بهترین سایت های استارتاپی ایران

سایت های استارتاپی

بهترین سایت های استارتاپی ایران

استارتاپ چیست؟ شاید با شنیدن نام استارتاپ و نحوه روش های آن فکر کنید که نام یک اپلیکیشن باشد! و یا اینکه حتی تصورتان این باشد که استارتاپ یک شرکت مجموعه کوچک و یا یک شرکت باشد که در آن هیچگونه رشد و در آمدزایی صورت نمی گیرد. در واقع استارتاپ یک مجموعه است که به صورت موقت فعالیت داشته و هدفش یک سبک کسب و کار جدید و در عین حال تکرار پذیر است.

این استارتاپ ها ایده های خلاقانه و جدید دارند. به زبانی دیگر می توان گفت که چنین سازمان هایی، مجموعه ای از افراد باهوش و خوش فکر هستند. در استارتاپ، معمولا از روشهایی استفاده می شود که نه تنها از آن کسب در آمد شود، بلکه هدف این است که این ایده های خلاقانه و نو آوری ها را در قالب یک محصول و خدماتی خاص ارائه دهند.

به طور کلی استارتاپ به شرکتی گفته می شود که به واسطه بنیاین گذار خود اداره شود. این کسب و کار ها نیاز به سرمایه گذارانی قوی دارند و اگر سرمایه گذاری نباشد، شرکت هم دوامی نخواهد داشت.

یکی از بهترین شرکت های استارتاپی که در سال 1990 فعالیت داشت، شرکت داتکام بود. در آن زمان تمامی سرمایه گذاران علاقه شدیدی به چنین استارتاپ هایی داشتند و به راحتی در چنین مجموعه هایی سرمایه گذاری می کردند. در بیان دیگر باید بگوییم که استارتاپ از جمله کسب و کارهایی است که بر پایه فناوری بنا می شود اما این فناوری پایه اصلی کسب و کار نیست!

باید بگوییم که تمامی استارتاپ ها به نوعی از دنیای تکنولوژی و فناوری استفاده می کنند تا کار خود را بهتر به مردم بشناسانند.

بهترین سایت های استارتاپی ایران
بهترین سایت های استارتاپی ایران

تعریف استارت آپ به بیانی ساده

برای تعریف استارتاپ یک قالب بندی کلی وجود دارد که در بالا به آن اشاره کردیم، اما بسیاری از کار آفرینان و سازمان های بزرگ که تجربه شروع استارتاپ را داشتنه اند تعاریف مختلفی از آن دارند.

 • تعریف استارت آپ توسط مرکز کسب و کارهای کوچک آمریکا (USSBA):
  یک کسب و کار که به نوعی وابسطه به تکنولوژی است و برای رشد بیشتر پتانسیل بسیاری دارد.
 • تعریف استارت آپ توسط استیو بلنک:
  استارتاپ به سازمانی گفته می شود که یک کسب و کارجدید و قابل تکرار را طراحی کرده است.
 • تعریف استارت آپ توسط اریک ریس:
  اریک ریس می گوید که استارتاپ یک مجموعه انسانی است که هدف کلی آن ها ارائه خدماتی جدید یا محصولی متفاوت است.
 • تعریف استارت آپ به عنوان یک واژه انگلیسی در دیکشنری وبستر:
  عملیات تنظیم و راه اندازی یک عملیات یا حرکت
بهترین سایت های استارتاپی ایران
بهترین سایت های استارتاپی ایران

