آینده آشپزی با Moley Robotic و iWondercook

آشپزی

آشپزخانه Moley Robotic

آشپزی

یک آشپز رباتیک مشغول آشپزی در یک آشپزخانه جدید و دیوانه وار را تصور کنید. این امکان با Moley Robotics وجود دارد. از آنجا که Moley Robotic برای آشپزی وارد بازار شده و اکنون با موفقیت در هفته فناوری Gitex ارائه می شود، ما بینشی عمیق تر از ویژگی ها، قابلیت ها و ارزش مشتری اولین آشپزخانه رباتیک جهان را ارائه می دهیم.

درباره آشپزی Moley Robotic اینطور بگوییم که آشپزخانه مولی یک آشپزخانه کاملاً خودکار است که متشکل از کابینت، بازوی رباتیک، سیستم ضبط حرکت، صفحه GUI متصل، با دسترسی به کتابخانه دستور العمل ها و مجموعه کاملی از لوازم و تجهیزات آشپزخانه است که برای هر دو (ستفاده از ربات و انسان) بهینه شده است.

برای آشپزی این

دستگاه رباتیک شامل دو عقربه رباتیک بسیار پیچیده و انواع مختلف حسگرها است که در یک ساختار قاب بسیار دقیق و سبک وزن ادغام شده اند. آنها توانایی تکرار حرکات دست انسان را دارند، در حالی که آشپز رباتیک قادر است مهارت های آشپزهای انسانی مانند یادگیری دستور العمل های جدید را دوباره ایجاد کند.

مارک اولینیک گفت: بخارپز کردن که در مراحل آشپزی یک عمل بسیار ساده است، بسیار متفاوت است. بطور مثال اگر این کار را با مثلاً یک قطعه ماهی، یک قطعه سیب زمینی بزرگ، یک قطعه سیب زمینی کوچک و یا مقداری برنج انجام دهید همه اینها نسبت به یکدیگر در آشپزی بسیار متفاوت خواهد بود.

برای انجام صحیح آشپزی به زمان بندی دقیق و ابزارهای مختلفی نیاز دارید. شما به روباتی نیاز دارید که بتواند به شکلی مطمئن این دستور العمل های مختلف و همچنین موارد دیگر را آشپزی کند.

 

آشپزی

وقتی از چالش های بخارپز شدن ماهی می شنوید، فکر اول شما این نیست که “یک روبات می تواند آن را حل کند”. باز هم، شما بنیانگذار و مدیر عامل شرکت Moley Robotics نیستید، شرکتی که چندین سال گذشته را با اعتماد به نفس صرف ساخت چنین ربات آشپزی کرده است. در CES مجازی امسال، این شرکت نمایش های زنده ربات آشپزخانه Moley را انجام داد زیرا بسیاری از دستورالعمل ها را برای عموم مردم پخش می کرد.

 

Moley ارزان قیمت نیست. یک آشپز ربات که هزینه آن در بسیاری از مکان ها با هزینه های یک خانه خانوادگی ممکن است کمی بیش از حد در نظر گرفته شود. اما اولینیک ، ریاضیدان و دانشمند کامپیوتر روسی، این اعداد را اجرا کرده و معتقد است که روبات می تواند روزی با قیمت قابل توجهی کمتر از این قیمت تولید شود.

و در حال حاضر، چه حق رجزخوانی برای خریداران ثروتمند بهتر از داشتن جانی 5 (یا قرار دادن سایر ارقام ساختگی روبو) به عنوان سرآشپز شخصی خودشان است؟ اولینیک به دیجیتال ترندز گفت: روبات های ما کل فرآیند پختن یک وعده غذایی را به روشی که یک آشپز یک وعده غذایی را آماده می کند دوباره ایجاد می کنند.

