افتتاحیه کارخانه نوآوری مشهد

کارخانه نوآوری

مراسم افتتاحیه ی کارخانه ی نوآوری مشهد

به گزارش اکسیر نیوز در تاریخ سه شنبه مورخ 14/11/1399 بازدیدی از کارخانه نوآوری مشهد به میزبانی مرکز نوآوری شهری شهرداری مشهد و با حضور شرکت دنیای فناوری اکسیر برگزار شد که در آن مدیران شتابدهنده‌های تخصصی استان، معاونت اشتغال و توسعه کارآفرینی اداره کل کار و امور اجتماعی، هیئت رییسه انجمن مراکز شتابدهنده و انجمن شرکت‌های دانش بنیان و نماینده پارک علم و فناوری استان و مدیران استارتاپ‌ها و فعالان زیست بوم نوآوری و کارآفرینی شهر مشهد بازدیدی را از مجموعه کارخانه نوآوری مشهد داشتند.

کارخانه نوآوری
شرکت دنیای فناوری اکسیر همزمان با انقلاب صنعتی چهارم که در سال 2016 رخ داد، متولد شده است؛ در این انقلاب، جهانی دیجیتالی‌تر، مرتبط‌تر، منعطف‌تر و پاسخگوتر در حال شکل‌گیری و توسعه است و در واقع یک پارادایم نوین زندگی با مبانی و نظریه‌های جدید از اقتصاد، جامعه‌شناسی، روان‌شناسی، تعلیم و تربیت و مدیریت همراه با ویژگی‌های منحصر به فردی است.
از این منظر اکسیر، یک بستر نرم افزاری تخصصی در حوزه خرید است که به کاربران و اهالی کسب و کار از طریق اپلیکیشن موبایل مختص کاربران، صاحبین کسب و کار و همچنین وب سرویس‌های عمومی و تجاری، اجازه‌ی فعالیت در شبکه‌ای تخصصی را با سرویس‌های متنوع ارائه می‌کند.
طی بازدید از کارخانه، مراسمی با عنوان چالش‌های پیش‌رو یک کارآفرین برگزار شد که طی آن یکی از بانوان موفق این عرصه به ذکر چالش‌ها و موانع پیش رویش پرداخت و کارشناسان مجرب حاضر در مراسم پس از مباحثه با ایشان جهت رفع موانع ذکر شده بایکدیگر به همفکری و تبادل نظر پرداختند.

کارخانه نوآوری
پس از پایان این مراسم هر استارتاپ به‌صورت مجزا از فضای کارخانه بازدید به عمل می‌آورد.
کارخانه نوآوری مشهد در سال ۱۳۹۷ طی تفاهم نامه‌ای سه جانبه بین شهرداری مشهد (دکتر محمدرضا کلایی) و معاونت علمی ریاست جمهوری (دکتر سورنا ستاری) و همچنین با همکاری شتابدهنده فردوسی، پایه‌ریزی شد. این کارخانه با هدف دریافت ایده ها، نوآوری ها و خلاقیت های افراد مستعد و توانمند در استان خراسان و بخصوص شمال شرق کشور شکل اجرایی گرفت و مراحل راه اندازی آن آغاز شد.
کارخانه نوشابه سازی قدیم (کوکا) شهر مشهد، که زمانی یکی از مشکلات بافت شهری محسوب می‌شد، امروزه با طراحی کارخانه نوآوری، تبدیل به مکانی برای بال و پر گرفتن ایده‌های نوین شده است. این فضا که با وسعت زیادی طراحی شده است، علاوه بر کاربری کارخانه نوآوری، به عنوان فضای سبز و پارک محلی برای ساکنین محله کوثر، مورد استفاده قرار می‌گیرد.
این مرکز با ایجاد ارتباطات و تعاملات قوی، فضا را برای رشد و بالندگی و توسعه کسب ‌و کارهای این شهر فراهم می‌نماید و تجربیات کسب و کارهای بزرگ و افراد صاحب نظر را در اختیار کسب و کارهایی که در ابتدای مسیر رشد خود هستند قرار می‌دهد.
از جمله گروه هایی که از ذینفعان کارخانه نوآوری بشمار می‌روند می توان به استارتاپ ها، پارک های علم و فناوری، سرمایه گذاران، شتاب دهنده ها، مراکز رشد و به طور کلی ارائه دهندگان خدمات به استارتاپ ها و کسب و کارهای جدید اشاره کرد. در واقع هدف کلی از راه اندازی کارخانه نوآوری، استفاده از منابع تجمیع شده برای تسهیل رشد و توسعه بیشتر کسب و کارها در جهت افزایش شانس موفقیت می باشد.
فراهم آوردن یک فضای مناسب و درخور برای حضور متخصصین و افراد حرفه‌ای، خلاق و ساعی یکی از مهم‌ترین عوامل شکل‌گیری کارخانه نوآوری مشهد است.

کارخانه نوآوری
کسب و کارها، جوانان، ریش سفیدان و افراد خبره و خوش فکر و کاربلد در کنار یکدیگر الگویی برای پیشرفت شهر مشهد و منطقه را تدوین خواهند نمود.
پس از بازدید جناب آقای ستاری، معاون علمی و فناوری رئیس جمهور از فضای کارخانه نوآوری، مدیران و کارآفرینان برتر جلسه‌ی تبادل نظر و گفتگویی با یکدیگر داشتند و مراسم با گرفتن چندین عکس یادگاری در قسمت‌های مختلف کارخانه پایان یافت.

Total
0
Shares
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Previous Post

راز ماندگاری یک رستوران, مادری کردن مدیر آن است.

Next Post
موسیقی

تاثیرات موسیقی بر مغز و بدن چیست؟

Related Posts