اهمیت اپلیکیشن ها در رونق کسب و کار

اپلیکیشن

اپلیکیشن چیست و چه کاربردی در دنیای دیجیتال کنونی دارد؟

اپلیکیشن

امروزه رسانه های دیجیتال نقش موثری در بازآفرینی استراتژی های فروش و بازاریابی دارند، در دنیای پیشرفته امروز رونق کسب و کار بسیار وابسته به یادگیری استراتژی های نوین بازاریابی است. اپلیکیشن ها امروزه یکی از ضروری ترین گزینه ها برای پیاده سازی استراتژی های بازاریابی نوین و تعامل با مخاطب محسوب می شود.

اپلیکیشن یک برنامه کاربردی ، که به عنوان نرم افزار کاربردی نیز شناخته می شود ، بسته نرم افزاری رایانه ای است که عملکرد خاصی را مستقیماً برای کاربر نهایی یا در برخی موارد برای برنامه دیگری انجام می دهد. یک برنامه کاربردی می تواند مستقل یا گروهی از برنامه ها باشد. این برنامه مجموعه ای از عملیات است که برنامه را برای کاربر اجرا می کند.

نمونه هایی از اپلیکیشن ها شامل پردازنده های کلمه ، برنامه های پایگاه داده ، مرورگرهای وب ، ابزارهای توسعه ، ویرایشگرهای تصویر و سیستم عامل های ارتباطی هستند. برنامه ها از سیستم عامل رایانه و سایر برنامه های پشتیبانی کننده ، معمولاً نرم افزار سیستم ، برای عملکرد استفاده می کنند.

انواع اپلیکیشن ها

برنامه ها می توانند از جهات مختلف متفاوت باشند ، از جمله نحوه ساخت ، استفاده از نوع بستر ، منبع آزاد یا اختصاصی یا اینکه برای کدام بازار استفاده می شوند.

به عنوان مثال ، یک توسعه دهنده اپلیکیشن تلفن همراه کد خود را به عنوان یک برنامه بومی ، وب یا ترکیبی می نویسد. و این اصطلاحات همچنین می تواند برنامه های دسک تاپ را توصیف کند.

توسعه دهنده یک برنامه بومی را کدگذاری می کند تا روی سخت افزار خاصی مانند دوربین یا GPS و با همان زبان برنامه نویسی سیستم عامل اصلی اجرا شود. به عنوان مثال ، برنامه Photos در Mac OS X با Objective-C همان زبانی که Mac OS X از آن استفاده می کند ، نوشته شده است.

اپلیکیشن

کاربر نهایی معمولاً از طریق مرورگر وب ، مانند Google Chrome ، به یک برنامه وب دسترسی پیدا می کند. یک توسعه دهنده می تواند برنامه های وب را به چندین زبان از جمله JavaScript ، CSS و HTML بنویسد ، اما نمی تواند به سخت افزاری که برنامه روی آن نصب شده دسترسی پیدا کند.

برنامه های ترکیبی دارای رابط های برنامه کاربردی (API) هستند که می توانند به منابع دستگاه دسترسی پیدا کنند ، مشابه برنامه محلی ، اما معمولاً به زبانهایی مانند HTML و CSS نوشته می شوند. علاوه بر این ، توسعه دهندگان اغلب برنامه های تلفن همراه را برای کار در یک سیستم عامل خاص کدگذاری می کنند.

در سال 2017 حدودا 197 میلیون بارگیری اپلیکیشن انجام شده است و انتظار می رود در سال 2021 تعداد بارگیری ها به 352.9 میلیارد برسد این به چه معناست؟

زمان آن فرا رسیده است که با داشتن اپلیکیشن مخصوص به کسب و کار خود برای استفاده از شرایط موجود اقدام کنید. نه تنها این بلکه از طریق تلفن همراه ، می توانید با کمک گزینه های تبلیغات درون برنامه ای ، درآمد کسب و کار خود را افزایش دهید.

از این رو ، برای طولانی مدت ، یک برنامه تلفن همراه می تواند برای رشد کسب و کار بسیار مفید باشد و از طریق آن سود بیشتری کسب کند. در اینجا نکات و ترفندهایی وجود دارد که می تواند به شما کمک کند تا یک اپلیکیشن کاربر پسند برای ارتقا business تجارت خود بسازید.

برون سپاری یا توسعه داخلی در روند توسعه اپلیکیشن شما

شرکت های زیادی وجود دارند که از تیم توسعه داخلی خود می خواهند ایده هایی ارائه دهند که بتواند به آنها کمک کند تا یک اپلیکیشن مناسب برای مخاطبان بسازند.

با این حال ، ممکن است توسعه داخلی شما تجربه چندانی در مواجهه با مسائلی نداشته باشد که بتواند روند توسعه اپلیکیشن شما را حتی قبل از شروع کار نیز متوقف کند. این دلیلی است که باعث می شود شرکت ها به گزینه های برون سپاری روی بیاورند.

یک متخصص که سالها تجربه در برنامه های تلفن همراه را دارد ، گوشه و کنار اپلیکیشن را درک می کند. آنها به دلیل تخصص خود از نیازها و خواسته های مخاطبان آگاه خواهند شد.

همچنین ، به جز انتظارات شما ، لازم نیست که جزئیات بیشتری در مورد آنها ارائه دهید و آنها می دانند که چه کاری انجام دهند.

گزینه های دیگری مانند فریلنسینگ نیز برای توسعه اپلیکیشن وجود دارد. می توانید یک فریلنسر استخدام کنید تا کار را برای شما انجام دهد.

مقرون به صرفه خواهد بود و در بازه زمانی محدود نتایج مرتبط را ارائه می دهد. همچنین ، بهتر است مراقب یک توسعه دهنده محلی باشید تا بتوانید به راحتی با آنها در تماس باشید یا در دسترس باشند.

