او ام دی (OMD) خلاق در برنامه ریزی رسانه های جمعی

او ام دی

شرکت تبلیغاتی او ام دی

او ام دی (OMD) خلاق در برنامه ریزی رسانه های جمعی |

این شرکت  در حوزه رسانه و همچنین ارائه راه حل های یکپارچه بازاریابی فعالیت دارد و به جهت ارائه رویکردهای خلاقه در زمینه برنامه ریزی و خرید و فروش رسانه، شهرت زیادی برای خود بدست آورده است بطوریکه توسط Advertising Age به عنوان آژانس برتر سال ۲۰۰۳  و ۲۰۰۵ انتخاب شد و براساس اطلاعات Gunn Report از سال ۲۰۰۴ به بعد بیشترین جوایز را در حوزه فعالیت خود کسب کرده است و در سال ۲۰۱۴ نیز توسط Adweek به عنوان آژانس برتر رسانه دار در جهان برگزیده شده است.

Optimum Media Direction یا به طور خلاصه OMD در سال ۱۹۹۶ ابتدا در فرانسه و با اتحاد اعضای Omnicom یعنی “دی دی بی” ، “بی بی دی او” و “تی بی دبلیو ای ” آغاز شد و با شروع به کار دفتر مکزیکو این شرکت به سوی ایجاد یک شبکه بین المللی حرکت کرد.

روند روبه رشد این مجموعه در سال ۱۹۹۸، باعث افتتاح دفترهای هنگ کنگ، چین و تایوان گردید. از نکات جالب توجه در این سال افتتاح شعبه مجارستان بر اساس ارائه خدمت به دو مشتری بزرگ یعنی “کوکاکولا” و “وودافون” بود. در ۱۹۹۹ دفترهای چک، تایلند، مالزی، لهستان، یونان و سنگاپور همزمان با دریافت اولین جایزه شیر طلایی کن توسط افتتاح شد و توسعه شبکه با افتتاح دفتر ۲۰۰۱ در آرژانتین ادامه یافت. در سال ۲۰۰۷ نیز استراتژی توسعه OMD باعث تاسیس دفتر در کشور مهم و پرجمعیت هند گردید.

در حال حاضر این مجموعه در ۸۰ بازار جهانی با داشتن بیش از ۱۱۰۰۰ هزار پرسنل فعالیت دارد.

اهم فعالیت های OMD
همانطور که اشاره شد، مجموعه “او ام دی” با در اختیار داشتن چنین نیروی عظیمی، خدمات متنوعی به مشتریان ارائه می دهد. از جمله این خدمات می توان به رسانه های دیجیتال و همراه، کسب وکار الکترونیک، بهینه سازی برای موتورهای جستجو(SEO)، تولید محتوا و تولید سرگرمی برای نام های تجاری، تحقیقات بازار، مشاوره و تدوین برنامه های تبلیغات و رسانه اشاره کرد.

مشتریان مهم
شرکت های اپل، فدکس، گوگل، اینتل، کوکاکولا، وودافون، لویس، مک دونالد، نیسان موتور، ویزا، رنو و پپسی جزو مشتریان مهم مجموعه OMDدر سرتاسر جهان می باشد. لازم به ذکر است که شبکه ” او ام دی ” در زمینه خرید و فروش رسانه های فیزیکی و دیجیتال، تحقیقات بازاریابی و برنامه های اجرایی تبلیغات خدمات ارائه می کند و بخش های خلاقه کمپین مانند طراحی گرافیک و یا ساخت تیزرهای تبلیغاتی توسط سایر شرکت های Omnicom و یا آژانس های همکار ارائه می گردد و تمرکز اصلی OMD بر ارائه خدمات خلاقانه رسانه می باشد.

تبلیغ منتخب
همانگونه که در بخش های مختلف این نوشته اشاره شد، زمینه فعالیت ” او ام دی ” برنامه ریزی رسانه است. بنابراین هدف از ارائه محتوای تبلیغ منتخب تنها بهانه ای است برای معرفی فعالیت های این مجموعه در زمینه کمپین جدید این شرکت در سال ۲۰۱۶ با نام Go Eurotunnel Le Shuttle. این مجموعه سعی کرده است با ارائه راهکارهای خلاق، نظر مردم اروپا را در موقع شلوغ سال به مسافرت از طریق مسیرهای جایگزین جلب نماید. این تبلیغ با مجموعه ای از رسانه های دیجیتال، وبلاگ های اختصاصی، خبرنامه های مختلف و درج اخبار در روزنامه ها پوشش داده شده است.

این نوشته بخشی از سلسله مطالبی است که  در ستون من با عنوان “ستاره های تبلیغات” ، سه شنبه ها در روزنامه فرصت امروز به چاپ می رسد. جا دارد اینجا از سرکار خانم ” نگار مرادی ” که من را در نوشتن این سلسله مطالب یاری می دهند، کمال تشکر و امتنان را داشته باشم. همچنین از سرکار خانم “عربی” سردبیر محترم روزنامه “فرصت امروز” سپاسگزارم که این فرصت را به من دادند تا دیدگاه های اینجانب در این روزنامه منعکس شود.

منبع 

Total
0
Shares
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Previous Post
ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ و مفهوم دقیق آن

Next Post
سی‌دی پراجکت

سی‌دی پراجکت به مدیران پروژه‌ی ساخت بازی Cyberpunk 2077 پاداش قابل توجه‌ای اختصاص داد

Related Posts