آینده مراکز خرید و پنج تغییر اساسی که مالکان و خرده فروشان باید انجام دهند(1)

مراکز خرید

همانطور که خرده فروشان و مالکان مراکز خرید با عواقب مختلف همه گیر COVID-19 دست و پنجه نرم می کنند بسیاری کسب و کارهای دیگر در حال تسریع در بروز خود هستند. برنامه ها و گسترش تفکر کسب و کارهای نوین بیشتر به منزله ی  یافتن راه هایی جدید و سازگار برای حفظ فعالیت های مراکز خرید مربوط به حالت جدید بازار در همه گیری است.

 

مواردی که مراکز خرید با اعمال آن میتوانند مشتری هایشان را دوباره در آغوش کشند:

 1.  تمرکز بر ایجاد ایمنی و راحتی مشتریان ، متعادل کردن میل مصرف کنندگان به تعامل اجتماعی، با نیاز آنها به یک تجربه خرید آسان و ایمن.
 2. در مورد نقش مراکز خرید تجدید نظر کنید. با تسهیل یک تجربه استثنایی مشتری و تمرکز بر نمایشگاه ، مکان های پاپ آپ و سایر قالب های نوآوری.

3- وقت آن است که فضاهای غذا و نوشیدنی مطلوبی در مراکز خرید تعریف شود، انقلاب غذایی در راه است بطوریکه به لنگری جدید تبدیل خواهد شد و بازدیدکنندگان را به بازار خواهد کشاند در حالی که خرده فروشان کمتر با این امر مرتبط هستند.

 1. از فن آوری استقبال کنید و از ابزار دیجیتال برای به حداکثر رساندن بهره وری مراکز خرید استفاده کنید و کارآیی و تجربیاتی پویا و جذاب خلق کنید

5- با ایجاد یک محیط چند منظوره ، به یک مقصد جدید تبدیل شوید که فعالیتهای اوقات فراغت گسترده و همچنین سایر خدمات مانند دفتر ، امکانات رفاهی مسکونی و فرهنگی را ارائه می دهد. مراکز خرید آینده مقصدی خواهند بود که عملکردهای مختلف را تغذیه می کنند.

مراکز خرید

مایحتاج زندگی ما و همچنین نیاز ما به اجتماعی بودن، باعث رونق فروشگاه ها خواهد بود. جامعه ای که مردم در آن زندگی ، کار ، تفریح کرده و غذا می خورند. عملکردهای مراکز خرید با توجه به این موارد تغییر خواهد کرد به حدی که ممکن است دیگر اصلاً آن را “مرکز خرید” ننامیم.

تغییر بر دوش ماست. همه گیری COVID-19 همه را شوکه کرده است، محبوبیت مراکز خرید دربرابر تجارت الکترونیکی کاهش یافته و سوالاتی این چنین را پیش آورده است:

چگونه می توانیم مردم را برگردانیم؟

آیا مشتری هایمان را برای همیشه از دست داده ایم؟

خرید آنلاین چگونه مناسب است؟

ما برای ماندگاری چه کاری باید انجام دهیم؟

علیرغم تمام اینها یک چیز قطعی است، تجربه خرده فروشی ما در شرف انقلابی شدن است. با ما همراه باشید

 

1- اول ایمنی

COVID-19 انتظارات مصرف کننده را بیشتر تغییر داده است. همه افراد به دنبال خریدی راحت و مطمئن هستند. انتقال مداوم به خرید آنلاین با ادامه قرنطینه افزایش یافته، و کسب و کار دور از فروشگاه های فیزیکی رونق بیشتری داشته است.

این باعث کاهش بازدید مصرف کنندگان از مراکز تجاری محصور شده، درحالیکه نگرانی های مشتریان در مورد سلامتی و ایمنی شان نیز بیشتر شده است.

تجربه ی یک خرید راحت و دلپذیر را برای مشتریانتان به ارمغان بیاورید.برای بقا در بازار و برگرداندن مشتریان به فروشگاهتان، ایجاد ایمنی و راحتی برای خرید مشتریان یک ضرورت است. خریداران امروز خواستار خریدی ایمن و راحت هستند.

 

 

“به طور کلی، انتظار می رود با نوآوری در عرضه و ایجاد اطمینان در مشتریان هزینه های مصرف کننده بطور قابل توجهی افزایش یابد. و این به بهبود وضعیت اقتصادی مراکز خرید کمک کند.

تغییر رفتار مشتریان  به عوامل موثری همچون میزان ماندگاری همه گیری کرونا ویروس بستگی دارد. اینکه آیا بزرگترین عوامل تعیین کننده عمق این تغییر ادامه می یابد؟ و چه مدت طول می کشد.

این به سطح اطمینان مصرف کنندگان نیز بستگی دارد، همچنین اصلاح ماهیت عملکردی خریدبراساس نیازهای مشتری و خرید ضروری (آنها چیزهای ضروری را می خرند) .

