کرونا و تاثیرات مثبت آن بر جهان 1

می خواهیم طی این مقاله نکات مثبتی که در راستای فاجعه انسانی و اقتصادی کشورها به نام کرونا ویروس (Covid-19) که در حال حاضر با آن روبرو هستند را بررسی کنیم. در زیر یک لیست جمعی از چند راهی است که ممکن است جوامع ما پس از همه گیری کرونا بهبود یابد.

کرونا

 

اول ، پنج پیامد مثبت دائمی:

1-گسترش برنامه های انتقال وجه نقد در دوران همه گیری کرونا

گسترش برنامه های انتقال وجه نقد و گسترش دسترسی به سیستم مالی بیش از پیش ضرورت یافته است. فیلیپه لگا ، مدیر واحد تنظیم مقررات مالی وزارت دارایی کلمبیا (URF) گفت: “قابل توجه ترین تأثیر (همه گیری ویروس کرونا) افزایش استفاده از حساب های بانکی توسط فقرا بوده است.

در کلمبیا ، با استفاده از ابزارهای دیجیتال ، بیش از یک میلیون حساب از ابتدای شیوع کرونا ویروس باز شده است تا افراد بتوانند وجه نقد دریافت کنند. برخی از این حساب ها توسط واسطه های غیر بانکی ارائه دهنده پرداخت دیجیتالی ارائه می شوند. اما این بحران همچنین بانک ها را مجبور به رقابت با خدمات رایگان به مشتریان در پایه هرم اقتصادی – اجتماعی کرده است.

 

2-سرمایه گذاری بیشتر در بیمارستان ها:

کلمبیا در ژانویه گذشته 5400 واحد مراقبت های ویژه(ICU)  داشت. امروز 7،279  واحد است ، رقمی که احتمالاً ادامه خواهد داشت. تعداد هواکش ها نیز بسیار افزایش یافته است. روند مشابهی در سایر کشورهای منطقه نیز مشاهده می شود. بعد از پایان همه گیری کرونا ویروس، تعداد بیشتری تخت بیمارستان در منطقه ای وجود دارد که در این منطقه کمتر از استاندارد جهانی بود.

 

3-استفاده بیشتر از فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT):

کرونا

همه گیری کرونا ویروس باعث استفاده بیشتر از فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT)  و دیجیتالی شدن شده است. شرکت ها و افراد به سرعت ابزارهای مجازی را برای انجام فعالیت هایی که قبلاً حضوری بودند تطبیق داده اند. این به معنای دسترسی بیشتر به اطلاعات و دانش و همچنین بهره وری است.

با این وجود ، شکاف دسترسی به ICT را نیز آشکار کرده است. در کلمبیا ، حدود 50٪ دانش آموزان مدارس دولتی یا در خانه از اتصال باند پهن برخوردار نیستند یا در صورت داشتن ، رایانه یا رایانه لوحی برای اتصال ندارند. این ارقام در سایر کشورهای آمریکای لاتین تفاوت چندانی ندارند. سرمایه گذاری در فناوری اطلاعات و ارتباطات ضروری است ، زیرا با کاهش نیاز به حمل و نقل به احیای اقتصاد و حتی ممکن است به محیط زیست کمک کند.

4-آگاهی بیشتر در مورد اثرات بحرانهای پیش بینی شده مانند تغییرات آب و هوایی

همه گیری کرونا ویروس قابل پیش بینی بود و اثرات مخرب آن باعث افزایش هوشیاری ما نسبت به سایر روندهایی می شود که می توانند نتایج مشابه یا حتی بدتر داشته باشند. افزایش نگرانی برای سلامتی ما و کره زمین ، ممکن است منجر به تصمیماتی شود که در واقع با تغییر آب و هوا مقابله می کنند.

