اپل ضخامت و برآمدگی دوربین آیفون ۱۳ و ۱۳ پرو را افزایش می‌دهد

اگرچه فاصله تقریبا زیادی تا معرفی نسل بعدی آیفون‌ها داریم، اما تا به امروز گزارش‌های زیادی درباره آن‌ها منتشر شده.

حالا جدیدترین آن‌ها از افزایش ضخامت و برآمدگی دوربین آیفون ۱۳ و ۱۳ پرو نسبت به نسل کنونی خبر می‌دهد.

طبق این گزارش، ضخامت مدل‌های آیفون ۱۳ از ۷.۴ میلی‌متر نسل کنونی به ۷.۵۷ میلی‌متر افزایش پیدا می‌کند که البته این افزایش ۰.۱۷ میلی‌متری برای اکثر کاربران قابل تشخیص نخواهد بود.

در حالی که این افزایش ضخامت قابل چشم‌پوشی است، نمی‌توان به همین راحتی از برآمدگی بیشتر دوربین گذشت.

برآمدگی دوربین آیفون ۱۲ و ۱۲ پرو در محدوده ۱.۵ تا ۱.۷ میلی‌متر قرار دارد، اما برای نسل آینده آن‌ها این میزان افزایش چشمگیری خواهد داشت.

انتظار می‌رود ضخامت برآمدگی دوربین آیفون ۱۳ به ۲.۵۱ میلی‌متر برسد و این برآمدگی برای مدل پرو برابر ۳.۶۵ میلی‌متر باشد.

در نسل بعدی آیفون‌ها بجای اینکه هر لنز به صورت جداگانه بیرون آمده باشد، کل ماژول ضخامتش افزایش می‌یابد و طراحی مشابه آیپد پرو ۲۰۲۰ پیدا می‌کند.

آیفون ۱۳

در کنار افزایش ضخامت، ابعاد کلی ماژول دوربین اصلی هم افزایش خواهد داشت. ابعاد ماژول دوبین آیفون ۱۲ و ۱۲ پرو برابر ۲۸ در ۳۰ میلی‌متر است، اما در آیفون ۱۳ به ۲۹ در ۲۹ میلی‌متر می‌رسد تا طراحی مربعی داشته باشد.

در مدل پرو، ابعاد این ماژول برابر ۳۶ در ۳۷ میلی‌متر خواهد بود. بنابراین احتمالا دوربین مدل پرو و پرو مکس در نسل جدید آیفون یکی خواهد بود.

طبق شایعات، فناوری لرزشگیر سنسور شیفت احتمالا به آیفون ۱۳ پرو هم راه پیدا می‌کند و شاید حتی به نسخه استاندارد هم اضافه شود. این فناوری در کنار بهبود عملکرد لرزشگیر، کیفیت خروجی در شب را هم افزایش می‌دهد.

این احتمال وجود دارد که آیفون ۱۳ پرو و ۱۳ پرو مکس برای سنسور استاندارد و اولترا واید به چنین فناوری مجهز شوند، بنابراین اپل چاره‌ای جز افزایش اندازه و ضخامت ماژول دوربین آن‌ها نخواهد داشت.

شاید کوپرتینویی‌ها تصمیم بگیرند که محل قرارگیری دکمه‌های روی فریم را هم تغییر دهند.

اخیرا تصاویری از ماکت آیفون ۱۳ پرو مکس منتشر شده بود که این دستگاه را در زوایای مختلف نشان می‌داد. انتظار می‌رود آیفون‌های آینده با چیپ A15 Bionic، دوربین بهتر و ارتباط ۵G سریع‌تر از راه برسند.

منبع

Total
0
Shares
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Previous Post
ایلان ماسک

نظرسنجی ایلان ماسک: مایلید با دوج ماشین‌های تسلا را خریداری کنید؟

Next Post
کوچینگ

کوچینگ برای چه کسانی مناسب است؟

Related Posts