغاتی برای مداد رنگی فابر کاستل

در آگهی بالا که برای تبلیغ مدادرنگی‌های فابر کاستل طراحی شده است، نقاشی مشهوری با استفاده از هزاران مدادرنگی، بازآفرینی شده است.

البته از این مدادرنگی‌ها برای ترسیم نقاشی استفاده نشده و خود مدادرنگی‌ها در کنار یکدیگر قرار گرفته‌اند تا نقاشی مشهور بازآفرینی شود.

اگر با دقت نگاه کنید، می‌توانید تعداد زیادی مدادرنگی را مشاهده کنید که به دقت در کنار یکدیگر چسبانده شده‌اند تا نقاشی مشهور «جیغ» اثر ادوارد مونک (Edvard Munch) بازآفرینی شود.

8. احساسی را به تصویر بکشید که مخاطب بتواند با آن ارتباط برقرار کند

تبلیغات خلاقانه - آگهی تبلیغاتی برای مسکن

این تبلیغات خلاقانه با عنوان «درد کار» که برای تبلیغ مسکن‌های Aspirina Bayer طراحی شده است، دستگاه منگنه‌ای را نشان می‌دهد که تصویر مردی بر روی آن کشیده شده است که از شدت درد، سر خود را با دو دست نگه داشته است.

این تصویر به شکل هوشمندانه‌ای احساسی را که با سردرد ایجاد می‌شود (و مانند این است که سر خود را بر روی میز بکوبید) نشان می‌دهد.

9. برای رساندن پیام خود از رنگ‌ها استفاده کنید

استفاده از رنگ ها برای تبلیغات خلاقانه

داشتن دندان‌های صدفی و سفید، یکی از اهداف بهداشت دهان و دندان و زیبایی است و در این تبلیغات خلاقانه که برای یک مرکز سفید کردن دندان‌ها طراحی شده است نیز از شعار تبلیغاتیِ «ما رنگ زرد را دوست نداریم» استفاده شده است.

در این تبلیغات خلاقانه این شعار با استفاده از رنگ سفید برای چیزهای زردرنگ (لیمو، موز، زرده‌ی تخم‌مرغ و عروسک اردک) نشان داده شده است، زیرا همان‌طور که در این آگهی گفته می‌شود، آنها رنگ زرد را دوست ندارند.

10. واقعی باشید

تبلیغات خلاقانه - آگهی تبلیغاتی در مورد ماراتن لندن

در آگهی بالا که برای ماراتُن لندن طراحی شده، کفشی نشان داده شده است که شهر لندن به صورت مینیاتوری در کف آن بازآفرینی شده است و این پیام را می‌رساند که این کفش از تمام قسمت‌های شهر لندن عبور کرده است.

منبع

Total
0
Shares
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Previous Post
پیش‌بینی

پیش‌بینی بورس یکشنبه ۱۹ اردیبهشت ۱۴۰۰

Next Post
پی ۵۰

رندرهای هواوی پی ۵۰ پرو پلاس منتشر شد

Related Posts