استارت آپ ویکند چیست؟

ویکند

استارت آپ ویکند چیست؟ آیا تا حالا به راه اندازی کسب و کار اینترنتی فکر کرده اید؟ برای ایده ها و طرح تجاری که در ذهن دارید می توانید به شکل درست و علمی آنها را رشد داد؟

 

ویکند

استارتاپ ویکند یک برنامه گروهی و با رویداد آموزشی است از مدیران، توسعه دهندگان، علاقه مندان که در معمولا در 3روزآخر هفته و بصورت متوالی برگزار می شود. در این همایش طی 54 ساعت ایده یا پژوهش هایی را مطرح و آماده می کنند تا یک شرکت نوپای جدید راه اندازی و نمونه اولیه کار خود را ارائه دهد.

در آن حدود 60 تا 120 شرکت کننده در آن شرکت میکنند که فرصت مناسبی برای شناخته شدن جوانان صاحب ایده و دارای پتانسیل رشد است. همچنین باعث پیوند محکمی بین اعضای تیم ها می شود .

همانطور که می دانید برای برسی و عملی کردن یک ایده به مشورت و مشارکت افراد متخصص در رشته های مختلف نیاز است و از آنجا که ایده های استارتاپی در اینترنت متولد می شوند گردهمایی استارتاپ ویکند میتواند بسیار مفید واقع شود برای حضور افرادی که ایده های جدید دارند. ایده ها بررسی میشوند، سپس با انتخاب برترین ایده آن استارتاپ شکل میگیرد.

ایده یک طرح ذهنی است که برای حل یک مشکل یا برآورده کردن یک نیاز است. به عبارت دیگر ایده ساده ترین راه حلی است که در برابر یک مساله یا نیاز به آن فکر می کنیم.

نحوه شرکت در این برنامه اینگونه است که ابتدا وارد سایت ویکند شده و محل هایی که در آن برنامه اجرا می شود و به کارآفرین از نظر جغرافیایی نزدیکتر است معرفی می شود و سپس کارآفرین در آن برنامه ثبت نام می کند. در روز اول افراد بعد از ملاقات با یکدیگر، اقدام به شبکه سازی می نمایند.

ویکند

سپس پروژه را از بین پروژه ها انتخاب و در آخر هفته ها روی آن فعالیت می کنند. تیم ها بصورت توانایی مختلف گروه بندی می شوند و هر کس روی موضوع مورد علاقه خود صحبت می کند. مربیان و منتورهایی در برنامه وجود دارند تا در مواقع بروز مشکلات، تیم ها را راهنمایی کنند.

همچنین منابع کافی وجود دارد تا در کوتاهترین زمان کار را پیش ببرند. در کل آزادی و اختیار تیم بسیار بالاست و مسئولیت همه چیز بر عهده خود تیم است. در روز نهایی تیم ها به مدت 5 دقیقه محصول یا خدمات خود را به شرکت کنندگان در برنامه و هیئت داوران ارائه می دهند.

شرکت کنندگان استارتاپ ویکند معمولا تیم هایی هستند که نیمی از آنها در حوزه فنی ( برنامه نویسی، طراح و..) تخصص دارند و نیمی در حوزه کسب و کار ( بازاریابی، حقوقی و…) نکته حائز اهمیت این است که شرکت کنندگان باید در هر سه روز حضور داشته باشند. معمولا 95 درصد از ایده ها درباره موبایل واینترنت است که ایده های غیر از این دو شانس کمی برای موفقیت دارند.

 

مسائلی که از سوی داوران تحت برسی قرار می گیرد:

 

 • اعتبارسنجی مشتریان ( برسی دقیق کسب و کار از نظر بازار)
 • اجرا و طراحی ( چه چیزی ساخته اید؟)
 • مدل کسب و کار ( برنامه برای آینده چیست؟)

 

گفته می شود استارتاپ ویکند برای اولین بار در سال 2007 توسط اندرو هاید طرح ریزی شد. در این گروه عده ای از افراد آخر هفته در مورد یک ایده کسب و کار هم فکری می کردند تا آن را اجرایی کنند. پس از انتشار موفقیت آن همایش، در ونکوورد کانادا برگزار شد.

سرانجام در سال 2009 این گونه گردهمایی های آخر هفته به عنوان یک سازمان غیر انتفاعی ثبت شد. هدف اصلی ویکند، آموزش و ترویج کارآفرینی در جهان است. اما جدا از هدف آن شما درست فکر کردن و ایده را در جهت درست عملی کردن رشد میدهید.

 

 • ایده
 • هدف
 • خلاقیت

این سه عامل اصلی در ایجاد طرح یک استارتاپ به شما کمک می کند.

 

چرا استارتاپ ویکند؟

ویکند

 

 • آموزش

اولین مزیت شرکت در این همایش ، یادگرفتن چیز های جدید است.

 • شبکه سازی

پیدا کردن دوستان موفق در حوزه های ( بازاریابی، سرمایه گذار و…)

 • پیداکردن هم بنیان گذار

در استارتاپ ویکند هدف تنها طرح ایده نیست بلکه پیدا کردن یک تیم مناسب به اندازه ایده مهم است

 • پیداکردن بنیان گذار
 • صرفه جویی مالی

 

در استارتاپ ویکند هزینه ای که برای آموزش و عمیق تر کردن ایده هایتان صرف می کنید نه تنها به هدر نرفته بلکه سود هایی در آینده به ارمغان خواهد آورد.

موفق و پیروز باشید

منابع:

لینک1

لینک2

لینک3

لینک4

Total
0
Shares
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Previous Post
ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ (بخش 2)

Next Post
جادوی موسیقی

8 جادوی موسیقی

Related Posts
فریلنسر

مهم‌ترین نکات فریلنسر شدن در دوره مقابله با ویروس کرونا

      فریلنسرینگ، دورکاری یا کار در منزل همه به معنی داشتن شغلی به‌صورت آزاد و خارج…
ادامه مطلب