 

5-بیزاری از سفرها و جلسات غیرضروری

همه گیری کرونا، زمانی را که در سفر تلف می کنیم ، برجسته کرده است، نیازی به ذکر هزینه های اقتصادی مرتبط با آن نیست. فناوری کنفرانس ویدیویی در حال حاضر جایگزین بسیار قابل قبول و دوستانه تری است. ما جلسات کارآمد و مقرون به صرفه تری با همکاران ، مشتریان و تأمین کنندگان خواهیم داشت. (و همچنین تحمل خود را در جلسات بی پایان و بدون هدف مشخص کاهش داده ایم).

باید اضافه کنم که بحران کرونا نیز به نوعی اثبات بخش دولتی بوده است. در گذر زمان رسوایی های مرتبط با فساد اقتصادی یا ناکارآمدی دولت ها باعث عدم اعتماد و برداشت منفی از بخش دولتی شده است. اما در میان این بحران ، دستگاه دولتی به عنوان منبع راه حل برای عواقب چنین شوک بزرگی تلقی شده است.

بخش عمومی به سرعت در تعدادی از جبهه ها ، از بهداشت عمومی گرفته تا حفظ درآمد خانوارها ، به سرعت پاسخ داده و حمایت از مشاغل را به عنوان خط نجات ارائه داده است.

این میراث مثبتی خواهد بود (اگر باقی بماند) ، زیرا ورود بخش دولتی به موارد خارجی و سایر شکستهای بازار ضروری است و معمولاً افق بیشتری برای برنامه ریزی نسبت به عوامل خصوصی دارد.

 

دوم ، دستاوردهای غیر دائمی که همه گیری کرونا برای ما به ارمغان آورده است:

کاهش CO2 و سایر آلاینده ها

کاهش جرم (از جمله میزان قتل) و تصادفات جاده ای.

استفاده کمتر از کاغذ

(استفاده کمتر از کاغذ که منجر به استفاده بیشتر از اسناد PDF شده و این روند در طول همه گیری 50٪ افزایش یافته است)

زمان شناسی افزایش یافته است

دیگر بهانه ای برای دیر رسیدن به یک جلسه وجود ندارد ، دلیل این امر ترافیک وحشتناکی است که بیشتر ساکنان کلان شهرهای کشورها را آزار می دهد.

سرانجام ، بزرگترین دستاورد مثبت همه گیری کرونا ویروس: زندگی خانوادگی پیشرفته

 

همه ما آنقدر مشغول روزمرگی های “زندگی” بوده ایم، بسیاری لحظات واقعی را که با عزیزانمان داشتیم از دست داده ایم. برنامه های شلوغی چون دویدن برای تأمین هزینه های زندگی و یا حتی عجله برای حضور در جلسات فوری.

مطمئناً شاید شما آنقدر خوش شانس بودید که هر از چند گاهی به تعطیلات خانوادگی بروید. اما حتی در آن صورت، آن پرونده های معلق که در مرکز کاری خود منتظرند وحشت داشته اید؟

اکنون ، وضعیت کرونا ویروس بر نحوه ایجاد و حفظ روابط شما تأثیر مثبت گذاشته است. شما باید وقت خود را با خانواده خود بگذرانید و کارهای خود را بهتر برنامه ریزی کنید. این در واقع به شما کمک می کند تا آینده بهتری برای کار و خانواده خود بسازید.

با کند شدن جریان زندگی ، ما راه هایی برای برقراری ارتباط با مردم پیدا کرده ایم. با عزیزانتان ارتباط برقرار کنید و خاطراتتان را مرور کنید.

اگرچه همانطور که برخی از افراد در گفتگو های توییتری اظهار کردند ، این یک شمشیر دو لبه است. خشونت های درون خانوادگی نیز افزایش یافته است.

دیگر دستاوردها :

تغییر کامل سبک زندگی برای رعایت بهداشت بهتر

بهداشت داشتن دیگر فقط یک عادت خوب نیست ، بلکه مهارتی است که برای زنده ماندن به آن نیاز دارید.

روزگار تغییر کرده است و مردم اکنون می دانند که تمیز نگه داشتن خود چقدر مهم است. مهندسی انسان به عنوان حیوانات اجتماعی ، توانایی ارتباط با هم نوعان است. این تغییر نخواهد کرد و این چیزی است که ما نمی توانیم تغییر دهیم. این اواخر همه گیری کرونا ما را از چگونگی انجام بهداشتی تر کارهایمان آگاه ساخته است.

