اپل برای نیمه اول سال 2021، 30 درصد افزایش تولید آیفون در نظر دارد

اپل

اپل

گزارش شده است، شركت اپل قصد دارد در نیمه اول سال 2021 تا 96 میلیون دستگاه آیفون تولید كند كه تقریباً 30 درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال دارد.

 

در این گزارش به نقل از افراد آشنا به این موضوع ، غول فناوری مستقر در کوپرتینو از تأمین كنندگان خواسته است كه حدود 95 تا 96 میلیون آیفون از جمله آخرین آیفون 12 و همچنین آیفون 11 و SE قدیمی تر تولید كنند ، اگرچه كمبود قطعات اصلی می تواند هدف را تهدید كند.

مردم پیش بینی کردند که پیش بینی آزمایشی تمام سال که اپل با تأمین کنندگان خود به اشتراک گذاشته ، نشان می دهد که قصد دارد در سال 2021 تا 230 میلیون دستگاه آیفون بسازد ، از جمله مدل های قدیمی و جدید.

آنها افزودند که این افزایش 20 درصدی را نسبت به سال 2019 نشان می دهد ، اگرچه هدف در پاسخ به هر گونه تغییر در تقاضای مصرف کننده به طور منظم بررسی و تجدید نظر می شود.

 

اپل دو سال متوالی از کاهش حمل و نقل گوشی های هوشمند را در سال های 2018 و 2019 ثبت کرده است. بر اساس داده های شرکت تحقیقاتی IDC ، در 9 ماه نخست امسال ، محموله های آن در حدود 116 میلیون دستگاه آیفون بوده است که فقط 1 درصد نسبت به سال کاهش داشته است.

 

بیشتر این پیشرفتها از محدوده آیفون 12 حاصل شده است، پاسخ اپل به تلفنهای هوشمند 5G سامسونگ الکترونیک و Huawei Technologies که از زمان قرار گرفتن در قفسه های فروشگاه در این سه ماه تقاضای زیادی داشته است. برنامه تولید آزمایشی برای سال 2021 تقریباً برابر با 231.5 میلیون آیفون حمل شده در سال 2015 است.

اپل

اپل همچنین در حال تهیه یک برنامه تولید تهاجمی برای رایانه های گران قیمت خود از جمله MacBook Pro و iMac Pro برای سال 2021 است.

این شرکت درحال جایگزینی پردازنده های مرکزی اینتل در صف رایانه های خود با پردازنده های خودکار ساخته شده با استفاده از فناوری طراح تراشه انگلیسی Arm است.

اپل قبلاً سه مدل MacBook را معرفی کرده است که از پردازنده مرکزی M1 خود در اواخر سال 2020 استفاده می کنند و اعلام کرد انتقال کامل آن به پردازنده های داخلی طراحی شده حدود دو سال طول می کشد.

یکی از افراد گفت ، غول فناوری ایالات متحده همچنین برای سال آینده در حال کار بر روی یک Apple TV جدید است که یک وسیله سرگرمی خانگی برای خدمات درخواستی ویدیو است.

 

سفارشات آیفون اپل در حالی صورت می گیرد که صنعت تلفن های هوشمند با دو تحول روبرو شده اند:

  • کمبود مولفه جدی
  • رقابت شدید برای سهم بازار هواوی.

 

سازندگان دستگاه ها در تلاشند تا اجزای حیاتی به ویژه نیمه هادی ها و نمایشگرهایی را که برای ساخت آنها به چندین ماه زمان نیاز دارند، تأمین کنند و پیش بینی رونق ویروس کرونا در تقاضای مصرف کننده را داشته باشند.

گزارش ها حاکی از آن است، اپل قبلاً اجزایی را كه برای iPad ها در نظر گرفته شده است ، در نظر گرفته و آنها را برای محدوده آیفون 12 تخصیص داده است.

در همین حال ، همتای گوشی های هوشمند شیائومی هدف تولید جسورانه 240 میلیون تلفن هوشمند را برای سال آینده به تأمین كنندگان داده است كه احتمالاً این امر باعث تشدید كمبودهای صنعت می شود.

شیائومی همانند همتایان خود در تلاش است تا با عقب نشینی هواوی به دلیل تحریم های ایالات متحده ، رد پای خود را در خارج از کشور گسترش دهد.

 

اپل در طی همه گیری ویروس کرونا

در طی همه گیری ، اپل سعی کرد تا حد امکان تراشه های پردازنده را ذخیره کند تا از ایجاد اختلال در زنجیره تامین جلوگیری کند. چندین ناظر بازار ، از جمله CLSA و Jefferies ، اظهار داشتند كه اپل برخی سفارشات تراشه های پردازنده A14 خود را برای دوره ژانویه تا مارس قطع كرده است ، اگرچه مدیران این صنعت گفتند كه این احتمالاً نشان دهنده “تعدیل فصلی” و تقاضای كلی برای نیمه اول 2021 هنوز سالم است.

اپل

یکی از مدیران صنعت تراشه گفت: “اجزای بسیاری وجود دارد که قرار است وارد آیفون ها شوند ، نه تنها پردازنده های اصلی.” “تنظیمات اپل نشان می دهد که آنها اکنون پردازنده های کافی برای پاسخگویی به برنامه تولید خود را دارند اما هنوز در حال تعقیب سایر اجزای مورد نیاز هستند.”

تأمین کنندگان ابتدا نگران چشم انداز محدوده 5G آیفون 12 پس از آن بودند که بیماری همه گیر توسعه را مختل کرد و حدود یک ماه عرضه آن را به تأخیر انداخت. در آوریل ، زمانی که بحران جهانی بهداشت برای اولین بار ایالات متحده را آزار می داد ، اپل حتی فکر می کرد تا سال آینده منتظر رونمایی از این ترکیب باشد.

با این وجود استقبال گرم از آن شده است ، در حالی که مصرف کنندگان در ایالات متحده و چین در حال حاضر برای برخی از مدل های iPhone 12 Pro حداکثر چهار هفته در صف انتظار هستند.

جف پو ، تحلیلگر GF Securities، گفت که اکثر تأمین کنندگان و ناظران بازار تقاضای گلگون برای سال 2021 را پیش بینی می کنند و محموله های آیفون “مطمئناً” سال آینده به رشد باز خواهند گشت. این تحلیلگر گفت ، با این وجود هنوز در مورد مقیاس صعودی عدم اطمینان وجود دارد.

 

“بازار نسبت به سال 2021 بسیار خوش بین است ، اما باید کمی محتاط باشیم که آیا واقعاً چنین عالی خواهد بود یا فقط مطابق با انتظارات همه است.

 

 

Total
0
Shares
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Previous Post
فروش

 تفاوت های بازاریابی و فروش در روش های B2B و B2C

Next Post
فناوری

پیش بینی 5 مورد از فناوری های آینده

Related Posts