استارتاپ ها و تاثیرات مثبت کرونا ویروس بر آنها 1

علیرغم همه گیری کرونا ویروس اکثر شرکت های استارتاپی عملکرد خوبی داشته اند

باوجود تاثیرات زیانباری که برخی شرکت ها در مواجهه با دوران همه گیری کرونا ویروس در سطح جهان متحمل شدند، هستند شرکت های استارتاپی که فعالیت های خود را ادامه داده و حتی نسبت به گذشته رشد بالایی نیز داشته اند.

تاکنون آمار دقیق و رسمی منتشر شده، در رابطه با خسارت همه گیری کرونا ویروس بر استارتاپ ها در جهان، در دسترس قرار نگرفته است، با این وجود در این مورد پیش بینی‌های متعددی برای تغییرات رشد اقتصادی، کاهش اشتغال، تولید، سرمایه گذاری و هزینه‌های تحمیلی بر تجارت بین المللی توسط سازمان‌های بین المللی منتشر شده و تأثیرات این بحران، بر صنایع و کسب‌وکارها در همه بخش‌ها ملموس بوده است.

این روزها همه گیری کرونا ویروس  ویرانگر بوده و بسیاری از نهادهای اقتصادی جهان از جمله استارتاپ ها، مجبور به اخراج گسترده کارکنان، همچنین کمک های مالی دولت ، و موجی از ورشکستگی و تعطیلی کسب و کار شده است.

انسداد کرونا ویروس فشارهای رکودی بر اقتصاد وارد کرده و منجر به از دست دادن درآمد و شغل شده است. این امر به ویژه در مورد شرکت های متوسط و متوسط به بالا صادق است، برخی از آنها در آستانه تعطیلی قرار دارند.

استارتاپ

گرچه این یک روش ممتنع در بین بسیاری از شرکتهای استارتاپی است ، ما می خواهیم یک روایت مثبت تر را با شما به اشتراک بگذاریم و در یک پیام پیرامون فرصتهایی که هر بحرانی همچون همه گیری کرونا ویروس به وجود می آورد ، ایجاد کنیم.

بخشهایی وجود دارند که به دلیل اجبار ناشی از تاثیرکرونا ویروس از خانه از مزایای فوق العاده ای برخوردار شده اند. برخی مانند تأمین کنندگان خدمات بهداشتی ، دارویی و تجهیزات پزشکی تازه تاسیس مستقیم درآمد خود را مشاهده کرده اند.

سیستم عامل های پیام رسانی ، شرکت های edtech ، سیستم عامل تحویل منزل ، شرکت های مبتنی بر فناوری ارتباطات دیجیتال افزایش تقاضا برای محصولات و خدمات خود را مشاهده کرده اند.

به غیر از تأثیر بخشی، استرس ناشی از کرونا ویروس نیز فرصتی برای منطقی سازی هزینه های تجارت است. به عنوان مثال هزینه های املاک و مستغلات می توانند بسیار چشمگیر باشند و در این مدت می توانند تا 20-30 درصد کاهش پیدا کنند.

در حال حاضر بسیاری از شرکتهای استارتاپ برای ارتقا خود از قیمتهای ارزان استفاده می کنند. و برای بالا بردن سطح تواناییهای خود در فناوری و زیرساخت ها سرمایه گذاری می کنند. آنها مطمئناً وقتی همه گیری کرونا ویروس به پایان برسد و دنیا به روال عادی برگردد، آماده اند تا سهم بیشتری از بازار را به خود اختصاص دهند.

این درست زمانی است که بسیاری از شرکتهای استارتاپ از دردسر عملیاتی روزمره به شدت بی نیاز شده و خلاص می شوند. این به معنای زمانی برای تأمل ، اصلاح و زنده شدن است. بسیاری از آنها مدل متفاوتی را در پیش می گیرند ، اما در این روند قویتر ظاهر می شوند و بیشتر بر اهداف خود متمرکز می شوند.

در این روند همه گیری کرونا ویروس فشار زیادی برای رها کردن کارمندان شما وجود دارد. شما به عنوان یک بنیانگذار شرکت استارتاپ، با کوهی از هزینه ها روبرو هستید، در حالی که هیچ درآمد متناظر با آن وجود ندارد، شما احساس نیاز می کنید که مردم را نیز رها کنید.