از دست دادن گرفته تا بوسیدن، همه ما تغییر خوبی به سبک زندگی داده ایم. ما امروز در دوران همه گیری ویروس کروناحساسیت بیشتری به اینکه هنگام سرفه کردن دهانمان را بپوشانیم نشان می دهیم ، و پس از لمس هر چیز دیگری دستهای خود را شستشو می دهیم زیرا می دانیم که اگر این کار را نکنیم چه اتفاقی می افتد.

 

نوآوری متاثر از همه گیری کرونا برای ارتباط برقرار کردن و کمک به یکدیگر

قرنطینه به سبب همه گیری کرونا ویروس از ایده ها ، خلاقیت ، نکات و ترفندهایی برای غلبه بر رکود و کمک به جوامع ما استقبال می کند. شرکت های سراسر دنیا به فکر ارائه طیف وسیعی از محصولات و خدماتی هستند که به شما امکان می دهد به همان اندازه با تیم های خود و همچنین عزیزانتان ارتباط برقرار کنید. یافتن راه های خلاقانه برای اینکه اجازه ندهد حوصله چهار دیوار شما را بگیرد، به حق جدیدترین روند است !

 

شرایط همه گیری ویروس کرونا روش تفکر جدیدی را شکوفا کرده است. سازمان ها نمی توانند به طور كلی فعالیت خود را متوقف كنند و هر كدام در حال ارائه ایده های نهایی برای جذب و حفظ مشتری و كارمندان خود هستند.

این امر همچنین می تواند منجر به پیشرفت و نوآوری شود. می بینید که نوآوری هیچ وقت اتفاقی نمی افتد مگر وقتی محیط آن را اقتضا می کند! و این یعنی منتظر جالبترین ایده هایی باشیم که می توانند در دوران همه گیری کرونا در دنیا طوفان بپا کنند.

 

موج جدیدی از ابزارها و نرم افزارها در اثر همه گیری کرونا ویروس

شرکت ها به ابزارها و نرم افزارهای آنلاین نیاز دارند که می تواند به شما کمک کند این تغییر مسیر را به کلاسهای دیجیتال و فضای اداری مجازی بی نقص تبدیل کنید.

این درها را به روی برنامه های کاربردی باز کرده است که به شما امکان می دهد گردش کار و فرایندهایی را که هنگام اجرای تیم های خود یا آموزش یا یادگیری دیجیتال بسیار مهم هستند ، شناسایی و تقویت کنید.

از ربات های خودآزمایی گرفته تا پروتکل های اضطراری خودکار ، این روند همچنین راه را برای سیستم های حضور بی سنج بیومتریک ، ردیابی زمان یا سایر ابزارهای همگانی هموار کرده است که اساساً می توانند در آن گام بردارند و جایگزینی برای گردش کار موجود شما باشند تا تجارت شما را به صورت مجازی اداره کند.

مجموعه عمده ای از ابزارها و نرم افزارهایی که می توانند به شما کمک کنند تا از یک بیماری همه گیر دیگر زنده بمانید یا یکی از مواردی که می تواند به شما کمک کند تا در اطراف گردش کار خود کار کنید ، مورد استقبال قرار می گیرند. این گره های بزرگ سازمان ها و کارخانه ها را وادار کرده است تا گامی به سوی دوران رباتیک بردارند تا اقدامی قابل تأمل برای مقابله با چنین بیماری همه گیر متوقف کردن صنایع تولید برای چندمین بار باشد.

 

جریان کار از راه دور تبدیل به جریان اصلی

اکنون بسیاری از شرکت ها از راه دور کار می کنند و 100٪ نیروی کار بصورت مجازی کار می کند – دفاتر فیزیکی کمی تا صفر. با تعطیل شدن شهرها ، سازمان های سراسر جهان مجبور شدند این حرکت اجباری را به سمت قلمرو کار از راه دور هدایت کنند.

