ایونت‌های نمایشگاهی و 4 دلیل برای حضور کسب‌وکارها

ایونت‌های نمایشگاهی

صنعت ایونت‌های نمایشگاهی یکی از مهم‌ترین و اصلی‌ترین ارکان اقتصاد کشور است. اما شیوع بیماری کرونا، تغییرات بسیاری در ایونت‌های نمایشگاهی ایجاد کرده و فعالان این عرصه خسارات فراوانی متحمل شده‌اند. همه ما امیدواریم که با مهار و کنترل ویروس کرونا، ایونت‌های نمایشگاهی را بتوان به روال سابق برگرداند.

اما در این مقاله قصد داریم دلایل شرکت در ایونت‌های نمایشگاهی را توضیح بدهیم.

فکر می‌کنید اگر فرصتی داشته باشید که بتوانید مشتریان فعلی و مشتریان بالقوه خود را همزمان به صورت حضوری ملاقات کنید تا چه اندازه برای کسب‌وکار شما مفید خواهد بود؟ بله درست است، بسیار زیاد!

قطعا می‌دانید ملاقات حضوری برای جلب اعتماد مشتریان راهکار بسیار خوبی است.

یکی از راه‌هایی که این فرصت طلایی را در اختیار شما قرار می‌دهد، شرکت در ایونت‌های نمایشگاهی است. ممکن است این راهکار هزینه‌بر به نظر برسد اما در عین حال یک روش بازاریابی پرسود نیز محسوب می‌شود؛ بنابراین از تمام فرصت‌ها و نمایشگاه‌های کوچک و بزرگی که برگزار می‌شود، استفاده کنید.

ایونت‌های نمایشگاهی

چرا باید در ایونت‌های نمایشگاهی شرکت کنیم؟

ایونت نمایشگاهی = رشد و توسعه برند

شما چه هدفی مهم‌تر از پیشرفت کردن و توسعه برند خود دارید؟ درواقع تمام تلاش‌هایی که در زمینه‌های مختلف انجام می‌دهید در راستای ارتقاء و رشد پیداکردن کسب‌وکاری است که راه انداخته‌اید.

به طور کلی رویدادها یکی از روش‌های موثر برندینگ هستند. برای کسب‌وکارهایی که در راستای فروش بیشتر باید به شهرت برسند و اعتماد مخاطبان را کاملا جلب کنند، شرکت در ایونت‌ها، به طور ویژه ایونت‌های نمایشگاهی، تاثیرگذاری بالایی دارد.

شاید بتوان گفت که رویدادها راهی برای پرزنت کردن شرکت و برند شما هستند که نه تنها شما را به مشتریان می‌شناسانند، بلکه به رقبا و شرکت‌هایی که در حوزه کاری شما هستند نیز نشان می‌دهند که شرکت شما تا چه اندازه مصمم در کار و قوی است.

ایونت نمایشگاهی = فروش بیشتر

اگر در یک نمایشگاه غرفه‌ای می‌زنید، این غرفه حکم یک نمایندگی فروش را برای برند شما دارد. یعنی بازدیدکنندگان نمایشگاه برای دیدن محصولات یا خدمات شما ممکن است به خرید آن‌ها ترغیب شوند.

از آنجایی در نمایشگاه‌ها شما و مشتریانتان به صورت مستقیم و بدون واسطه با یکدیگر ملاقات می‌کنید، فرایند فروش خیلی سریع‌تر رخ می‌دهد. از طرفی دیگر، شما خیلی راحت می‌توانید این افراد را تبدیل به مشتریان وفادار خود کنید.

ایونت نمایشگاهی = ارتباط مستقیم

دلیل دیگری که حضور شما در ایونت‌های نمایشگاهی را توجیه می‌کند، ارتباط مستقیم و شناخت بیشتر مشتریان است. در ملاقات حضوری شما این فرصت را دارید که ابهامات مشتریان خود را برطرف کرده و به سوالات آن‌ها درباره شما و برندتان پاسخ دهید. کاری که در صورت عدم حضور در این رویدادها شاید هرگز نتوانید انجام دهید.

ایونت‌های نمایشگاهی

ایونت نمایشگاهی = شناخت رقبا

مسلما شما تنها برندی نیستید که تصمیم گرفته از مزایای شرکت در یک نمایشگاه بهره‌مند شود. برندها و شرکت‌های دیگری نیز به این فکر افتاده‌اند. با شرکت در ایونت‌ها این امکان برای شما فراهم می‌شود که در کنار رسیدگی به مشتریان خود و فروش محصولات یا خدماتتان به آن‌ها، نسبت به رقبای خود نیز شناخت بیشتری پیدا کنید و آن‌ها را بشناسید.

درواقع رصد کردن وضعیت دیگر شرکت‌ها به شما در بهبود شرایط شرکت خودتان کمک می‌کند. گاهی اوقات می‌توانید از آن‌ها ایده بگیرید. ببینید شرکت‌های دیگر، مخصوصا آن‌هایی که موفقیت زیادی کسب کرده‌اند، به چه صورت در نمایشگاه حضور پیدا می‌کنند. با بررسی تمام جوانب می‌توانید اشکالات کار خود را نیز برطرف کرده و روز به روز بهتر شوید.

 

سخن پایانی

در این مقاله اصلی‌ترین و مهم‌ترین دلایل شرکت در رویدادهای نمایشگاهی را ذکر کردیم. اما «شنیدن کی بود مانند دیدن!»

یعنی تا زمانی که رسما در یک نمایشگاه حضور پیدا نکنید، نمی‌توانید تاثیرات آن‌ بر کسب‌وکارتان را مشاهده کنید.

 

منبع

ایونت‌های نمایشگاهی

Total
0
Shares
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Previous Post
وایت پیپر

وایت پیپر چیست و چگونه آن را بخوانیم ؟

Next Post
رویداد

رویداد آغاز راه بازاریابی دیجیتال 30 بهمن ماه 1399

Related Posts