با این حال ، با دانستن اینکه کارکنانتان بهترین دارایی شرکت شما هستند ، احتمالا از این کار در دوران همه گیری کرونا ویروس خودداری کرده اید. درعوض، از این فرصت استفاده کرده اید تا با آنها ارتباط برقرار کنید، اعتماد خود را نسبت به آنها اعتبار سنجی کرده و در بعضی موارد به دنبال کاهش اختیارات حقوق آنها هستید.

بر اساس مقاله ای از محققان دانشگاه های هاروارد ، استنفورد ، دانشگاه شیکاگو و دانشگاه بریتیش کلمبیا ، 52 درصد از شرکت های استارتاپ به موجب بیماری همه گیر کرونا ویروس تحت تأثیر مثبت قرار گرفته اند و هیچ تأثیر منفی ای را نپذیرفته اند.

بیل ترنچارد ، یکی از شرکای شرکت First Round Capital ، یک شرکت سرمایه گذاری ریسک پذیر در سانفرانسیسکو ، گفت که ایجاد اختلالات همه گیر در بسیاری از برنامه های تجاری شرکت های نمونه کارهای وی نقش داشته است.

وی گفت: “هر گرایش دیجیتالی که شاهد پیشرفت آن بودیم ، خواه بازی چند نفره بصورت آنلاین باشد یا کار توزیع شده یا تجارت الکترونیکی ، همه سریعتر شده اند.” “تقریباً هر کسی که دارای یک شرکت مبتنی بر سرمایه گذاری باشد ، در حال پیشرفت در این روند است و به همین دلیل واقعاً برای آنها خوب بوده است.”

این آینده ای نیست که بسیاری از افراد در ماه مه برای استارت آپ ها پیش بینی می کردند ، زمانی که ما گزارش دادیم که 41 درصد از استارت آپ ها در طی سه ماه در خطر تمام شدن نقدینگی هستند. سرمایه گذاری کندتر شد.

اما پس از آن، سرمایه گذاری هایی که به دنبال بازده از هرجایی بودند که بازدهی پیدا کردند ، دوباره سر و صدا پیدا کردند. نیاز آنها برای سرمایه گذاری در فناوری به داغترین بازار IPO دامن زده است ، و راه اندازی Snowflake رایانش ابری را به بزرگترین نرم افزار IPO تاکنون تبدیل کرده است.

ترنچارد گفت که اشتیاق برای سرمایه گذاری در شرکت های فن آوری عمومی به بازار سرمایه های خصوصی نیز منتقل شده است. وی گفت: “بازارهای سرمایه برای شرکت های فناوری بسیار سود آور است.” “اگر شما یک شرکت خوب ، بازار مناسب محصول و رشد خوب دارید ، می توانید در این محیط پول جمع کنید.”

اما همه گل های رز برای استارت آپ ها نیستند – البته خطری است که همه گیر جهانی کرونا ویروس پایان می دهد. ترنچارد گفت بسیاری از مصرف کنندگان و شرکت ها اکنون در حال سرمایه گذاری در فناوری هستند تا با واقعیت جدید خود سازگار شوند ، اما ممکن است با از بین رفتن خطر آنها کاهش یابد.

وی گفت: “من تعجب می كنم كه آیا پس از ایجاد واكسن  و كاهش میزان هزینه هایی كه از ویروس كرونا مشاهده می شود ، موجی به عقب بازمی گردد؟”

با این وجود وی گفت ،  کرونا ویروس به سادگی سرعت خود را به سمت جلسات از راه دور و توزیع کار سرعت می بخشد. وی گفت: “همه چیز برای ماندن در اینجاست.” “من فکر می کنم که احتمالاً تغییراتی وجود خواهد داشت ، اما روند طولانی مدت یکسان است و این موارد باعث به کارگیری بسیاری از فناوری ها می شود.”

شما نه تنها به تیم تان نزدیکتر شده اید، بلکه به عنوان یک شرکت آمادگی بیشتری برای مقابله با موج رکود اقتصادی جدید دارید. این آخرین موضع انسانیت نیست. به جای قرار گرفتن در سناریوی تاریک و نابود شدن ، خود را تقویت کنید و از فرصتی که ویروس کرونا فراهم کرده استفاده کنید. به عنوان یک شرکت استارتاپ، این تنها راه زنده ماندن است.

Total
0
Shares
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Previous Post
زعفران

زعفران گرانترین ادویه جهان

Next Post
خشونت علیه زنان

روز جهانی مبارزه با خشونت علیه زنان (25 نوامبر)

Related Posts