سرمایه گذاری های انجام شده برای فضاهای بزرگ رو به زوال است و شرکت ها در واقع اجازه نمی دهند موقعیت های جغرافیایی در هنگام استخدام استعدادهای خود در این بین قرار بگیرند.

قرنطینه باعث شده است که همه مشاغل 100٪ از راه دور فعالیت هایشان را ادامه دهند. این امر همچنین به تیم ها کمک کرده تا به یکدیگر اعتماد کنند. شرکت ها در حال ورود به این فرهنگ هستند که به صداقت کارمندان خود اعتماد کنند و ایمان داشته باشند کارکنان با وفاداری کار خواهند کرد. با این اوصاف، آینده کار بعد از COVID-19 قطعاً خوب به نظر می رسد!

 

املاک و مستغلات ارزان قیمت در شهرها

اداره مشاغل از راه دور دیگر امری نیست که فکر کنیم غیرممکن است و همچنین می تواند این موج گسترده در املاک و مستغلات ، به ویژه در کلان شهرها تغییراتی ایجاد کند. با توجه به اینکه مشاغل متوجه شده اند که دیگر برای ارائه بی نظیر کسب و کار خود دیگر مانند همیشه به فضای فیزیکی جذاب و بزرگی در مرکز شهر احتیاج ندارند ، تقاضا برای مکان های “گرم و گیرا”  کاهش می یابد.

فاصله ها دیگر چالشی نیستند. شرکت ها مجبورند استعدادهایی فراتر از کد پستی را استخدام کنند تا زمانی که منابع کافی وجود داشته باشد. وقتی نیاز به ساختمانهای فیزیکی کاهش می یابد ، طبیعتاً تقاضا برای آن نیز کاهش می یابد که قیمت ها را پایین می آورد. بنابراین ، برای همه مقرون به صرفه می شود.

 

آموزش، دیجیتالی و مقرون به صرفه تر می شود

بیماری همه گیر تهدیدی برای کل سیستم آموزشی بود. مدارس ، دانشگاه ها و کالج ها تعطیل شده اند. بله ، غم انگیز است اما آیا هنوز با دید روشن تری نگاه کرده اید؟ موسسات آموزشی راهی برای غلبه بر این مجموعه از رویدادهای بسیار چالش برانگیز پیدا کرده اند. کلاسها دوباره به لطف فناوری آغاز شده است.

کلاسهای آنلاین برای موسسات آموزشی عرف جدیدی شده است و دارای مزایای کمی و کیفی نیز می باشد. اکنون موسسات می توانند در هزینه های زیرساختی صرفه جویی کنند و در نتیجه ، دانشجویان هزینه اصلی را متحمل نمی شوند و آموزش مقرون به صرفه تر می شود.

علاوه بر این ، والدین در مورد چگونگی تدریس کلاس دانش دست اولی خواهند داشت و می توانند مستقیماً در جریان درک کودک از مفاهیم قرار بگیرند. مهمتر از همه اینکه با رشد سیستم آموزش آنلاین ، ما می توانیم افزایش دسترسی به آموزش را در هر بخش از جامعه داشته باشیم.

هنوز برای تعیین اثرات پایدار همه گیری کرونا خیلی زود است ، اما نتیجه نهایی این است که بحران ها به ما امکان تصمیم گیری و اجرای سیاست هایی را می دهند که در شرایط عادی دشوار هستند. بزرگترین اشتباه این است که برای حل و فصل مسائلی که آینده ما را تحت تأثیر قرار می دهد و از مزایای این وضعیت استفاده نکنیم.

در حالی که در این شرایط سخت کرونایی هستیم ، می توانیم خوش بینی را به این اوقات سخت و دشوار اضافه کنیم.

Total
0
Shares
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Previous Post
okr

OKR راهکاری برای یک مدیریت طوفانی

Next Post
زنان

زنان و روز جهانی مبارزه با خشونت علیه زنان (25 نوامبر)

Related Posts