همان مواد اولیه، همان لوازم خانگی، همان وسایل آشپزی، همان زمان، دمای یکسان و همان پارامترها. این کار باید به روشی بسیار بسیار مطمئن انجام شود، زیرا اگر 25 عمل داشته باشید که باید برای پخت و پز انجام شود و فقط یکی از آنها از کار بیفتد، کل ظرف نیز از کار می افتد. ”

 

آشپزی

 

این همان چیزی است که اولینیک گفت، مولی را از تظاهرات بی شمار ربات ها که بازوهای ربات را در حال آشپزی دیده اند، متفاوت می کند. بازوهای ربات معمولاً در هر کاری که باید چندین بار تکرار شوند بسیار عالی هستند. این می تواند از کمک به مونتاژ روی خط کارخانه گرفته شود، مثلاً قرار دادن یک قطعه محصول در ماهیتابه، یک دقیقه صبر کردن، و سپس ورق زدن آن یا حذف کامل آن.

 

اما تطبیق پذیری لازم برای بازوی ربات برای اجرای هر مرحله از دستورالعمل های آشپزی کاملاً چیز دیگری است. این کار از یک ماشین تک کاره انجام می شود که برای انجام کارهای از پیش تعیین شده برای یک آشپز طراحی شده است.

 

دستور آشپزی خود را انتخاب کنید، آرام بنشینید و منتظر بمانید

ربات Moley Kitchen فقط برای آشکار کردن اینکه در کدام قسمت از خانه شما قرار دارد، Moley Kitchen نامیده نمی شود. ایده این است که تقریباً در نوع خود یک آشپزخانه کامل است. یا حداقل نمایشی آینده نگرانه از یک آشپزخانه که ممکن است یک بار در یک قسمت از جتسون وجود داشته باشد.

بیت های اصلی دو دست و بازوی ربات هستند که هر کدام از آنها می توانند “حرکات دست انسان را تکرار کنند” با مهارت بسیار چشمگیر، اما همچنین شامل کابینت داخلی، واحد تبرید، سیستم ضبط حرکتی، مجموعه کامل لوازم آشپزخانه بهینه شده و نمایشگر رابط کاربر گرافیکی متصل شده است که باعث می شود انتخاب وعده غذایی شما و آماده شدن آن بیش از زمانی که خرید کالای خود را با iPad انجام می دهید طول نکشد.

آشپزی

کاربر ابتدا با انتخاب وعده غذایی از یک بانک اطلاعاتی در حال رشد که در حال حاضر حدود 100 غذا است، می خواهد بخورد. Oleynik گفت: این می تواند به هر روشی که انتظار دارید از نظر مواد تشکیل دهنده، کشور مبدا جستجو و فیلتر شود (“من می خواهم دستورالعمل ایتالیایی داشته باشم، می خواهم دستور العمل فرانسوی، دستور ویتنامی، دستور ژاپنی داشته باشم”) ، کالری، آلرژن ها، یا تعداد دیگری از گزینه ها.

سپس صفحه نمایش اطلاعات مربوط به مواد مورد نیاز شما برای آشپزی را نشان می دهد که می تواند مستقیماً به تلفن شما ارسال شود یا به صورت آنلاین سفارش داده شود.

هنگامی که مواد تشکیل دهنده را دریافت کردید، مقدار مناسب را همراه با نمایش فیلم مانند یک جلسه Peloton غذا بیرون می کشید. سپس تصمیم می گیرید که چه زمانی می خواهید غذا را بخورید، “برنامه” را بزنید و مولی را رها کنید تا به کار خود ادامه دهد.

اولینیک گفت: “پس از آن، شما هیچ کاری نمی کنید زیرا ربات (همه کارها را انجام خواهد داد). این وسایل آشپزی را از ذخیره وسایل آشپزی می گیرد که کاملاً خودکار است. او آن را روی اجاق القایی قرار داده و روشن می کند. او آب را به طور خودکار درون ظروف آشپزی می ریزد. مواد را از یخچال و فریزر می گیرد. او مواد را اضافه می کند.

او ذخیره خواهد کرد، او مخلوط می کند، او له می کند. در صورت نیاز، او وسایل آشپزی را داخل فر می گذارد و کار می کند. تا پایان دستورالعمل، شما باید صبر کنید. ”

 

به گفته اولینیک، یک ربات Moley Kitchen که اکنون سفارش داده شده است در اواسط سال 2021 تحویل و نصب می شود.