عادات به وجود آمده حاصل از همه گیری  COVID-19 بعد از پایان همه گیری هم وجود خواهد داشت؟ همانطور که قابل مشاهده است همه گیری کرونا باعث شد افراد بیشتر خواستار حضور در برنامه های اجتماعی و تعامل با یکدیگر باشند.

کلید بازگشت مشتریان به مراکز خرید میتواند همکاری در سرمایه گذاری مشترک سازگاری کسب و کارها با تجارت آنلاین، ایمنی مشتری ، و ارائه ابزار و برنامه هایی منعطف که خریدی راحت را به ارمغان می آورد باشد.مراکز خرید

 

شرایط و نیازها تغییر کرده است اقتضای جامعه می طلبد، کسب وکارها در مورد استراتژی خود تجدید نظر کنند، بطور مثال خدمات فروش خود را بهبود ببخشید، خدمات رایگان ارسال محصول داشته باشید، اطمینان خاطر ایجاد کنید.

 

ایمنی و سلامت همیشه یک عامل اساسی در زمان تحویل محصول محسوب می شود، نیاز به تغییر سیستم های تحویل محصول با رعایت دستورالعمل های ارائه شده توسط مقامات بهداشت عمومی وجود دارد.

 

2- نقش جدید فروشگاه ها

روزهای رو به پایانی برای ماندگاری خرده فروشان در حال شمارش هستند و این به معنی آن است که آنها برای بقای کسب و کارشان نیاز به خلق روش های جدید و نوآوری دارند.

چراکه با همه گیری کرونا ویروس خرده فروشی ها با کاهش بازدید مواجه بوده اند. بسیاری خرده فروشان این موضوع را دریافته و در حال ارزیابی مجدد سودآوری هستند.

فروشگاه ها ی بزرگ با نام تجاری محبوب با توجه به هزینه های املاک و مستغلات خود، با نوآوری در روش های فروش و خدمات به صورت آنلاین فروشگاه های با عملکرد پایین تر را از بین می برند و سرمایه خود را معطوف سودآوری بیشتر می کنند.

اکنون بازدید مشتری ها از فروشگاه به آن سادگی نیست، چراکه مشتریان امروزه می دانند چه می خواهند (در بسیاری از موارد، در مورد ویژگی ها و مزایای یک محصول توسط کارشناس فروش آگاه شده اند). تحقیقات نشان می دهد که این رفتارها به احتمال زیاد در طول همه گیری کاملاً جا افتاده است. و مسیر خرید دچار تغییر دائمی بوده است.

 

نقش کارشناس فروش در تجارت آنلاین بسیار مهم جلوه میکند و تقریبا بجای فروشگاه خواهد بود. اکنون باید شخص کاملاً  به نیاز امروز جامعه و اقتضای آن مسلط شده و سطح آگاهی های شناخت مشتری و مهارت های فروش او ارتقا پیدا کند.

با رونق بازاریابی دیجیتال نقش فروشگاه و مراکز خرید تقریباً بی ربط خواهد شد. بنابراین همکار فروش، مشاور یا سفیر برند مخصوصاً در رده لوکس باید معتمد شود.

 

خرده فروشان به چیزی متفاوت نیاز خواهند داشت ، با سرمایه گذاری در فناوری برای ادامه فروش و ماندن در سطح بازار، تجربه روشی جدیدی خواهند داشت که از آنها پشتیبانی می کند و به آنها اجازه می دهد کارهایی مانند:

 • نیازهای از قبل مشخص شده مشتری  را بازیابی کنند. (از طریق قابلیت های واقعیت مجازی گسترده)
 • فوراً به جستجوی اطلاعات محصول بپردازند
 • توصیه ها را بر اساس واکنش مشتری در حین انجام تدوین کنند (مطابقت مشتریان با محصولات)
 • سفارشات را نهایی کرده و تحویل بگیرند
 • تراکنش های پرداخت خودکار را کامل کنند

تا اینجا طی مطالبی که مطالعه کردید ما به روند مطلوب جذب مشتری توسط مراکز خرید، برای دوران جهان پسا کرونا با ارائه و تفصیل راهکارهایی از جمله، تمرکز بر ایجاد ایمنی و راحتی مشتریان و همچنین به ارائه نقش جدید برای مراکز خرید پرداختیم.

ادامه مطالب در این مبحث نمی گنجد و ما به دلیل اهمیت این موضوع آن را برای شما در قالب مقاله ای دیگر به همین نام تهیه کرده و منتشر خواهیم کرد که طی آن به سه روند دیگر پیرامون موضوعاتی ازجمله:

 • تعریف فضاهای مفرح غذا و نوشیدنی در مراکز خرید
 • استفاده از فناوری روز در جهت رشد بهره وری
 • چند منظوره کردن مراکز خرید

می پردازیم. با تشکر از همراهی شما، با ما همراه باشید.

 

 

Total
0
Shares
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Previous Post
جادوی موسیقی

8 جادوی موسیقی

Next Post
مراکز خرید

آینده مراکز خرید و پنج تغییر اساسی که مالکان و خرده فروشان باید انجام دهند(2)

Related Posts