آیا قهوه نشان می‌دهد کرونا دارید یا نه؟

کرونا و قهوه!

بیماری راز آلود کرونا به طور متفاوتی روی همه تاثیر می‌گذارد اما یک علامت رایج در بسیاری از بیماران از دست دادن حس بویایی و چشایی است.

به گزارش هلث، در حقیقت این علامت یک سرنخ مهم در قضاوت است که آیا کسی به ویروس کرونا آلوده شده است یا نه و می توان گفت بسیاری از آمریکایی هنگام صبح می توانند در زمان نوشیدن قهوه این موضوع را متوجه شوند.

در سال 2018 میلادی انجمن ملی قهوه یک نظر سنجی انجام داد که نشان داد 64% از آمریکایی ها 18 سال به بالا هر روز صبح قهوه می خورند. این نوشیدنی جذاب دارای رایحه ای شگفت انگیز است که در صورت ابتلا به کرونا شما قادر به احساس این رایحه نخواهید بود.

“جیمز شوب” استاد زیست شناسی مولکولی و شیمیایی دانشکده تافتس در این ارتباط گفت: هر علامتی که بتواند مستقیما به بیماری مربوط باشد از موارد مهمی است که باید از آن آگاهی داشته باشید بنا براین می توان از آن برای جلوگیری از شیوع بیماری استفاده کرد.

قهوه

وی افزود: یکی از راههای راحت این است که مقداری قهوه آسیاب شده را برداشته و ببینید متوجه رایحه آن می شوید و در صورتی که بینی شما دچار گرفتگی نشده می توانید احتمال دهید به کرونا مبتلا شده و با پزشک خود تماس بگیرید حتی اگر نشانه دیگری در بدنتان وجود ندارد این امکان وجود دارد که شما یک ناقل بی علامت بوده و قادرید بیماری را به دیگران منتقل کنید پس می توانید سریع تست کرونا بدهید و فاصله اجتماعی خود را با دیگران حفظ کنید.

در روزهای کرونایی قهوه بنوشید اختلال بویایی تا ۶ ماه پس از ابتلا به کرونا ادامه دارد.

بارگیری شده از: https://khabarban.com/a/31920291.

Total
0
Shares
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Previous Post
مسیح جوادی

مسیح جوادی بنیانگذار مرکز بیزینس کوچینگ ایران

Next Post
شتاب دهنده

امکان استفاده شتاب دهنده ها از ۲ ابزار مالی صندوق نوآوری

Related Posts