معرفی انواع استارتاپ

 1. استارتاپ سبک زندگی
  استارتاپ سبک زندگی، به استارتاپی گفته می شود که در زندگی روزمره مان از آن استفاده می کنیم. فرض کنید که شما کنترل کننده یک دستگاه بازی در شهربازی هستید و ضمن اینکه خودتان هم باید برای کنترل دستگاه بازی در آن حضور داشته باشید، باید به دیگران هم در ازای دریافت مبلغی خدمات برسانید. در این شرایط هم شما لذت و تفریح بیشتری نسیب تان می شود و هم کسب در آمد می کنید.
 2. کسب و کارهای کوچک
  در استارتاپ های کوچک، یکی از اعضای خانواده مالک این مجموعه است و اداره آن را به عهده دارد. هدف از این استارتاپ ها تامین مخارج خانواده است.
 3. استارتاپ های گسترش‌ پذیر
  بهترین استارتاپ ها همین استارتاپ های گسترش پذیر هستند و معمولا به صورت گروهی یا به اصطلاح خوشه ای با هم فعالیت می کنند و ایده های خود را مطرح کرده و در نهایت بهترین ایده را مورد بررسی قرار می دهند.
 4. استارتاپ هایی که طراحی شده اند تا به سرعت فروخته شوند
  در چنین استارتاپ هایی قصد شخصی که آن را راه اندازی کرده است، رسیدن به سودی کلان می باشد. برای مثال شخصی یک سایت طراحی می کند و پس از رسیدگی به آن، سایت را با قیمتی عالی به فروش می رساند. هدف سازنده این استارتاپ تنها فروش آن به سازمان های بزرگ است.
 5. استارتاپ های اجتماعی
  در چنین استارتاپ هایی تنها هدف، کسب در آمد و سود دهی بیشتر نیست! بلکه این چنین مجموعه هایی همیشه در تلاش اند که دنیا را به جای بهترین برای زندگی انسان ها تبدیل کنند.
 6. بزرگترین شرکت های استارتاپ
  در چنین استارتاپ هایی، شرکت های بزرگ مجبورند به خاطر تغییر سلیقه مشتریان خود برنامه های جدید را بر روی استارتاپ شان اعمال کنند.
  بست فارسی در این مقاله قصد دارد به تحلیل و معرفی بهترین شتاب دهنده های ایرانی در سال 98 بپردازد.
برترین شتاب دهنده های ایرانی
برترین شتاب دهنده های ایرانی

وب سایت ستاک از برنامه های موفق مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف و از بهترین شتاب دهنده های ایرانی است که از اواخر سال 1393 آغاز به کار نمود. هدف اصلی این برنامه پرورش ایده های خلاقانه دانشجویان و نخبگان می باشد. به عبارتی ستاک قصد دارد فضایی را برای پرورش تفکر خلاق و همچنین نوآوری بین دانشجویان دانشگاه و کارآفرینان به وجود آورد تا با استفاده از آن میزان ریسک دوره اولیه آغاز فعالیت کسب و کارها را به میزان قابل توجهی کاهش دهد تا بتواند گامی در جهت تجاری سازی ایده ها بردارد.

ستاک از شتاب دهنده های ایرانی است که در طی سال های فعالیت خود توانسته اقدامات مهمی انجام دهد و کارنامه بسیار پر باری داشته باشد. این برنامه تاکنون تواسته با بیش از 2000 ایده مصاحبه نماید و از 101 استارتاپ حمایت کند و بر روی 22 استارتاپ سرمایه گذاری داشته باشد.

سایت ستاک در حال حاضر به دو زبان انگلیسی و فارسی در دسترس می باشد.

شما نیز اگر به حوزه فناوری و فعالیت های استارتاپی علاقه دارید و دارای ایده های جالبی هستید می توانید با ثبت ایده خود در ستاک، در جلسه مصاحبه آن حضور یابید. افرادی که ایده آن ها  مورد تایید ستاک قرار گیرد می توانند از امکانات و خدمات حمایتی این برنامه استفاده نمایند و حتی در نشست های هفتگی و رویداد استارتاپ تریگر شرکت نمایند.

دسته بندی استارتاپ تریگر موجب شده است که وب سایت ستاک به یکی از بهترین سایت های استارتاپی موجود در این زمینه تبدیل گردد. در واقع استارتاپ تریگر به دانشجویان این امکان را می دهد که ظرف یک مدت 6 روزه با فضای استارتاپی بیشتر آشنا شوند. 4 روز اول این دوره به شرکت در کارگاه های آموزشی اختصاص یافته است و دانشجویان می توانند در این کارگاه ها با چهره های برتر استارتاپی آشنا شوند و گفتگوی کوتاهی با آن ها داشته باشند.