مخاطبان خود را بشناسید و بدانید اپلیکیشن های موبایل آسانترین منبع تبلیغ کار هستند. اما شکی نیست که این بستر همچنین بستری است که از طریق آن فرصتی برای ارتباط با مخاطبان خود پیدا می کنید.

این امکان را به کاربر می دهد تا با نام تجاری شما تعامل داشته باشد ، شکایات خود را بیان کند یا حتی محصول شما را بخرد. اما قبل از آن ، شما باید تقاضا و نیاز مخاطبان خود را درک کنید.

در وهله اول چه عواملی باعث می شود که آنها به دنبال اپلیکیشن شما باشند؟ به عنوان مثال ، مردم به آمازون می روند زیرا بهترین خدمات تجارت الکترونیکی را برای سالها ارائه می دهد.علاوه بر این ، برنامه آنها کاربر پسند است و اکنون در سیستم عامل های مختلف موجود است. اینها ممکن است دلایل کمی داشته باشد اما در هنگام جذب مخاطب کارآمدترین است.

کاربر بیشتر وقت و پول خود را صرف اپلیکیشن های تلفن همراه و سپس در وب سایت ها می کند ، اگر برنامه ای را دوست دارد ، دوباره برمی گردد. همه چیز به وفاداری بستگی دارد و شما فقط باید روی آن کار کنید.

وب سایت یا اپلیکیشن موبایل؟ کدام یک؟

این احتمال وجود دارد که شما در مورد ساخت یا عدم ساخت یک اپلیکیشن سردرگم شده باشید. در این نوع سناریوها ، می توانید به راحتی سراغ گزینه وب سایت موبایل بروید. اینها چیزهای مهمی است که در جهان اپلیکیشن اثری عظیم برجای گذاشته است.

مردم با استفاده از وب سایت اما در قالب یک برنامه کاربردی ، خدمات و محصول خود را به نمایش می گذارند. اجرای یک وب سایت در بستر وسیعی از دستگاه های تلفن همراه سازگار است. شما حتی مجبور نیستید پروژه را به خارج از کشور واگذار کنید زیرا تیم داخلی شما به راحتی این نوع کارها را برای شما انجام می دهد.

درباره عملکرد، با تیم خود و تمام جنبه های گرافیکی که می خواهید در برنامه وب سایت همراه با رابط کاربری قرار دهید ، بحث کنید. توسعه دهنده اصلی یا طراح گرافیک شما می تواند در زمینه جزئیات اساسی کار به شما کمک کند.

اگر برنامه کامل داشته باشید ، در صورت تمایل می توانید یک توسعه دهنده برون سپاری یا حتی یک تیم توسعه برنامه وب استخدام کنید. آنها می توانند وب سایت برنامه ای را بدون هیچ مشکلی برای شما ایجاد کنند. این کار مقرون به صرفه خواهد بود و باعث می شود که یک توسعه دهنده برای کار روی پروژه وقت زیادی را صرف کند.

شما باید بدانید که اپلیکیشن شما چه چیزی را به فروش می رساند یا اینکه ایده اصلی شما چیست. این در واقع به شما کمک می کند تا در مورد ظاهر و احساس برنامه خود تصمیم بگیرید.

اپلیکیشن

همچنین ، شما می توانید فونت و رنگ لوگو را برای برنامه خود انتخاب کنید. معمولاً مردم در مرحله شروع به آن اهمیت زیادی نمی دهند و سپس بشدت پشیمان می شوند. جدا از این ، شما باید نوع محتوایی را که باید در برنامه خود قرار دهید بدانید.

با این حال ، شما همیشه می توانید زمینه خود را رشد دهید ، اگر در حال اجرا هستند ، بهتر است اپلیکیشن تلفن همراه خود را با کانال YouTube یا حتی وبلاگ خود تلفیق کنید. همه چیز در مورد آیفون و اندروید است، زمانی شما توسط تعدادی سیستم عامل برای یک تلفن هوشمند محاصره شده بودید.

ولی اکنون زمان تغییر کرده است و مردم آخرین خداحافظی خود را با تلفن های Window و BlackBerry اعلام کرده اند. اکنون همه چیز در مورد اندروید و آیفون است که اکثریت مردم را به خود اختصاص داده است.

هر دو سیستم عامل به سرعت در حال رشد هستند و صاحبان مشاغل نیز بیشتر و بیشتر بر روی این سیستم عامل ها تمرکز می کنند. اکنون هر سیستم عامل دیگری از کار افتاده یا بی ربط شده است. حتی توسعه دهندگان بیشتر روی آنها تمرکز کرده اند که به آنها امکان می دهد اپلیکیشنی بسازند که با اندروید و آیفون به خوبی کار کند.

همچنین ، دلیلی برای عدم وجود هر دو وجود ندارد زیرا نرم افزاری وجود دارد که به شما امکان می دهد برنامه ای را برای هر دو سیستم عامل به طور همزمان راه اندازی کنید. نتیجه گیری پتانسیل تلفن همراه دیگر محدود به بازاریابی نیست. این فراتر از معاملات ، تعامل در شبکه های اجتماعی ، وفاداری مشتری و بهبود تصویر بازار از یک شرکت است.

همه صاحبان مشاغل اکنون به اپلیکیشن های موبایل وابسته هستند تا به یک هدف چالش برانگیزتر دست یابند و به نسبت زیادی مشتری دست پیدا کنند.

 

 

Total
0
Shares
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Previous Post
زنان

زنان و روز جهانی مبارزه با خشونت علیه زنان (25 نوامبر)

Next Post
کودکان

کودکان و تاثیر اپلیکیشن ها بر خلاقیت و آموزش آنها

Related Posts