اظهار نظر بیل گیتس درباره ادامه همه گیری COVID-19

بیل گیتس

اظهارات اخیر بیل گیتس در رابطه با همه گیری و واکسن کرونا

بیل گیتس

بیل گیتس یکی از تأثیرگذارترین کارآفرینان و مدیران عصر حاضر در دنیای فناوری است.  او موسس مایکروسافت بوده و با عرضه محصولاتی پرطرفدار، به ثروتمندترین فرد جهان تبدیل شده است. او اخیرا اظهار داشته، چهار تا شش ماه آینده ممکن است بدترین دوره بیماری همه گیر COVID-19 باشد.

در هفته های اخیر ، ایالات متحده موارد رکورد ، مرگ و میر و بستری شدن در بیمارستان را تجربه کرده است.

بیل گیتس ، بنیانگذار مایکروسافت ، که موسسه وی بخشی از تلاش برای تولید و تحویل واکسن COVID-19 بوده است ، هشدار داده است که چهار تا شش ماه آینده می تواند بدترین دوران بیماری همه گیر ویروس کرونا باشد. در هفته های اخیر ، ایالات متحده موارد رکورد ، مرگ و میر و بستری شدن در بیمارستان را تجربه کرده است.

 

بیل گیتس هشدار چنین همه گیری را حدودا 5 سال پیش داده بود

آقای گیتس ، که در سال 2015 به جهانیان نسبت به چنین همه گیری هشدار داده بود ، به تازگی اظهار داشته است: “من فکر می کردم که ایالات متحده کار بهتری برای مدیریت آن انجام خواهد داد.”

متأسفانه چهار تا شش ماه آینده می تواند بدترین وضعیت همه گیر باشد. (پیش بینی موسسه سنجش و ارزیابی سلامت) بیش از 200000 مرگ اضافی را نشان می دهد.

بیل گیتس ، رئیس مشترک بنیاد بیل و ملیندا گیتس ، به CNN گفت: اگر ما از نظر ماسک زدن و عدم اختلاط ، از قوانین پیروی کنیم ، می توانیم از درصد زیادی از این مرگ و میرها جلوگیری کنیم.

 

COVID-19 تاکنون بیش از 290،000 نفر را در ایالات متحده کشته است.

 

بیل گیتس گفت: “به طور کلی ، هنگامی که من پیش بینی ها را در سال 2015 انجام دادم ، در مورد بالقوه مرگ و میر صحبت کردم. بنابراین ، این ویروس می تواند کشنده تر از آنچه که هست باشد. ما بدترین حالت را نداشتیم.

اما چیزی که من را متعجب کرده این است که تأثیر اقتصادی در ایالات متحده و سراسر جهان بسیار بیشتر از پیش بینی هایی است که من پنج سال پیش انجام دادم. ”

 

آقای گیتس گفت که بنیاد وی بودجه بسیاری از تحقیقات مربوط به واکسن ها را تأمین کرده است.

“ما تلاش بسیار در زمینه تحقیقات واکسن کرونا داشته ایم، در کاری به نام CEPI شریک هستیم که دومین سرمایه گذار بزرگ پس از دولت ایالات متحده است. ”

 

“بنابراین، در تشخیص، درمان و واکسن، ما می دانیم که علم کجاست، ما می دانیم که چگونه قطعات باید به صورت فوری جمع شوند.

و بنابراین تخصص ما در زمینه بیماری های عفونی ، که به طور معمول فقط به کشورهای در حال توسعه مربوط می شود ، برای کل بحران برای کل جهان استفاده شد.

بیل گیتس

بیل گیتس در پاسخ به سوال از دستورالعمل امضا شده توسط رئیس جمهور دونالد ترامپ که توزیع واکسن را برای آمریکایی ها در اولویت قرار می دهد ، قبل از اینکه به افراد دیگر کشورها برسد، اینگونه پاسخ داد: ایالات متحده باید به همه بشریت کمک کند.

 

ما می خواهیم اقتصاد جهانی رو به پیشرفت باشد. تلاش داریم مرگ ها را به حداقل برسانیم. بنابراین ، باید ظرفیت همه واکسن ها را افزایش دهیم. در ماه های آینده موارد اضافی دیگری نیز تأیید شده است که به راحتی می توان مقیاس تولید را تعیین کرد.