 

آشپزی با iWondercook

آشپزی

همانطور که مشخص شد ، Moley Robotics تنها شرکت ربات آَپزی نیست که در CES قدم می گذارد. iWondercook راه اندازی شده دیگر ، از CES امسال برای نمایش محصول آشپز ربات خود استفاده کرد.

چشم انداز لمبرگ برای iWondercook ، از برخی جهات، متواضع تر از مولی است. به معنای گسترده، iWondercook قول می دهد همان کاری را انجام دهد که مولی میکند.

اما یک صبحانه در یک رستوران و صبحانه در غذاخوری محلی شما، حداقل در برخی از سطوح، به طور کلی همان کار را انجام می دهند. این یک آشپز ربات نیست که به نظر برسد از یک فیلم علمی تخیلی بیرون می آید. این بیشتر یک وسیله است، به Instant Pot با فناوری robo اضافه شده فکر کنید.

برای این کار، شما یک دستگاه رومیزی دارید که تاریخ انقضا مواد را تأیید می کند، مواد را یک به یک اضافه می کند، دما و زمان آشپزی را متناسب با آن تنظیم می کند، سس ها و ادویه ها را اضافه می کند، اقدامات مختلفی مانند هم زدن را انجام می دهد، و بعد از اتمام آشپزی به شما اطلاع می دهد غذای شما آماده است تا سرو کنید. لمبرگ گفت ، دیگر هیچ مشارکت کاربر در آشپزی مورد نیاز نخواهد بود.

 

سالم تر از جهت مصرف

آنچه این دو را از هم جدا کرده و به توضیح تفاوت برچسب قیمت کمک می کند، به روش انجام این آماده سازی مربوطه است. با استفاده از iWondercook ، کاربر برای آشپزی جعبه دستورالعمل های ویژه ای را خریداری می کند، شبیه جعبه های ساخته شده توسط Hello Fresh یا Blue پیش بند، که به صورت ماشین خوانا و آماده شده اند.

 

هم از نظر رباتیک و هم از چشم انداز A.I این مسئله را تا حد زیادی محدود می کند. نیازی به بینایی مشابه ماشین، تسلط بر دهها تکنیک، توانایی پخت هر چیزی که کاربر بخواهد وجود ندارد. در عوض، ایده تهیه وعده های غذایی مقوی (که لمبرگ آنها را “کارتریج های غذایی” می نامد) است که می تواند در محدوده کاری که ربات قادر به انجام آن است کار کند. این غذای آماده شده معکوس است.

لمبرگ گفت: همه چیز در یک بسته به مصرف کننده تحویل داده می شود(کاربر) فقط آن را داخل میریزد، یک دکمه را فشار می دهد و دستگاه از بقیه امور مراقبت می کند. این چیزی است که ما توانسته ایم به آن برسیم. ما دستورالعمل های دیجیتالی ویژه ای تهیه کرده ایم که سرآشپز رباتیک ما قادر به اجرای آنها مرحله به مرحله است. ”

 

بنابراین چه چیزی این تفاوت را بین خرید یک وعده غذایی آماده و قرار دادن آن در فر که در کمترین زمان ممکن و همچنین حداقل تلاش یک بشقاب غذای گرم به کاربر تقدیم می کند وجود دارد. پاسخ لمبرگ : به تغذیه برمی گردد.

 

وی گفت: تمام وعده های غذایی آماده كه از سوپرماركت می خرید، پخته شده است. وقتی آن را به مدت 45 دقیقه در اجاق قرار دهید، آن را نمی پزید. شما چیزی را که قبلاً پخته و سپس به احتمال زیاد منجمد شده دوباره گرم کنید. هر بار که این کار را انجام می دهید و چیزی یخ زده را مجددا گرم می کنید، یک پنجم ارزش غذایی را از دست می دهید.

با وعده های غذایی که در سوپرمارکت ها فروخته می شود، احتمالاً 25 درصد ارزش غذایی را در مقایسه با وعده غذایی که خودتان از ابتدا می پزید، دریافت نخواهید کرد. او درباره  iWondercook گفت: وعده های غذایی این دستگاه فقط یک بار پخته می شود درست قبل از اینکه آن را بخورید. تازه از مواد تازه تهیه شده به همین دلیل، شما تمام ارزش غذایی مواد اولیه را حفظ می کنید.