دو روز دیگر دوره برای رقابت با سایر تیم های موجود در رویداد در نظر گرفته شده است و دانشجویان می توانند برای موفقیت بیشتر از سال بالایی های استارتاپی کمک بگیرند. در نهایت با داروی شدن ایده ها تیم برتر انتخاب می شود و جایزه به او تقدیم می گردد. استارتاپ تریگر در واقع یک رویداد آموزشی، ترویجی، رقابتی است که به کشف ایده های برتر و حمایت از آن ها می پردازد.

خدمات شتاب دهنده شریف در حوزه استارتاپ‌ ها

 1. با استفاده از شرکت های دانش بنیان شریفی و شبکه بزرگ کارآفرینان از استارتاپ ها حمایت فکری، فنی و حقوقی می کند.
 2. به تیم های تایید شده کمک می کند تا بتوانند نیروی انسانی مورد نظرشان را به منظور رسیدن به اهداف خود و توسعه تیم، تامین نمایند.
 3. شرایطی را فراهم می کند که تیم های پذیرش شده بتوانند با شبکه بزرگ سرمایه گذاران شتابدهنده ارتباط برقرار نمایند تا راحت تر مراحل ترقی را طی کنند.
 4. برگزاری کارگاه های آموزشی در زمینه فنی و تخصصی و همچنین مدیریت متناسب با هر استارتاپ.
 5. به منظور تامین نیاز مالی استارتاپ ها برای عملیاتی نمودن برنامه های خود تا سقف 25 میلیون تومان سرمایه در اختیار آن ها قرار می دهد.
 6. در مجتمع خدمات فناوری دانشگاه صنعتی شریف مکانی را به صورت رایگان در اختیار استارتاپ قرار می دهد.

خدمات شتاب دهنده شریف در حوزه‌ ی استارتاپ‌ های سخت افزاری

در این شتاب دهنده نیز خدماتی مشابه سایر استارتاپ های فعال در حوزه فناوری اطلاعات ارائه می گردد. البته در این شتاب دهنده بنا به نیاز استارتاپ ها دو خدمت منحصر به فرد نیز ارائه می شود.

 1. فراهم نمودن شرایطی که استارتاپ ها بتوانند با شرکت های دانش بنیان رابطه برقرار نمایند و از تجربیات آن ها استفاده کنند.
 2. فراهم نمودن شرایطی که استارتاپ ها بتوانند با ستادهای معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و آزمایشگاه های تخصصی ارتباط برقرار نمایند.
بزرگترین شتاب دهنده های ایران
بزرگترین شتاب دهنده های ایران
 1. بیشترین مراجعین از کشورهای: ایران، ایالات متحده امریکا.
 2. بیشترین بازدید از سایت های: گوگل، دانشگاه صنعتی شریف، شاپرک، ورزش 3، یاهو.
 3. رتبه محتوای بی ارزش سایت: %36.9.
 4. میزان بازدید متوسط از صفحات سایت: 3.5.
 5. میزان متوسط حضور هر نفر در سایت: 3:25.
 6. کلمات کلیدی مهم سایت: دانشگاه شریف، sharif university of technology، دانشگاه صنعتی شریف، سامانه تغذیه شریف، مرکز رشد دانشگاه شریف.

امکانات سایت شتاب دهنده ستاک

 • دسته بندی شتابدهنده شریف.
 • دسته بندی ثبت استارتاپ.
 • دسته بندی ثبت رزومه.
 • دسته بندی ثبت منتور.
 • دسته بندی ثبت سرمایه گذار.
 • دسته بندی استارتاپ تریگر.
 • دسته بندی وبلاگ.

این سایت با کلمه کلیدی “سایت شتاب دهنده” پنجمین سایت جستجو گوگل می باشد.

بهترین سایت های استارتاپی
بهترین سایت های استارتاپی

این سایت یکی از بزرگترین شتاب دهنده های ایران است که به منظور معرفی استارتاپ ها، به اشتراک قرار دادن اخبار و آموزش های دنیای استارتاپی و همچنین رواج فرهنگ کار آفرینی در اواخر سال 1394 راه اندازی شد.