اما ایالات متحده از مراقبت های کاری کشورهای دیگر بهره مند شده است و ما نباید خودخواه باشیم که چگونه پیش برویم.

بیل گیتس در پاسخ به سوالی گفت که وی واکسن را به صورت علنی مصرف خواهد کرد همانطور که روسای جمهور سابق ایالات متحده ، بیل کلینتون ، جورج بوش و باراک اوباما گفته اند ، این عملکرد اعتماد مردم به واکسن را افزایش می دهد.

 

“من هم همین را انجام خواهم داد. هنگامی که نوبت من است – من نمی خواهم تکان بخورم ، اما وقتی نوبت من سر برسد ، واکسن را به وضوح استفاده می کنم ، زیرا فکر می کنم عدم انتقال آن برای همه افراد مفید است. ”

 

آقای گیتس گفت که دسترسی به واکسن باید بر اساس نیاز پزشکی باشد ، نه فقط برای سودآوری شرکت ها

بیل گیتس

او اظهار داشته:  “بالاخره ، این اپیدمی به طرز وحشتناکی باعث تشدید نابرابری ها شده است. این برای اسپانیایی تبارها بدتر است. برای سیاه پوستان بدتر ، برای کارگران کم درآمد خدمات ، خانواده های چند نسلی ، تعدادی از مواردی که به این معنی است که  از نظر انتخاب افرادی که واکسن می زنند ، بهتر است از عدالت برای هدایت تمام آن تصمیمات استفاده کنیم.

 

بیل گیتس گفت: علی رغم در دسترس بودن واکسن کرونا، چهار تا شش ماه آینده را  نیز آمریکایی ها باید در جهت پیشگیری از همه گیری ویروس کرونا به تلاش خود ادامه دهند.

 

وی گفت: “زیرا ما می توانیم ببینیم كه این همه گیری پایان خواهد یافت و شما نمی خواهید شخصی كه دوستش دارید آخرین نفری باشد كه از ویروس كرونا می میرد.”

بیل گیتس

“مطمئناً ، استفاده از ماسک اساساً نتیجه منفی ندارد. آنها گران نیستند. با ورود به این موج ، بارها و رستوران های بیشتر کشور بسته خواهند شد. و فکر می کنم متاسفانه به شدت صحیح آن است بسته بمانند.

“بیل گیتس گفت: تصمیم گیری در مورد مدارس بسیار پیچیده تر است ، زیرا مزایای آن بسیار زیاد است ، میزان انتقال آن مانند رستوران ها و بارها نیست، در پاسخ به سوال دیگر ، آقای گیتس گفت که “انتقال” مبارزه با بیماری همه گیر ویروس کرونا را پیچیده می کند.

“اما دولت جدید مایل است به متخصصان واقعی اعتماد كند و به آنها اعتراض نمی كند. آنها در حال طرح ریزی برنامه های روشن هستند. بنابراین ، من فکر می کنم ما از طریق یک راه مثبت عبور خواهیم کرد.

بسیاری از دولت ها در تلاشند تا قبل از فرا رسیدن سال 2021 واکسن بیماری کرونا را برای گروه های آسیب پذیر جامعه آماده سازی کنند. از جمله انگلستان به نقل از مشاور علمی ارشد این کشور (دیلی‌میل، سر پاتریک والانس) ، تلاش های مثمر ثمری صورت گرفته و احتمال داده اند تا قبل از فرا رسیدن سال جدید واکسن کرونا برای مردم  انگلیس آماده شود.

 

بیل گیتس گفت: از مردم و اولویتی که رئیس جمهور منتخب ، بایدن و تیمش در قبال این مشکل دارند خوشحالم.

 

“بایدن تمام تلاش خود را برای حفظ فرانسیس کالینز و تونی فاوسی و افزودن آنها به آن گروه قوی از مردم انجام داد. اینها افرادی هستند که مایلند بپذیرند که همه چیز خوب پیش نمی رود و پیام های سختی را به ویژه در مورد چهار تا شش ماه آینده ارائه می دهند.

آقای گیتس گفت : بنابراین من فکر می کنم با روی کار آمدن تیم ، ایالات متحده یکی از بدترین عملکردها نخواهد بود.

Total
0
Shares
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Previous Post
hydraloop

Hydraloop کارخانه تصفیه آب خانگی

Next Post
فروش

 تفاوت های بازاریابی و فروش در روش های B2B و B2C

Related Posts