 

لمبرگ گفت كه iWondercook امیدوار است كه تا پایان سال 2021 به بازار عرضه شود، وعده های غذایی سازگار با آن با قیمت 8 تا 12 دلار در نظر گرفته شده و با سایر خدمات تحویل جعبه دستور العمل مطابقت دارد.

 

یک بازار از راه رسیده برای اخلال

دنیای آشپزی به لطف فناوری به طرز چشمگیری تغییر می کند. مزارعی وجود دارد که می توانند با کمک کشاورزان ربات و LED ها سبزیجات برگ دار را در تمام طول سال از بین ببرند. کمپانی هایی تولید گوشت و لبنیات آزمایشگاهی دارند که مواد غذایی دقیقاً مشابهی را تولید می کنند اما بدون پرورش و ذبح گاوهای واقعی.

سپس ربات های تحویل دهنده مانند Starship Technologies، تدارکات برگر خودکار از Miso Robotics و برنامه هایی وجود دارد که به شما امکان می دهد هر غذایی را که فکر می کنید از تلفن هوشمند خود سفارش دهید. اما تا به حال، عمل تهیه فیزیکی یک وعده غذایی در خانه شما خیلی تغییر نکرده است. Moley Robotics و iWondercook دو استارت آپ در این فضا هستند که امیدوارند حتی یک قطعه کوچک از بازار آشپزی را برای اختلال در اختیار بگیرند.

کارآفرینان دائما به دنبال مناطقی هستند که چیزها و وقت ارزشمندی را به خود اختصاص می دهند یا دارای عنصری از مواردی هستند که برای بیشتر ما ممکن است یکی از عناصر سخت کوشی محسوب شود. به هر حال، این دلیل عمده ای است که بسیاری از ما در رستوران ها بیرون غذا می خوریم یا سفارش خرید می دهیم.

لمبرگ گفت: من موافقم كه مردم دوست دارند كه گاه و بيگاه براي خودشان آشپزي كنند، اما هرکس نمي خواهد روزي سه بار و هفت روز در هفته براي خود و خانواده اش آشپزي كند. ما نمی گوییم دست از پخت و پز بردارید. این هدف ما نیست. اگر شخصی دوست دارد آشپزی کند، عالی است.

اما اگر آن شخص دوست دارد یک بار در هفته آشپزی کند، اما هنوز هم مجبور است هفت بار در هفته (یک وعده عصرانه) بخورد، این شش روز دیگر برای ما باقی می ماند که می توانند وعده های غذایی ما را سفارش دهند.

 

به زودی به آشپزخانه ای در نزدیکی شما می آیند

فناوری پیشرفته به این معنی است که ما اکنون می توانیم از خانه کار کنیم بدون اینکه نیاز به مراجعه فیزیکی به یک دفتر کار داشته باشیم. اتومبیل های خودران به این معنی است که به زودی می توانیم تمرکز خود را روی چیزهای دیگری بگذاریم که مجبور به مسافرت به جایی هستیم. هر تعداد برنامه و شرکت فناوری به ما امکان می دهد تا کارها را انجام دهیم. از جستجوی بانک اطلاعات جهانی تا سفارش خرید،با حداقل ترین سر و صدا.

به زودی، برخی از شرکت ها چالش تهیه غذاهای تازه و مغذی در خانه را بدون نیاز به اجاق گاز از بین خواهند برد. Oleynik و Lemberg توافق دارند که طولی نمی کشد که نسخه ای از این فناوری در تعداد زیادی از خانه های سراسر جهان یافت می شود. اگر نمونه کوچکی از شرکت های نوپا در این مقاله و در CES امسال مورد انتظار باشد، این یک فضای مورد بحث و جدال خواهد بود.

و ما به عنوان انسان هایی که وعده های غذایی تازه و با کیفیت دریافت می کنیم، باید کسانی باشیم که از تمام مزایای خوشمزه بهره مند خواهیم شد.

 

 

Total
0
Shares
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Previous Post
CES 2021

CES 2021 و نوآورانه ترین محصولات

Next Post
اسکرین میرورینگ

2 روش با سیم و بیسیم اسکرین میرورینگ در اندروید

Related Posts