در واقع هفته نامه شنبه، رسانه اختصاصی استارتاپی ایران می باشد و معمولا آن را در بیش از 30 شهر توزیع می کنند. این هفته نامه را علاوه بر پخش کردن در 30 شهر، در 800 شرکت استارتاپی، ادارات، بانک ها، موسسات، هلدینگ ها، پارک های علم و فناوری، رویدادهای سراسر کشور و … نیز پخش می کنند.

برترین کارشناسان و مشاورانی که در زمینه استارتاپ فعالیت دارند و همچنین برجسته ترین روزنامه نگاران ایران با این هفته نامه همکاری دارند. وب سایت شنبه به بخشی تحت عنوان فروشگاهی اینترنتی مجهز است که کاربران می توانند با مراجعه به آن ویدئوهای آموزشی، ویدئو سمینارها، کتاب و مقالات که همگی در زمینه استارتاپ ها هستند را خریداری نمایید. با مراجعه به کافه بازار می توانید اپلیکیشن شنبه را دانلود نمایید.

سایت استارتاپی هفته نامه شنبه به دو زبان  فارسی و انگلیسی در اختیار کاربران قرار دارد

بهترین شتاب دهنده های ایران
بهترین شتاب دهنده های ایران
 1. بیشترین مراجعین از کشورهای: ایران، ایالات متحده امریکا.
 2. بیشترین بازدید از سایت های: گوگل، linkedin.com، ایوند، واتس اپ، شنبه پرس.
 3. رتبه محتوای بی ارزش سایت: %45.7.
 4. میزان بازدید متوسط از صفحات سایت: 3.20.
 5. میزان متوسط حضور هر نفر در سایت: 4:23.
 6. کلمات کلیدی مهم سایت: شنبه مگ، شنبه، هفته نامه شنبه، جشنواره وب و موبایل، یلدا سامیت.

امکانات سایت هفته نامه شنبه

 • دسته بندی موضوعات (استارتاپ چیست؟، اخبار اکوسیستم، رشد کسب و کار، بازاریابی، جذب سرمایه، منابع انسانی).
 • دسته بندی شنبه TV ، رادیو شنبه.
 • دسته بندی اخبار.
 • دسته بندی فروشگاه.
 • تب خرید اشتراک هفته نامه شنبه ، آرشیو PDF هفته نامه از شنبه شاپ.
 • تب یادداشت های فعالان اکوسیستم استارتاپی.
 • تب آخرین اخبار شنبه پرس، اخرین مطالب.
 • تب گفتگو های شنبه.
 • تب آرشیو.
بهترین شتاب دهنده های ایرانی
بهترین شتاب دهنده های ایرانی

سایت اکوموتیو از بهترین سایت های استارتاپی و رسانه ای تخصصی است که اوایل آذر سال 1396 راه اندازی شد. این سایت در واقع رویدادهای جامعه استارتاپی و اخبار این حوزه را منتشر می نماید. همچنین علاوه بر اطلاع رسانی در این زمینه به منظور معرفی و پیشرفت بهتر استارتاپ ها محتواهای کاربردی و موثری را تولید نموده و در سایت خود قرار می دهد.
اکوموتیو قسمتی از سایت خود را به معرفی بهترین استارتاپ های ایران اختصاص داده و به منظور دسترسی راحت تر کاربران این بخش را به 98 گروه دسته بندی نموده است، هر گروه به استارتاپ های یک حوزه خاص مانند اخبار و فناوری، آموزش و مجازی و اپلیکیشن ساز اختصاص داده شده. کابران با مراجعه به هریک از این قسمت ها می توانند استارتاپ های مورد نظر خود را دنبال نمایند. همچنین استارتاپ هایی نوپا نیز می توانند در این سایت نام استارتاپ خود را در حوزه مربوطه ثبت نمایند.

بهترین شرکت های استارتاپی
بهترین شرکت های استارتاپی
 1. بیشترین مراجعین از کشورهای: ایران، ایالات متحده امریکا.
 2. بیشترین بازدید از سایت های: گوگل، اکوسیستم، دیجی کالا، هفته نامه شنبه، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری.
 3. رتبه محتوای بی ارزش سایت: %54.9.
 4. میزان بازدید متوسط از صفحات سایت: 2.85.
 5. میزان متوسط حضور هر نفر در سایت: 3:12.
 6. کلمات کلیدی مهم سایت: سهام یاب، علی بابا، اکوموتیو، شتاب دهنده، استارتاپ های ایرانی.

امکانات سایت شتاب دهنده اکوموتیو

 • دسته بندی اخبار، رویدادها.
 • دسته بندی لیست استارتاپ ها (لیست منتور ها، لیست سرمایه گذار ها، لیست فضاهای کار اشتراکی و …).
 • دسته بندی داشبورد اکوسیستم.
 • دسته بندی دانشنامه استارتاپی، راه اندازی استارتاپی.
 • دسته بندی معرفی استارتاپ ها، داشتان شکست استارتاپ ها.
 • دسته بندی مقالات (ایده های استارتاپی، مقالات تحلیلی، مدرسه کار آفرینی و …).
 • دسته بندی چند رسانه ای (ویدئو، اسلاید، اینفوگرافیک، آزمون های کار آفرینی).
 • تب ایده و خلاقیت.
 • تب اکوسیستم و استارتاپی ها.
 • تب مقالات تحلیلی.
 • تب چند رسانه ای.
 • تب رویداد ها.
 • تب آخرین اخبار، اخرین مطالب.
 • تب ویژه نامه (کشاورزی، سرمایه گذاری خطر پذیر، هوش مصنوعی، فین تک، اجتماعی).

این سایت با کلمه کلیدی “سایت شتاب دهنده” نهمین سایت جستجو گوگل می باشد.

سایت استارتاپ ایران
سایت استارتاپ ایران

باشگاه کارآفرینی تیوان از برترین شتاب دهنده های ایرانی است که در اواخر سال 1395 راه اندازی شد. هدف اصلی این مجموعه غیر انتفاعی ترویج فرهنگ کارآفرینی در بین نوجوانان و جوانانی است که به حوزه کارآفرینی علاقمند هستند.

افرادی که عضو باشگاه کارآفرینی تیوان شوند می توانند در دورهمی های تیوان شرکت کنند که نتیجه آن خلق ایده های جدید در ذهن آن ها می باشد، همچنین می توانند از مربیان و منتورهایی که با باشگاه همکاری دارند در جهت افزایش اطلاعات خود در زمینه کارآفرینی و کسب و کار کمک بگیرند. این افراد در نهایت و پس از طی این مراحل آمادگی لازم برای حضور در شتابدهنده ها را پیدا می کنند و در صورت نیاز می توانند با سرمایه گذاران برای پیشرفت کسب و کار خود همکاری نمایند.

این مجموعه از بهترین سایت های استارتاپی ایران است که در طی سال ها کوتاه فعالیت خود اقدامات مهمی انجام داده و کارنامه کاری درخشانی دارد، به طوری که در حال حاضر دارای 650 عضو، 158 رویداد آموزشی، 1262 ساعت کارگاه برگزار نموده و از 157 تیم استارتاپی حمایت می کند.

خدمات شتاب دهنده تیوان

 1. راه اندازی رویداد های کارآفرینی (معرفی، نمایش ایده و طرح، ارتباط نزدیک اعضا با کارآفرینان موفق).
 2. راه اندازی رویدادهای آموزشی (برگزاری دوره‌ های آموزشی برای اعضا و افراد غیرعضو، به منظور آشنایی با مباحث کارآفرینی و کسب و کار و همچنین آشنایی با دانش فنی روز در زمینه‌های تخصصی).
 3. برگزاری جلسات حل مسئله (با هدف ایده‌ پردازی برای کمک به رفع مشکلات یک عضو، با کمک اعضای دیگر).
 4. راه اندازی رویدادهای جذب ایده (با هدف جذب ایده‌‌ های کارآفرینانه توسط سرمایه‌گذاران و شتاب دهنده‌ ها و بنگاه‌ های اقتصادی بزرگ و معتبر).
 5. فضای کار اشتراکی (باشگاه کارآفرینی تیوان فضای کار اشتراکی را در اختیار کارآفرینان و علاقه‌ مندان به این حوزه که در مراحل ابتدایی بوده و نیاز به کسب دانش و تجربه دارند قرار می‌ دهد).
 6. گردهمایی اعضا (به منظور تقویت روابط اجتماعی بین نسل آینده کارآفرینی).
سایت های استارتاپی
سایت های استارتاپی
 1. بیشترین مراجعین از کشورهای: ایران.
 2. بیشترین بازدید از سایت های: گوگل، اکوموتیو، ویرگول، زاویه، باکس
 3. رتبه محتوای بی ارزش سایت: %56.0.
 4. میزان بازدید متوسط از صفحات سایت: 1.6.
 5. میزان متوسط حضور هر نفر در سایت: 1:57.
 6. کلمات کلیدی مهم سایت: تیوان، کسب و کار، استارت آپ، استارتاپ، فضای کار اشتراکی.

امکانات سایت شتاب دهنده تیوان

 • دسته بندی همراهان تیوان.
 • دسته بندی درخواست عضویت.
 • دسته بندی رویداد ها.
 • دسته بندی وبلاگ.
 • تب هدف، شکل گیری ایده، شروع به کار.
 • تب استارتاپ.
 • تب سرمایه گذار.
 • تب برگذارکننده رویداد.
 • تب مدرس حوزه کارآفرینی، علاقه مند به کارآفرینی.

این سایت با کلمه کلیدی “سایت شتاب دهنده” چهاردهمین سایت جستجو گوگل می باشد.

شتاب دهنده های برتر ایران
شتاب دهنده های برتر ایران

این سایت از شتاب دهنده های برتر ایران است که با هدف سرمایه گذاری مداوم و شتابدهی غیر متمرکز فعالیت خود را از بهمن ماه سال 1398 آغاز نمود. سایت 100 استارتاپ سعی دارد با کمک نهاد های خصوص و دولتی، سایر شتابدهنده ها و کارآفرینان شرایطی را ایجاد کند که استارتاپ ها سریع تر بتوانند رشد کنند و به همین منظور هر ساله به 100 استارتاپ که در شروع فعالیت خود هستند 20 میلیارد تومان سرمایه اختصاص می دهد.

لیست شتابدهنده های ایران
لیست شتابدهنده های ایران
 1. بیشترین مراجعین از کشورهای: ایران.
 2. بیشترین بازدید از سایت های: گوگل، اکوموتیو، دیجیاتو،  linkedin.com، ویرگول.
 3. رتبه محتوای بی ارزش سایت: %35.3.
 4. میزان بازدید متوسط از صفحات سایت: 4.7.
 5. میزان متوسط حضور هر نفر در سایت: 9:28.
 6. کلمات کلیدی مهم سایت: صد استارتاپ، 100 استارتاپ، 100 استارت آپ، ۱۰۰ استارتاپ، 100startups.ir.

امکانات سایت 100 استاراپ

 • دسته بندی روش فعالیت.
 • دسته بندی رهبران، سرمایه گذاران و همکاران.
 • دسته بندی ثبت نام سرمایه پذیر.
 • دسته بندی اخبار و محتوا.
 • تب محتوا و مقالات.

این موارد 10 سایت هستند که در این پست امکان پذیر نبود.

Total
0
Shares
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Previous Post
لرزش‌گیر

لرزش‌گیر پیشرفته سنسور شیفت در گوشی‌های سامسونگ

Next Post
روان‌شناسی مرضی

روان‌شناسی مرضی چیست

Related Posts
فریلنسر

مهم‌ترین نکات فریلنسر شدن در دوره مقابله با ویروس کرونا

      فریلنسرینگ، دورکاری یا کار در منزل همه به معنی داشتن شغلی به‌صورت آزاد و خارج…
ادامه مطلب